..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bu hafife kenara itilecek bir roman deil. Daha byk bir iddetle uzaa frlatlmaldr. -Dorothy Parker
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Anlar > Servet Alkan

7 Aralk 2021
Mustafa Amca 'Ma.  
Servet Alkan
.ruhun ad olsun.

:HAC:
Mustafa Amcama
Ruhun adolsun.Gemii anlatp yadederken senden bahsetmemek olmazd.nk ocukluumuza damga vuran aile byklerindendin.Tarihin akn batan baa irdelemek gerekmiyor.Ayn anneden olmamanza ramen Dedem ile sergilediiniz kardelik bugn gpta ile baklacak bir realite.Herkese nasip olmuyor bu zamanda.Yokluk sahipsizlik ile snanm bir ocukluk ve genlik.Babaszlk..
Anlarmda hakknda kt bir sz sylendiini hatrlamyorum.Kendine has tepkilerle daima mtevazi ve samimi idin.zellikle ailenin civarda yardm etmedii hane yok gibi idi.Genliin de doru yerde gsterdiin cesaret her zaman anlatlmtr bizlere.Abini asla gememek iin daima doru hareket tarz ..Dedem aadan evinden ktnda ayaa kalkp onu beklemen misafir etmen onun sznn stne tonlamada bile olsa kmaman ok gzel bir edep ve kardelik idi.Galiba iin iinde grlt ve kar olmaynca insanlar gerekden sevebilir ve saygy gsterebilir.
Diyarbakr.niversite snavna hazrlanma ve Sen bir Un Fabrikasnda emekli olmana ramen alyorsun..Amcam ayrlm ev kurmu..Her n bir ey eksik..Her n Mustafa amcaya ko..Tencere getir,Kak getir,bardak getir..Hep ayn saatte..on yedi sular..nk birazdan Fabrikaya ie gideceksin..Kapy alyorum ayorsun..Amca Tencere-Amca kak-amca Tuzsonras hep ayn soru ne eksik ne fazla..Ne zaman gideceksin?Ayn Cevap Yarn amca
Her yarnn saat onyedisi amcam brakmyor gitmemi ,ama eksiklerde bitmiyor..Ko Mustafa amcayaNihayetinde nc gn kapy alyorum..
-Hani sen bugn trenle gidecektinThhhhhh senin sufatna.. gndr beni kandryorsun seni pyorum anneye babaya selam sylyorum, dier gn yine burdasn..Sen bir yalancsn..Seni babana ikayet edeceimTerbiyesiz..al tuzu gzm seni grmesin..Haaa ister git ister gitme artk sormuyorumKapy yzme arpma.
Nenem Musto ben lyorum.. bir deil be deil hergn ayn laf..Artk orda da sabrn kalmyorValla Hemida ben diyorum lme,ama bu iin tad kat..ster l ister lme yeter daaaa.
Tabi bizim bykler haydut..Almlar Aydn dayy aralarnaAapnarDedemin evinde..Aydn daym kzdka dar frlyor senin cama dayanyorDayiiii..Dayiiii. yine bana karyorlarBir-iki .Ayorsun CamUlaa Haydut nedir, ha dayiii de dayiiii
Daha anlatabileceim birok rnek var ama burda kesiyorumEn son rahatszlnda bizleri her grdnde gzlerinin dolmasn ilenmeni asla unutmadm.Cocuklarna ok rnek bir baba idin.Eine kar ok anlayl ve mtevazi idin..Asla azndan kt bir cmle duymadm.nl Sol elini anlatrlard
Ruhun ad olsun.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn anlar kmesinde bulunan dier yazlar...
Fehmi Dayma.

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Hopkinse (Neyse Ne - Sana Ne?.. )
Glistanma... (Kk Kzma... )
Baba'ma..!
Siyaset zerine...
Anne...
Sofra...
Darbe...

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Kzl Elma. [iir]
Lbna'ya. [iir]
Melle. [iir]
Mor Suallere Sar Cevaplar. [iir]
Sar eml in Yazlan ehrengiz. [iir]
Sar Pavurya . [iir]
Derya Helke Umut Peyke. [iir]
No Show... [iir]
Mahsa 'Ya... [iir]
Vintage . [iir]

Servet Alkan kimdir?

nsann kendini anlatmas zor sanaat. . .

Etkilendii Yazarlar:
-Tagore--Aragon..

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Servet Alkan, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.