..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Dnya hibir padiaha kalmad, sana da kalmayacaktr. -Nizam
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Politik Olaylar ve Grler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Kyl Kz Kezban
sa Kantarc
Roman > Ak Roman

Kyl Kz Kezban 1 Sabahn erken saatleriydi, blgede 3 gndr kar frtnas vard, youn rzgarla krba gibi yaan ince kar insana nefes aldrmyor, her eyi zora, ister istemez kanl bir mcadeleye sokuyordu. Dan yamacnda 3 kii kaplumbaa gibi ilerlemeye alyordu, dizlerine kadar kara batmlard, bu adam elektrik onarm arza ekibiydi, adamlardan biri ok ndeydi, yumuak ve derin karda ilerlemekten nefes nefese kalmlard

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Politik Olaylar ve Grler
 Sosyal Medyada ve Tantm Panolarnda Dilencilik  (Osman AKTA)

Otbslerin camlarnda, otobs duraklarnda, sosyal medyann tamamnda ya da ehrin merkezi bir yerinde bir platform kurup anons yolu ile dilencilik sektrne yeni bir boyut kazandrlmakta. stelik bu dilencilik genellikle valilik ve kaymakamlk oluru ile srdrlmekte.
 Yusuf Kuyusu Ya da Milli Eitim  (Osman AKTA)

Milli Eitim Bakanl hkmet politikas olarak benimsedii eitim alanlarn itibarszlatrma abalar medya namussuzluuyla birleince, imdi yaanan ldrme olaylar da artk merulamaya balad. Yarn hkmet ya da bakanlk yetkililerinden biri kp da "retmen unu yapmasayd, ldrlmezdi" derse armayn. nk bu gnn yneticileri gznde retmen artk halk ve renci dman.
 Boanlar ve Boulanlar  (Cahit KILI)

Saftiriklik de bir kimliktir. Sadece ben olsam, kahreder, kendimden utanrm. Ama Etrafnza bir nazar kln, greceksiniz ki nice nice iyi ve saf niyetli milyonlar; enva-i eit entrikann, hilenin, ahlkszln, gaddarln, zulmn ve basknn burgacnda bouluyor...
 Fistan Aldm Endazesi On Yediye  (Osman AKTA)

Bir Tokat trks doland dilime. "Hey On beli on beli"... Trknn nakaratnda "Fistan aldm Endazesi on yediye." Bunu niye syledim? Bizim eitim bakanl da fistan almaktan daha kolay geici kararlar alyor. Bizim bakanlk kararlarnn mr fistan kadar uzun olmuyor. Tek uzun olan, hatta fistandan da uzun olan karar 12 yl kesintisiz eitim.
 Chpnin Psikopatolojisi  (Ya Irmak)

CHPnin ve Kemalist tayfann, asker vesayet sistemini olumlayc tavrlarnda herhangi bir deiiklik olup olmad, nemini koruyan kkrtc bir mesele olmaya devam ediyor lkemde..
 Komplo Teorileri No: 828  (Alp ahin)

Byk Marmara Depreminin bu gece olduunu dn Sallanalm da sallanalm O anda aresizce dualar edelim de edelim Peki ya sonra?
 Bir atma Zemini Olarak Kltr  (Ya Irmak)

Marx Sanat paradr der. Osmanl Devleti bunu sanat saltanattr biiminde alglayp sanat ile paray; sanat ile sermayedar buluturarak bir politika izlemiti.
 ki Katilin Dayanmas  (Osman AKTA)

ok nceden bir yerde okumutum. Bir lkenin kar iin gen nesil nceki kuaa sava ayor. Bu savata ocuklar kendi babalarn ldremeyeceklerini syleyerek, birbirlerinin babalarn ldrme karar alyorlar. Son Filistin srail saldrlarnda, kendi halklarn ldremeyen Hamas ve srail yneticileri de sanki gemiteki bu sahneyi canlandryor gibiler.
 Vicdansz Medya Cahil Toplum  (Osman AKTA)

Gerek internet, gerek sosyal medya, gerek TV kanallar haber alannda kimin daha ok topik ve sahte haber retebilecei zerine birbirleriyle adeta yaryorlar.
10 
 Politik Arenada Kr Dv  (Osman AKTA)

Siyasal yapdaki gelimeler hakknda neler dnldne dair fikir edinmek amacyla sosyal medyay bir sredir takip ediyorum. Seim ncesi bir nebze de olsa muhalefet birlik salam grnts iinde iktidara kar grevlerini yapmaya alyorlard.
11 
 Eitim Bakanyla Sanal Bakma  (Osman AKTA)

