..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Doallk sahip olunan deil, kazanlmas gereken bir erdemdir. -Cervantes
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > iir > zlem iirleri > Necmettin Yalcinkaya

6 Kasm 2013
Akm Irmaklara Anlattm  
akm,zlem,ozan,

Necmettin Yalcinkaya

:ABGC:
Yine bir edebiyat atlye almamn sonularn siz iir severlerle paylamak istiyorum. Evlerinize konuk olacak Akm Irmaklara Anlattm adl iir kitabm 25 yldan beri yazdm toplam 100 tane lirik iirin yer ald bir almamdr. 168 sayfadan uluan bu rn eyrek asrlk gz nurumdur. Gurbette edindiim tek servetimdir.

iiri hep nemsedim, zmsedim. Benim gizli dnyamdr. Kendimi ifade ettiim bir alandr. Ska uradm ve huzur bulduum lk bir meknmdr. Hayata sk sarlmam ve bilgi daarcmn faal kalmasn salayan byk enerjimdir iir. Hznl ve sevinli gnlerimde kafamdan geenleri kaleme dktm effaf bir meknmdr. Gurbet zlemimdir. Umutsuzluun umuda dnt, ktlklerin asla giremedii ve zgrlklerin snr tanmad prl prl aydnlk saan bir edebiyat atlyemdir iir.

Gmenlikte yaadmz dil kayb, kltr kayb, yurt kayb, iklim kayb yaammzn aksayan en byk blmn oluturuyor. Yitik deerlerimiz zaman ierisinde zleme, acya, bazen fkeye dnyor. Yan dlanyorsanz, saysz kayplar yayorsanz, k olduunuz insana ulaamyorsanz, ac ve zlem ekiyorsanz, sevdiklerinizi onlarca yl gremiyorsanz, lenlerinizin cenaze trenlerinde bulunamyorsanz; tam da bu ortamda iir bir kardelen gibi varln gsterir. Ve insan mecrasnda hayat bulur. Msralara dklr.

Bu kitabn dokusunu oluturan ak, sevmeyi, g, hasreti, savalar, yitik toplumsal deerleri iirin imgelerine denk decek ekilde youn edebi bir incelikle ilemeye altm. Haziran 2013 tarihinde Babali Kitapl ( Ozan Yaynclktan) kan Akm Irmaklara Anlattm kitabm keyifle okuyacanza mit ederim.

Dier kitaplarm

Bugne kadar iki kitabm yaynland. 2007 ylnda rportajlardan oluan svirede Trkiyeli Gmenler" adl kitabm Ceylan Yaynlarndan kmt. Zira bu kitabmn geniletilmi ve yeniden derlenmi ikinci basks ubat 2013 ylnda Ozan Yaynlar tarafndan yaynladn hatrlatmak isterim.

2012 ylnda 14 yknn yer ald Karde Halklarn Nazl ocuklar adl kitabm Babali Kitapl (Ozan Yaynlar) tarafndan yaymlanmt.

Teekkrler

Siz deerli kitapseverlerden aldm deerlendirmeleri nemsediimi belirtmek isterim. Kitaplarma gsterdiiniz ilgi, beni fazlasyla memnun etmitir. Bundan byle sizlerin deere bal kalarak hayat hikyelerini severek yazmaya devam edeceim

Keza bugne kadar hibir karlk beklemeden, kitaplarmn tantmnda desteini esirgemeyen Trkiyeli sivil toplum kurulular ve gmen basnna bu sorumlu davranlarndan tr teekkr ederim.
Basnmzn ve kurumlarmzn bu emeini ok ama ok nemsediimi bir kez daha belirtmek isterim.
almalarm yakndan takip etmeleri, sahici yaklamalar ve yorumlamalar memnuniyet vericidir. Gmen kurumlarn ve basnn grevlerinden biri de gmen edebiyatna, sanatna, politikasna, ticaretine kafa yoranlar toplumla bulumasn salamaktr. Yani herkes zerine deni yapmaldr.

Kitaba eriim adresleri

Datm: stanbul: 2A, Alfa, Alkm, Art, Bilgi, Caalolu, D&R, Final, Paraf, Remzi, Say, Totem, Yelpaze Ankara Ik Eitim, mge, Kta, Ekinoks zmir Erdoanlar, Gema.

nternet eriim: www.kitapyurdu.com, www.yenisayfa.com, www.kitapnet.com, www.iskenderiye.com, www.selsus.com, www.dharma.com.tr, www.ideefixe.com

Hseyin Can
hcan1960@hotmail.com
hueseyin.can@gmx.net

NOT: Bu sene yaplan 32 Uluslararas stanbul Kitap Fuarna Yazar Hseyin Can da katlacan aklad. Hseyin Can yapt yazl aklamada, 9 Kasm 2013 Cumartesi gn saat 11 ile 13 aras Ozan Yaynlar Standnda kitaplarn imzalayacak.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn zlem iirleri kmesinde bulunan dier yazlar...
Bir Yanm Eksik Kalr
Alp Getirmeli Seni Bana
Resmine Baktka
Bu Gece...
Geldin...
Sen Kokan zmir Kokan
Akp Gidiyorum

Yazarn iir ana kmesinde bulunan dier yazlar...
G Kucaklamak
nadm nad te...
Susturamam
Sana Koarken
Yapayalnz Bir Bama
Sras Myd?
Kendim ve iirim in
Acnn Besmelesi

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Zehra [yk]
Ksa Bot [yk]
Toprak Kokusu [yk]
Sahile Vuran Kelebek [yk]
Kmr Gzler [yk]
Balik ve Melisa [yk]
Anamdan nciler/ Anamn Entarisi [yk]
Yeni Bir Gn, Yeni Bir Umuttu Onun in [yk]
Bir Gn Mutlaka! [yk]
Bcek [yk]

Necmettin Yalcinkaya kimdir?

1960Sarkam doumlu. 1977-78 zmir Namk Kemal Lisesi Edebiyat mezunu. Ozan Yaynclktan 12 Eyllde ok Gldk Netekim! Mendil Sen Kokuyordu ve Stres Bilezii ve On ocuktuk An/yk. eitli dergi ve sitelerde yk, iir yazarl. Ayrca Edebiyatbahcesi. net sitesinin kurucu emekisiyim. Yry, sinema, tiyatro ve olta balkl hobilerim var. Yazmay ve okumay seviyorum.

Etkilendii Yazarlar:
Tolstoy,Ahmed Arif, Nazim hikmet, Cengiz aymatov,

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Necmettin Yalcinkaya, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.