..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bir kimse, neden oltasn, iinde tek bir balk olmadn bildii bir gle sarktr? -Adalet Aaolu
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - zgr GNE
zgr GNE - SSL GECELERDE YOLUNU KAYIP ETM HAYALLER
Site i Arama:

Ana Sayfa
  *dum Spiro Spero (zgr GNE) 9 Aralk 2005 Bireysel 

Yreimin d saatlerinde her gece konuumdun. / Hzn frtnas yksek bir mevsimde, / Debisi derin dk krklarnda, / Seni sensiz rendim, / Krlan nefesimin buusunda… / Oysa ben... / Nefret etmekten korkuyordum… /

Srgn Yemi Yrekler... (zgr GNE) 10 Mays 2005 Deneysel 

/ hem cok yakinlardan , hem pek uzaklardan, / elin elime degmemis ,gzm gzme bakmamisken.. / zamansiz biz mayisda... / tm gcmle yadim zerine.. / sirilsiklamdn...

Veritas Odium Parit (zgr GNE) 28 ubat 2005 Yzleme 

Yreime “iyilik yamurlar” yadrmay brakal ok oldu... Mevsim artk hzn kmaznda… imdi aclar biriktiriyorum, kaak yreklerin ykm almalarnda... Dokuz iddetindeki depremler bile destekleyemiyor kayp giden yznn -iha

Les Pluies de Tristesse Serres Dans Quelques Lignes (zgr GNE) 29 Aralk 2004 Bireysel 

Yamur yrylerinde terk ettim; / Ihanetine olan nefret bamllm, / / Geceye benziyordu yzn.. / Yamurlar altnda can ekiirken sadakatler.. / Kayp hayallerin ardna gizleniyor gerekler, / Oysa sevdann rengi saydam.. / Yrein rengi ba

Gamzelerinin Gizi (zgr GNE) 2 Aralk 2004 Umut 

Sirad gecmisler ve kokulu mitlerle dolu / Karanligin yz vurmus yanlglarma.. / Yarna gitmeyeceim, / Dlerimi kaybettim hznn ay nda / Vakit artk kzl hzn.. / Kurgulanmaya smaz hayaller / Yreim bu kederli yolculuun en mahz

Uyruu Belirsiz Yzlerde Sevdiim... (zgr GNE) 8 Ekim 2004 zlem iirleri 

Sonbahara siner hasretin rengi / Gidiinle balar bir isyan / Uslanr zihnim / Rengi bir t sesiyle alr pasl kilidin /

Yamur Deil, Hasretindi Yreimi Islatan... (zgr GNE) 31 Austos 2004 zlem iirleri 

Yreimizin ok derinlerinde yaayan ocukluumuzun kirlenmemesi iindi mahkumiyetim / imdi Yreimin mallen emekli, / Masumiyetimi kaybettim hkmszdr.. /

Sen Hi "Hi Kimse" Oldun Mu Kendine Sevgili? (zgr GNE) 16 Nisan 2004 Pastorel 

Sen hi "seni grdn m senin iin akan gzyann / sefaf parltsnda?" / Ya da kimse seni deitirebildi mi? / Gereklerin krlgan aynasnda... /

stanbul Hzn Yayor... (zgr GNE) 15 Mart 2004 Bireysel 

Bu gece eksiksiz sarhoum, / Hzn dolu, alkolsz sarho.. / Seni iiyorum bir yldz kadehten, / Kadehteki en sarho yudum ihanetin, /

Ton Absence La Trahison (zgr GNE) 5 ubat 2004 Beklenmedik 

Her ey iimde ve dmda paralara blnyor.. Ve teslim oluyorum sen(siz)liime bir kez daha.. Yokluun en trmalyc sesiyle tenime iyice sokulurken, byle bir tutsaklkta varln btn isyanmla haykryorum. Her kendime ekilmelerimde binlerce kez

Yreimdeki Eyll Yolculuklar (zgr GNE) 14 Ocak 2004 Yzleme 

Ne ok “sonbahar” esiyor haziran gnelerimde… Sokaklarmdan sonbahar kokular, yreimden “eyll” geiyor…”Poyraz” rzgar kprtyor anlarm uykusuz gecelerimde...

Yamur Saatlerimde Beklemitim Seni (zgr GNE) 19 Aralk 2003 Ak ve Romantizm 

Yamur saatlerimde beklemitim seni, / Baka baka anlam yklemitim, / Artan, alatan, ar damlalarn sesinde.. / Nisan yenilgilerimde / Seni tandm saklandn / Gecelerin dolunay yannda.. / Geti istemem artk gelmeni.. / Yokluund

Bir Yamur Yanayor Gnlmn skelesine... (zgr GNE) 8 Aralk 2003 Sevgi ve Arkadalk 

Paletimde birbirine karp kayp olua karan renklerimde senin binbir yzn, gzlerimde ve hafzamda sen.. / / Seni sen yapan bakn veda edii yirmi gee… / / En son kalan bendeki sen… / /

Sen imdi o sahte yklerinde ara yalnzln, ben senin gereinim.. Saklandn satr aralarnda deil hayat, yzlemekten katn gereklerinde.. Senin gereklerin katn yaamnda; gsz yanlarnda, fkende, sevinlerinde, gemiinde, batan baa kendinde.. Korktuun yaama dokunularnda, kanl ve kavgal duygularnda... Bir kez olsun gir kendi gereklerinin ve yenilgilerinin arasna.. ve gr kendini yanstan yreinin aynasnda...

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | zgr GNE, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 03.10.2023 04:01:52