..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dengeli bir rejimde yemeðin yeri çok önemli. -Fran Lebowitz
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýliþkiler > ALEYNA AYAZ

6 Mayýs 2005
Radikal  
varolmak mý sahip olmak mý

ALEYNA AYAZ

deneme

:BJDE:
Radikal kelime anlamýný çokda bilmiyorum ama benim için radikal diyorlar
Neler yaþýyor neler hissediyorum kimisini anlatýyorum ama anlatmadýklarým anlattýklarýmdan daha fazla
Bir kýsmýný anlatmama raðmen çok þeyler yaþadýðýma inanýlýyor
Bir gün ciddi bir beraberlik için masaya oturuyor ; diðer gün kendi çýkarlarým için ; baþka bir gün ise aþk tadýnda þeyler yaþýyorum . çünkü ben herþeyim insanlarsa bana bir konuda yetebiliyor sadece
birisinde sadece araba tutkusu var benim gibi
Birisinde aþk ; aþkýn adamý diðerinde ise kariyer önemli ve önemsedikleri tek dal hayatý onlarýn
Varolmak için varlar bu dünya da sahip olmak için deðil
Varolmak mý ? sahip olmak mý ?

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: varolmak mý sahip olmak mý
Gönderen: gönül sevinç / türkiye/Türkiye
30 Mayýs 2005
Aslýnda bir kýsýrdöngü varolmak yada sahip olmak.(olmak yada olmamak gibi)hangi yola sapsan çýkar yol hep ayný...hep ayný bumerang... hep ayný... herkes ayný... bir sen farklýsýn aslýnda.radikallik farklýlýk.uzun yýllardýr süregelen tanýþýklýðýmýzda ben sende birþey gördüm RADÝKALLÝK evet sen radikalsin dostum sen farklýsýn.hayata gülen gözlerle bakýp hayattan tat almasýný bilen kimseye benzemek çabasýnda olmayan kendin gibi birisin. ben okudum ve anladým seni(zaten hep anlardým)kimi zaman kahve içimi sohbetlerimizde kimi zaman balkon muhabbetlerimizde bana öylesine bir dostluk yaþattýn ki derdimi sýkýntýmý alýp beni güler yüzle evime yolladýðýn günleri bilirim. iþte bu gün bunlar için teþekkür etme fýrsatý doðdu bana... dostluðuna kocaman yüreðine inandýðým insan teþekkür ederim arkadaþlýðýn için... iyi ki yazdýn iyi ki bende burdayým dedin. eline yüreðine kalemine ve duygularýna saðlýk... hoþgeldin... saðlýcakla...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yüreðine Saðlýk
Duygularla Beslediðimiz Kaya
Frig Vadi
Kar Yaðýyor

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Özlemenin Güzelliðinde [Þiir]
Hüzün Yakýþýr Yüzüme [Þiir]
Kediler [Þiir]
Aþýk Yar, Sevgili Kul... [Þiir]
Kar Beyazý [Þiir]
Yarýnlarýn Çiçeðisin [Þiir]
Sorumluluk [Öykü]
Serseri Bir Hayat [Öykü]
Yaþamayý Sunuyorum [Öykü]

ALEYNA AYAZ kimdir?

yazmak su gibidir benim için su gibi hava gibi yazmak hayattýr bende. . .

Etkilendiði Yazarlar:
.....

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ALEYNA AYAZ, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.