..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İçine koyabileceğin bir karanlığın olmadan, bir ışığın olamaz. -Arlo Guthrie
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anılar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Kendinize Yakınlaşın
Aysel AKSÜMER
Deneme > İtiraflar

"Neden böyleyim ben?" diye sorar mısınız kendinize. Cevabınız sıklıkla evetse, sessizce bir köşeye çekilin ve boşaltın içinizdekileri. Sağlam sır tutuyorsanız anlattıklarınız zaten sonsuza dek sizde kalacaktır. Aslında hissettiklerinde (konusu her ne ise) kimse yalnız değil. Herkes hatalarını, kusurlarını, eksikliklerini bilir de evladına, en sevdiklerine toz konduramadığı gibi şahsına da laf ettirmeyi şiddetle ya da nazikçe reddeder. Gerçek

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Anılar
 Pelin  (Alp Şahin)

Hani bazı insanlar yaşla birlikte olgunlaşır ve mantıkla düşünür, bu sayede de hayatını ona göre idame eder ya… He işte, bazı insanlar da yaşla beraber sevgiyi öğrenir ve bu sayede sevgisini göstermek ve satırlara yazmak ister.
 Şimdi Hangi Kelimeyi Boyasam İçimdeki Boşluğu Dolduramaz Yokluğun!  (Safiye Karaağaç)

Doğum günüm 3 Mart. Çiçek bekliyorum habersiz bir serçeden. Haberlerde facebookta ama yine yok. Çiçek geldi sigaramın ilk dumanında. Ben değilimdir diye içeri yönlendirdim. İçerden beni çağırıyorlar meleğim su perisi bana çiçek yollamış çokta özel olmayan bir şey. Çok konuştum kendi kendime, çok düşündüm, çokk oğlu çokk ama yoktun. Şimdi hangi kelimeyi boyasam içimdeki boşluğu dolduramaz yokluğun!!!
 Endülüs Sokaklarında Yağmurlu Bir Gün  (Safiye Karaağaç)

Sen kuş misali kanatlarını ıslat ve ben yağmur olarak ineyim gökten sana. Kahve bitti, kahvaltıda. Şimdi çini bir bahçe içinde senle ben. Elinin elimde terleyişinin bir anlamı olmalı? Uyan artık sadece pencereden dışarıya bakıyorum, Endülüs sokaklarında yağmurlu bir gün…
 İşte Bu Bizim Hikayemiz  (Safiye Karaağaç)

Sen kokuna hasret uykularla dalaştığım!
 Bizim Köyde Bir Bayram Sabahı  (Safiye Karaağaç)

İlk işim gidip köy çeşmesinde kınalı ellerimi yıkamak oluyor. Kına kokusu geldi mi burnunuza. Bugün bile o kına kokusu hala burnumda.
 Konur Sokak’ta Bir Pşine, Pşine de Acılarım, Acılarım Lapa Lapa Kar Altında.  (Safiye Karaağaç)

Karlı bir Ankara günüydü. Acılarıma acı tatlar katarken o bembeyaz kar , yine ağlayarak adımlıyordum sokakları. Yine ayaklarım beni Konur Sokağa götürdü. Belki de canımın en çok acıdığı o sokakta yeni bir acıyla daha yüzleşecektim. Yok muydu sahi beni yüreğiyle sevecek biri. Adımlarım Bilim Sanat’a, yüreğim Leman Cafe’ye bakıyordu. Harbi İncir Reçeli filmini seyretmiş miydi acılarım, yoksa uyuyakalıp bu saçma filmde neydi demiş miydi? Sahi benim çocukluktan kalma yara izlerime bu karlı hava iyi gelecek miydi? Gelmedi yine iyi gelmedi. Kar yağmıyor artık Ankara’ya yaralarım kangren mi oldu yoksa. Lapa lapa yağıyordu kar o gün oysa. Yıl 2023 ne kadar kaldı sahi benim kangren olan yaralarımın tedavisine. Konur Sokaktaydım değil mii?Hem Leman Cafe’yi hem Bilim Sanat Kitabevini geçtim ama gözyaşlarımın tuzlu tadı hala yanaklarımda. İmge Kitabevine uğrasam çünkü anılarım çağırıyor beni. Lapa lapa kar yağmıyor Ankara’ya artık tüm Avrupa kar altında ahir zaman yakın diyor iç sesim. Konur Sokak’ta bir Pşine, Pşine de acılarım, acılarım lapa lapa kar altında. Mutlu Yıllar İzedebiyat.
 Fehmi Dayıma.  (Servet Alkan)

