..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir gün karþýma biri çýkacak ve bana: "Herþey olmasý gerektiði gibi olmaktadýr, efendim" diyecektir. -A. Aðaoðlu, Yazsonu
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Kütüphaneler - Mektep / Kitap / Katip / Kütüphane

AybArAn - Mektep / Kitap / Katip / Kütüphane
Site Ýçi Arama:

- MEKTEP / KITAP / KATIP / KÜTÜPHANE -

geri ver (ahmet kaya e) Özlem Þiirleri 

eriyen kardan adam / benden aldığın / elma şekerini / geri ver

Kelebek Olamadan (Vefa LÖK) Baþkaldýrý 

Bir sonbahar günü gibi geçti ömrüm

Cinayet mi Ýntihar mý? (Vefa LÖK) Deneysel 

Bilmiyordu, ama hiç bu kadar üþümemiþti / Donmuþtu, buz tutmuþtu içi.. / Saatler geçti sessizlik ve sýkýntý içinde / Nihayet, bir hareket gördü uzakta / Biri yaklaþýyordu ona doðru / Yavaþ yavaþ ve kasvetli adýmlarla / Düþünceliydi, baþý hafifçe eði

Çöl Tutanaklarý (þ. gül özdemir) Aþk ve Romantizm 

bir çöl vaat edildi. / hükümsüz uðurlandý mecnunlar... / süresiz ve metanetli sýðýnaklar bulmaya. / gidiþler hep mecnunlara göreydi zaten, / kalýþlar leylara

Sahaflarda Satýlýyor Anýlar (Ali Çapan) Aný 

Eskimiþ anýlar satýlýyor sahaflarda / Sararmýþ kitaplarýn arasýnda / Antep’te Buðday Arasasýnýn orta yerinde / Baðýrýrdý yere vurarak bir deli

Þýmarýk (Duru Karal) Sevgi ve Arkadaþlýk 

Kamyona yüklenenler bitmiþ, üstlerine kalýn yeþil muþamba yanlardan sýkýca gerilmiþ, eþyalarýn arasýndan minik baþýný çýkarýp el sallamýþtý bana aðlayarak. Önce onun kokusunu yitirdim sonra da hepsinin siluetlerini... O günden beri sokaklardayým.

bak kanamýyo artýk () Lirik 

bana biþey olmadý. / bak kanamýyo artýk. / güller de pas vermiyo bana bülbüller de.. / karanfiller yüzünü bile dönmüyo. / manolya da yýkýk baktý bana...olsun (!) /

Itirafin Ikindiye Kalmasin (Murat Kayali) Toplumcu 

itirafin ikindiye kalmasin / / bu aksamda yine isyankár olmasin

Dönüsünde Hayatin Sürgününden (Murat Kayali) Yaþam 

üzerine dokuz tas koydugun/ / merdivenler/ / karsilar seni/ / bos seker kagitlariyla/ / dönüsünde hayatin sürgününden

Olmayacak Olan (sonsuz travma) Aþk ve Romantizm 

Psikiyatristimin verdiði ödev üzerine yazýlmýþ olan kýsa bir "aþk" öyküsü..

Þaraplý Kutsal Ýfade Günü (Derman Keþan) Soyut 

VE YER GÖK O GÝTTÝ KOKUYORDU. Keskin koku acýmsý yayýlganlýðýyla sadýk köpeklerin dünyasýna gitti , burunlarýndan beyinlerine süzüldü , feryat figan aðladýlar.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yaratýcý Yazarlýk | Akademika Kitabevi

| Katýlým | Okur Üyeliði | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkasý |

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Eser sahipleri, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin —kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda— herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr. Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.