..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir kuþum; uçtum yuvadan... Artýk ben nerede, eve dönme isteði nerede?.. -Leyla ve Mecnun, Fuzuli
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýtiraflar > ALEYNA AYAZ

14 Haziran 2006
Frig Vadi  
yaþamayý sevmek

ALEYNA AYAZ

yaþamýn içinden bir yaþam seçtik kendimiz için seçtiklerimizi sevgimizle yoðurduk , sabrýmýzý koyduk , çýlgýnlýklarýmýzý yarýþtýrdýk , anlayýþ gösterdik saygý duyduk birbirimizin yaþamlarýna ve benim içimde o yeþerdi onun içinde de ben yeþerdim içimizde bir orman gizliyorduk, dýþýmýzdan ýrmaklar akýyor her buluþtuðumuzda

:AHHD:
Onun hayatýmda olmasý
pozitif etki yaratýyor
Dünyam güzelleþiyor keyif alýyorum daha bir yaþamaktan
Benim için bir þeyler yaptýðýný görmek ve hissetmek mutlu ediyor beni
Ben onun için ne yapýyorum ya da yaptým þimdiye kadar
Onu düþünmekten ve istemekten baþka hiç bir þey
Ama Benden Ona tam puan kocaman bir artý
Caným ...
Bana geliyordu da ne bileyim dar vakitler sýkýþtýrýlmýþ yaþanmýþlýklar onlar diye düþünüyordum
10.06.2006 bir Cumartesi günü tam gün beraberdik; ben sýkýlýrdým aslýnda ama sýkýlmadým hiç o da sýkýlmadý
benimle birlikte geçirdiði günün keyfini çýkardý yanýmda
yaþamýn içinden bir yaþam seçtik kendimiz için seçtiklerimizi sevgimizle yoðurduk ,
sabrýmýzý koyduk , çýlgýnlýklarýmýzý yarýþtýrdýk , anlayýþ gösterdik saygý duyduk birbirimizin yaþamlarýna
ve benim içimde o yeþerdi onun içinde de ben yeþerdim
içimizde bir orman gizliyorduk, dýþýmýzdan ýrmaklar akýyor her buluþtuðumuzda
alev alev yakýyor, sarýyor sýmsýký
anlatýlmaz yaþanýr.
Gözlerim açýldýðýnda 12:05
9:05 te buluþtuk
10:30 da Kütahya Ýli Ilýca yolu üzeri Frig Vadi Hotel’deydik.
Daha önce frigyalýlar burda yaþamýþ bizans ve roma imparatorluðuna ait kalýntýlar,oyulmuþ madenler var yakýn çevresinde- maðaralar var büyük taþlardan kayalardan tarihsel küçük bir belde
Ýkimize ait bir dünya herþeyden uzak soru soran yok, hesap soran yok, diðer insanlarýn bakýþlardan, toplum deðer yargýlarýndan,ikiyüzlü insanlardan uzak, rol yapmak zorunda olmadýðýn kendim olabildiðim bir gün yaþadým.
Ýstiyorsam hadi þimdi dedim, istemiyorsa hay hay
Ýliþkim o hissettiðimden de güzel bir yerde çünkü
Birini iliþki sonrasýnda da sevebilmek karþýnda ya da yanýnda deðerli olduðunu hissetmektir,konuþabilmektir; huzur bulmaktýr en önemlisi de
Ýþte bunu yaþattýn sen bana
Televizyon izledik, günlük gazetemizi okuduk,
- duþ da almak istiyorum alayým mý?
dedim
- hadi gir o zaman
dedi duþumu da aldým,ondan önce yemek söylemiþtik odaya hazýrlanmýþ yemeklerimizi getirdi bir genç oðlan
hiç oda servisi diye bir þeyle tanýþmamýþtým daha önce
acýktým diyorsun birileri evine hazýr yemek getiriyor senin
odanýz gibi deðilde eviniz gibi kullanýyorsun belli bir süre sonra
duþtan çýktým bir süre havlularla dolaþtým oda içinde onu bul -bunu bul saçýný tara –kurut
o da kimi televizyon seyrediyor, kimi etrafdaki yeþil doðaya bakýyor arada bana keskin bir bakýþ atýyor
bakýþýyoruz falan filan zaman bitti diyor.
Toparlanýyor, etrafa son bir göz atýyor, merdivenleri iniyor, arabaya biniyorum hesabý ödüyor yanýma geliyor çýkýyoruz yola dönerken yolculukta pek hoþumuza gidiyor biraz sesi açýk yabancý bir müzik kulaklarýmýzda su dolu barajýn etrafýndaki yoldan keyifle dönüþümüzü tamamlýyoruz.
- Her þey için teþekkür ederim
diyorum
-ben teþekkür ederim bügünü benimle paylaþtýðýn, bana eþlik ettiðin için
diyor
Canýn sað olsun sen çok yaþa hayatým diyorum içimden
Çünkü kaybetmekten korkuyorum onu bir anda kaybetmek istemiyorum
Ama Ona söylemiyorum bilmesin böylesi sevdiðimi bu daha güzel
Yine görüþmek üzere kendine iyi bak,hoþçakal
Sen yoluna - ben yoluma
Zararsýz - yalansýz iliþkim benim
Seni seviyorum ....
Kendimi seviyorum
Yaþamayý seviyorum

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yüreðine Saðlýk
Duygularla Beslediðimiz Kaya
Radikal
Kar Yaðýyor

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Özlemenin Güzelliðinde [Þiir]
Hüzün Yakýþýr Yüzüme [Þiir]
Kediler [Þiir]
Aþýk Yar, Sevgili Kul... [Þiir]
Kar Beyazý [Þiir]
Yarýnlarýn Çiçeðisin [Þiir]
Sorumluluk [Öykü]
Serseri Bir Hayat [Öykü]
Yaþamayý Sunuyorum [Öykü]

ALEYNA AYAZ kimdir?

yazmak su gibidir benim için su gibi hava gibi yazmak hayattýr bende. . .

Etkilendiði Yazarlar:
.....

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ALEYNA AYAZ, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.