Fehmi Dayı .....
 Mustafa Amca 'Ma.  (Servet Alkan)

.ruhun şad olsun.
 Cam"dan Çocuğa Can"dan Satırlar…  (ÖzgeCan)

İşte bu yüzden.. ne zaman yağacak olsa yüreğinin bulutları… yağmurunu kok bana. Ben, dokunmaya çalışırım yalnızlığına, en nemli yerinden…
10 
 Leylim Ley  (GAYE DİLEK GEZER)

Sen bir liderin doğduğu yersin. Sen uzakların türküsü, geçmişin sesisin. Ey Kemal şehri ey! Leylim ley!
11 
 Mimar Sinan'ın Peşinde Moskova'dan Ağırnas'a  (Mehmet KARADAYI)

Rus gazeteci Gleb Şulpyakov ile Mimar Sinan'ın izlerini sürdük. Bir Rus'un gözüyle büyük mimarımızın izini sürmek benim için hem çok eğlenceli hem de öğreticiydi. Yüzlerce kitabı karıştırarak elde edebileceğim bilgileri 10 günlük bir geziyle elde ettim.
12 
 Bütün Suç Mevsimlerde *  (Özge GÜNDOĞDU)

Fümeden bozma bir ağıt yayılıyor kente,/ tüyü bitmemiş, yetim bir hüzün/ ve anadan üryan bir yalnızlık./ şair öldü. / gidenlere seyirci kalmaktır asıl acı! Asıl şimdi acı!
13 
 Güzel'e  (Zafer AKKAŞ)

Aklıma Murathan’ın öyküsü geliyor. Boyacıköy’de Kanlı Bir Aşk Cinayeti” Film yapacaktım güya. Senaryosunu nereye koydum ki?..
14 
 Kızım Sen Avukat Ol!  (Kâmuran Esen)

Türkçe Öğretmenimiz Şükrü Bey bir gün ; iki şube öğrencileri arasında münazara düzenleneceğini söyledi. Münazaranın ne demek olduğunu bile tam olarak bilmiyorduk.Henüz ortaokul ikinci sınıf öğrencisi idik. Öğretmenimiz bize münazara hakkında g
15 
 Tespihçi  (Çetin İmer)

1950 li yıllarda bir talebenin anıları.
16 
 Baba Evim...  (GÖNÜL SEVİNÇ)

Annem saksılara naneler ekti! Burayı aratmasın diye… Taç yapraklı çiçekler hazırladı üzerlerine kurdele bağladı… Ve çeyizindeki tablolardan ayırdı bana…
17 
 - Gece -  (Ö.Gökhan Ergüven)

“Hayatın gerçeği” nedir? Hani şu filozofların ve toplumbilimcilerin peşinden koştuğu şey. Dostoyevski’ye sorarsanız “hayatın anlamı hayatın kendisinden daha değerlidir” der.
18 
 Koranavirüsle Nasıl Mücadele Ettik  (kemal düz)

kuru öksürük, burun akıntısı, kırgınlık, yorgunluk belirtileri. böyle başladı rahatsızlığım. çok önemsemedim, geçer dedim. bir gün, iki gün, üç gün.. geçmeyen rahatsızlık..içimizde bir kuşku, acaba test mi yaptırsak
19 
 Kahramanıma...  (Ebru Otuzbir)

Babasıyla anıları 9 yaşında kalmış bir kız çocuğunun babalar günü hediyesi olacak bu yazı. Unutmamaya çalıştığı birkaç çok özel anıyla, ruhuyla babasıyla konuşup gökyüzüne, oralarda olduğunu bildiği bir yere, dilekler gönderecek. Babam olduğun için teşekkür ederim diyecek.
20 
 Özledim  (mehmet avcı)

çocukluğumu,gençliğimi,ilkokulda giydiğim siyah önlüğümün arkasındaki paleti özledim

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Pelin
Alp Şahin
Deneme > Anılar
Leylim Ley
GAYE DİLEK GEZER
Deneme > Anılar
Fehmi Dayıma.
Servet Alkan
Deneme > Anılar
Kahramanıma...
Ebru Otuzbir
Deneme > Anılar
Sen Yoksun
Dilek Şengel
Deneme > Anılar
Sadece Ot
eylül
Deneme > Anılar
Olup Bitenler
Yûşa Irmak
Deneme > Anılar
Gel - Git Zaman
Yûşa Irmak
Deneme > Anılar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.