..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Her insanda insanlýðýn tüm durumlarý vardýr. -Montaigne
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Politik Olaylar ve Görüþler > sýtký demir

26 Þubat 2011
Bugün Seçim Olsa  
sýtký demir
YAKLAÞAN SEÇÝMLERDE BÝR TAHMÝN ELEÞTÝRÝSÝ

:BCIA:
BUGÜN SEÇÝM OLSA

Sevgili dostlar bugün seçim olsa ne olur herkes bir tahmin yapýyor .Çünkü herkesin gönlünde bir aslan yatar.Bu nedenle yapýlan tahminler gerçek ten çok uzak olabiliyor.bizlerse tarafsýz bakar yazar çizeriz taraf olmadýk olmayýz da bizim görevimiz taraf olmak deðil gerçekleri yansýtmaktýr.Ýþte bu gözle bakýnca AKP birinci parti CHP 2.parti 3 olmayacak gibi görünüyor birçok nedeni var MHP kendi içinde sancýlý ve mevcut hükümetin icraatlarýný destekliyormuþ demek ki bu hükümetle iyi iliþkiler içindeler muhalefet olmayacaklar.gelelim diðer partilere en güçlüsü%5 oranýnda eðer DP.TP.BBP.HAS.gibi partiler seçim ittifaký yapmazlarsa meclis yolu biraz zor .Peki ittifak olur ise ne olur ona da bakmak gerekli.3.parti olarak güçlü bir muhalefet veya CHP ve Ýttifak partileri ortak hükümet oluþturur .eðer AKP den kurtulmak istiyorlarsa ittifak þart aksi taktirde DP barajý aþsa bile CHP.DP ikilisi hükümet kurmaya gücü yetmez demek ki ittifak þart.koþulsuz bir ittifak yapýlmalý meclise girince bölünecekse o daha da tehlikeli olur .Baþka bir deyimle merkez sað birleþip rotasýný çizmeli çizmediði taktirde AKP nin ekmeðine yað sürmekten öteye gidemezler.Aman vatan satýlýyor vatan elden gidiyor nameleri boþa.Neden gerçek vatanseverlerin en kýsa zamanda bir araya gelmeleri ve bir vucut olmalýdýr.Ayný sancýlar solda da var.Bakýn solda ki partilerde birleþmeli ve güçlü bir ittifak olmalý yoksa soldaki küçük partilerde AKP nin ekmeðine yað sürmüþ olurlar tabi bu solculuða baðlý solcu olmak faþist dediði kiþilerle kol kola girmekse onlara da sözümüz olmaz olamaz deðilse hemen CHP saflarýnda birleþmeli ve AKP den hesap sormalý.Solda CHP. Merkez saðda ise DP. Olacak ve olmalý .diðerleri barajý aþamayanlar hep AKP nin ekmeðine yað sürenlerdir saðý ve solu bölmek vatan severlikse sizlere diyecek sözüm yok olmayacakta .Bizler padiþahlýkla deðil Cumhuriyetle yönetilmek istiyoruz bizim için þehit olan atalarýmýza vefa borcumuzu vatana sahip çýkarak ödemeliyiz.tüm vatan severleri birleþmeye davet ediyorum.bu seçim vatana ve millete hayýrlar getire ..

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn politik olaylar ve görüþler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Vatan Hainliði

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Cehenneme Döndü Güzel Türkiye [Þiir]
Orta Doðu da [Þiir]
Aþýk Misali [Þiir]
Paran Olsa Neye Yarar ki Dostum [Þiir]
Nurgül Balyeva [Þiir]
Bilemem [Þiir]
Yaranamadým [Þiir]
Ben Yolumdan Hiç Dönmedim [Þiir]
Kardeþlik Günüdür [Þiir]
Sazým Dile Geldi [Þiir]

sýtký demir kimdir?

ilkokul mezunu þair halk ozaný ve mersinde yerel bir gazetede köþe yazarý

Etkilendiði Yazarlar:
aþýk mahzuni aþýk ihsaný aþýk zamani

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © sýtký demir, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.