Bugn Sayn Bakan Yusuf Tekin yeni retim yl nedeniyle bir konuma yapm, biz de zorunlu olmasa da, mecburi dinledik.
12 
 Fslt Ormannda Kble Tespiti  (Osman AKTA)

Eitim Bakan Yusuf Tekin'den yeni inciler... "rencilere 12 yl boyunca yabanc dil retmek iin ayrlan zamann yetersiz.
13 
 Sosyal Medyada Uzay Sempozyumu  (Osman AKTA)

Bakyorum da sosyal medyada ve YouTube'da dolaanlara, eline mikrofonu alan Mslman olduunu iddia eden bir yn garip yaratk, zel grevlendirilmi gibi nn ve dnemi zerine ahkm kesiyorlar.
14 
 Bu Vatan  (Osman AKTA)

Vatan szlar rahat ettirmek iin vatanszlar, desem... Aklma "Bu Vatan Kimin" iiri ve sorusu geliyor.
15 
 Eitim Aracna Be Yl Bakm  (Osman AKTA)

ehir hastaneleri ve bu hastanelerin hasta garantileri var olmadan nce, ehirlerde numune hastaneleri vard. Sabahleyin sra bekleyip, ama ayn gn muayene olduunuz Numune Hastaneleri... imdi ise randevu bekleyip alamadnz ya da birka ay sonraya aldnz kuyruk olmayan hastaneler...
16 
 Byk Taarruza Kk Bir Not  (Osman AKTA)

Yzyl nce balayan byk taarruz ile bir lke kuruldu, byk taarruzdan seksen yl sonra balatlan baka bir byk taarruzla lke yklma noktasna geldi.
17 
 Millet Olmak in Toplumsal Deerler  (Osman AKTA)

Dn iki Trk takmnn ma Arabistan'da oynatlmak istenmi. Takmlar Arabistan'a gitmiler ve Arap yetkililer "Trk Bayra, stiklal Mar ve Mustafa Kemal Atatrk posterleri almayacak" diye art komu kar.
18 
 Yusuf Tekin Tekke ve Zaviye Bakan m  (Osman AKTA)

Bu hafta iinde dinlediim en akla ve manta aykr konumay meclis konumasnda Sayn Tekin yapt. imdiye kadarki hkmetler, cumhuriyet ve Atatrk dmanlarn desteklemeyi byle fahi bir ekilde dillendirmiyorlard (Fetullah Glen hari, nk AKP'nin bu alakla olan birliktelikleri 2002 iktidarndan 2014 ylna kadar sryor).
19 
 Yusuf ile Mfredat  (Osman AKTA)

Yusuf Tekin 2024-2025 eitim retim ylnda yeni mfredat balatacaklarn ve hedeflerinin "iyi insan" yetitirmek olduunu belirtiyor.
20 
 Chp, Gerekten demokrat Mdr?  (Ya Irmak)

Sonra biri kt dedi ki; CHP gibi demokrat bir baka parti varsa gsterin ona oy verelim

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Yusuf Kuyusu Ya da Milli Eitim
Osman AKTA
Eletiri > Politik Olaylar ve Grler
Ba rtk Eek
Tayyibe Atay
Sosyal Medyada ve Tantm Panolarnda Dilencilik
Osman AKTA
an topyas
Osman AKTA
Mucize
Tayyibe Atay
Boanlar ve Boulanlar
Cahit KILI
Bu Vatan
Osman AKTA
Vicdansz Medya Cahil Toplum
Osman AKTA
Millet Olmak in Toplumsal Deerler
Osman AKTA
Yusuf ile Mfredat
Osman AKTA
Chp, Gerekten demokrat Mdr?
Ya Irmak
Chpnin Psikopatolojisi
Ya Irmak
Yusuf Tekin Tekke ve Zaviye Bakan m
Osman AKTA
Bakr ve Kalay Ya da srail Filistin
Osman AKTA
Byklerin Toprak Kapmaca Oyunu
Osman AKTA
24 Kasm enlikleri (nlkleri)
Osman AKTA
Kirli Eitim Bakanl
Osman AKTA
"u Kanl Zalimin Ettii er"
Osman AKTA
te Deve te Hendek
Osman AKTA
Kirli Eitim Bakanl
Osman AKTA

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | , 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.