..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her devrim yokolup gidiyor ve peşinden yalnızca yeni bir bürokrasinin artıklarını bırakıyor. -Kafka
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Suzinak Takka.
Servet Alkan
Şiir > Bireysel

Gözlerinde binlerce gürültü Yüzünde kirli bir acaba/karanlık bir fayrap Kuşları taklit eden kanatların nerde senin? Yanağına ektiğim zambak neden kararmış? Neden suzinak takkanda mor perde eksik? Çöven ekmeğimde Çakraz… Ah ulan; Yeşil bal olmuş, fukara kaşık bulamamış… Namussuz bir zaman bu, biliyorsun…/Hacı bekler gibi bekleyen bekleyene Kimlere bıraktı beni? demedin asla; Beni boşver ,sordun mu bir kere; denize,kumsala,martıya? Be

[DEVAMI]

Arama Motoru

• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
 Akademik Küstahlık  (Osman AKTAŞ)

Bir ülkede Milli Eğitim Bakanının okulları ziyaret etmesinden daha güzel bir şey olamaz. Sayın bakana bu duyarlığından dolayı teşekkür ediyoruz. Üstelik sayın Bakan Eğitim sektöründen de gelmiyor. Birkaç yıllık Milli Eğitim Bakanı yardımcılığı yapıyor, o kadar.
 Hâkimiyet Kayıtlı Şartlı  (Osman AKTAŞ)

Ben, bütün bakanlıklar adına Sağlık Bakanlığı'nın teşkilat şemasını verip, rahmetli Ahmet Hamdi Tanpınar hocanın "Saatleri Ayarlama Enstitüsü" adlı kitabındaki gibi bu on yedi bakanlıkla ilgili bazı çıkarım ve eleştirilerde bulunmak istiyorum.
 İhtiras ve Kara Propaganda!  (Cahit KILIÇ)

Aslında her meslek erbabı gibi politikacılar da “iyi niyetle” başlangıç yaparlar. Politik arenada zaman, iyi niyeti törpüleme aracı olarak bir müddet sonra “kazanma veya kazanılan noktada kazanımı koruma ve sürdürme” arzusu, iyi niyet çarkının dişlilerini kırmaya başlar.
 Adalet Mahkeme Duvarlarının Süsü Mü  (Osman AKTAŞ)

Son yıllarda gerçekleşen cinayetlere bakıyorum da, ailesi tarafından şımartılan, “dur”, “sus”, “yapma” gibi kavramları ya kavrayamayan ya da kavramak istemeyen çocuk özelliğindeki canilerle dolup taşmakta. Bu canileri şımartan da maalesef görevini hakkıyla yerine getirmeyen ya da getirmesine fırsat verilmeyen devlet.
 Oldu Bitti Geleneği  (Osman AKTAŞ)

İçişleri Bakanlığı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bir soruşturma başlatıyor. Soruşturmanın konusu Ekrem İmamoğlu'nun bir türbeyi ziyaretinde ellerini arkasından bağlayarak dolaşması...
 Muhalefetten İktidara Jest  (Osman AKTAŞ)

Şehit yakınına küfür meselesine değineceğim. Gerçi Lütfü Türkkan denen bu yaratık için yüz binlerce twit atıldı, kınandı, eleştiri yapıldı ve mensubu olduğu partiye nasihat ve tavsiyelerde bulunuldu ve hatta bildiğim kadarıyla en çok da iktidar partisi konuya ilişkin sert eleştirilerde bulundu. Ben bu konuya farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. Bu olay muhalefete ne kaybettiriyor, iktidara ne kazandırıyor.
 Bana (L) Göre 15 Temmuz  (Osman AKTAŞ)

15 Temmuz kimine göre destan, kimine göre kasten, kimine göre pisten ibaret. Akşam saat dokuz... Ordunun darbe girişiminde olduğunu öğreniyorum...
 Makûs Talih…  (Cahit KILIÇ)

Emperyal güçlerin postalları altında inleyen topraklardan ancak Taliban fışkırıyor…
 Yapay Zekâ Varsıllaması  (Osman AKTAŞ)

Bugün televizyonlarda yapay zekâ haberlerini seyrettim. İlgi uyandıran çok güzel bir çalışma. İnsanın hayranlık duymaması işten değil. Konuya ilişkin açıklamaları Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile şirket yönetim kurulu başkanı birlikte yaptılar.
10 
 Taliban Neden Türkiye'nin Sorunu  (Yeter Özhal)

Bütün dünya elini eteğini çekerken, Türkiye neden bu kadar Afganistan sorununun içine girdi?
11 
 Bir Bakanı Yolcu Ederken  (Osman AKTAŞ)

Milli Eğitim Bakanı değişti. Sayın Selçuk iyi bir hatipti. Çok da güzel saptamalar yapıyordu ve hâlâ bu performansını koruduğunu da düşünüyorum. Ancak yaptığı saptamalar doğrultusunda bakanlığı süresince değiştirdiği tek şey ders kitapları oldu.
12 
 Cami ve Genelev Meselesine Dair  (Osman AKTAŞ)

Yılmaz Özdil 31 Mart 2018 tarihli yazısında, "Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi Abdullah Akın diye bir herif, üniversitenin televizyon kanalına çıkarak, hiç utanmadan “1924 yılında camiler kapatıldı, Çanakkale ve Bursa'da genelev olarak kullanılan camiler var” demişti.
13 
 Alışılmış Bir Koku  (Osman AKTAŞ)

Yine pis kokular geliyor; TSK’dan emekli 103 amiral, Montrö Sözleşmesinden çıkılabileceği tartışmaları ile bir tuğamiralin sarık ve cübbeli fotoğraflarına yönelik bildiri yayımladı.
14 
 İcraatın Dışından  (Osman AKTAŞ)

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer okullar açılırken her tür tedbirin alındığını, yüz yüze eğitimden dönülmeyeceğini söylüyor, öğretmenlere de cilala parlat babından etkileyici seslenmeler yapıyordu.
15 
 Eşref ile Safilin  (Osman AKTAŞ)

Ak her daim temiz ve saflığı ifade etmez. Bazen de kirin ve kokuşmuşluğun rengidir.
16 
 Atatürk Olma Elzemi  (Osman AKTAŞ)

"Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak olan sizlersiniz." bu vasiyeti dikkate almazsak, elimizde yaşayabileceğimiz bir Türkiye Cumhuriyeti olmayacak.
17 
 Yeni Bir Bakan Yine Bir Bakan  (Osman AKTAŞ)

Dün bu saatlerde bakanın değiştiği haberini okudum. Yeni bakanımızı karşılama yazısı yazacaktım ki, eski bakanın tam da yerinde bir saptama konuşmasını dinledim ve bir uğurlama yazısı yazmam gerektiği düşüncesi ön plana çıktı.
18 
 Hergele  (Tayyibe Atay)

bizdeki siyaset, bağırmaktan geçer!.:))
19 
 Ey Analar Çocukları Okullarda Doğurun Devlete Zorluk Çıkarmayın  (Osman AKTAŞ)

"Bu kapsamda 2023 yılında ise hedefimiz, 4 ve 5 yaşta okul öncesi eğitime erişimi yüzde 100'e çıkarmak. Dolayısıyla 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda da yer aldığı şekliyle 5 yaşa anaokullarının zorunlu hale getirilmesi yönündeki hedefimizi gerçekleştirmek için tüm planlarımızı ve bütçe yapılandırmamızı yapıyoruz.
20 
 Bir Kaşık Suda Fırtına Koparmak  (Osman AKTAŞ)

An itibariyle insanlık yanıyor, onur yanıyor, karakter yanıyor, vicdan yanıyor, merhamet yanıyor, ahlak yanıyor, ama gel gör ki, yöneticiler kendi etraflarında dönüp durarak suçlayacak birini arıyorlar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Akademik Küstahlık
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Hâkimiyet Kayıtlı Şartlı
Osman AKTAŞ
İhtiras ve Kara Propaganda!
Cahit KILIÇ
Hergele
Tayyibe Atay
Adalet Mahkeme Duvarlarının Süsü Mü
Osman AKTAŞ
Gücük
Tayyibe Atay
Muhalefetten İktidara Jest
Osman AKTAŞ
Atatürk Olma Elzemi
Osman AKTAŞ
Milli Tosun
Tayyibe Atay
İcraatın Dışından
Osman AKTAŞ
Makûs Talih…
Cahit KILIÇ
Yapay Zekâ Varsıllaması
Osman AKTAŞ
Toplu Gözleşme
Osman AKTAŞ
Eşref ile Safilin
Osman AKTAŞ
Cami ve Genelev Meselesine Dair
Osman AKTAŞ
Taliban Neden Türkiye'nin Sorunu
Yeter Özhal
Büyük Devletin Büyük İtibarı
Osman AKTAŞ
Yeni Bir Bakan Yine Bir Bakan
Osman AKTAŞ
Bir Bakanı Yolcu Ederken
Osman AKTAŞ

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.