..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Mutlu köle çoktur. -Darwin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýliþkiler > Naif Karabatak

14 Mayýs 2006
Ben Yaþadým Hepsini  
Naif Karabatak
Nerede tanýþtýk, nerede karþýlaþtýk, nerede buluþtuk, nerede güldük, nerede aðladýk, nerede birlikte mutlu olduk? Ne zamandý bilmiyorum, neredeydi hiç farkýnda deðilim... Hangi þehirdi, hangi köy, kasaba ya da hangi ülkeydi? Bir parkta mý, otobüs duraðýmýydý, herkesin uðrak yeri miydi yoksa ýssýz bir ada mýydý?..

:BJAI:
Hatýrlýyor musun, seninle tanýþtýðýmýzda sonbahardý, dallarýna aðýr gelen yapraklar kaplamýþtý her yanýmýzý. Belki de ilkbahardý, çiçekler yeni açmýþ, mis gibi kokular sarmýþtý. Ya da kýþ mýydý, bembeyaz karlar mý kaplamýþtý, biz çýtýr çýtýr yanan bir sobanýn baþýnda mýydýk? Ne fark eder ki, belki de yazýn en kavurucu sýcaðýydý ve bir kumsalda uzanmýþ, koyu bir sohbete dalmýþtýk...
Ýlk bir parkta karþýlaþmýþtýk senle, yoksa bir otobüs duraðýmýydý. Eve dönüyorduk ikimizde, tren istasyonu da olabilir bak, yoksa bir köprünün giriþimiydi, sanýrým kýrlarda gelincik topluyorduk, sen topluyor, ben desteliyordum, yoksa yýldýzlarýmý seyrediyorduk, denizin tam ortasýnda, masmavi uçsuz bucaksýz dönülmez yolda mýydýk, gidilmez yerde miydik kim bilir...
Ýlk sen mi konuþtun ben mi, hatýrlamýyorum. Yoksa herkes konuþtu da biz mi anlamadýk, ne diyorlardý biliyor musun?
Üzerinde sarý bir kazak vardý... Kazaktý ama rengini hatýrlamýyorum, kýrmýzý da olabilir, belki de mavi. Ya pantolon giymiþtin ya etek, ama saçlarýn rüzgârda beni öldürürcesine uçuþuyordu...
Gözlerini her þekilde hatýrlayýþýmda da çok güzeldi, sesin etkileyici, ellerin sýmsýcaktý, sen de hatýrlýyor musun?
Ýlk gözlerin yakmýþtý beni, ilk ellerin, ilk saçlarýn, ilk ýlýk nefesin ne fark eder ki...
Sahi kaç yaþýndaydým, ne yapýyordum bilmiyorum... Yeni mi doðmuþtum, yoksa okula mý yeni baþlamýþtým, okulu bitirmiþte olabilirim. Kim bilir belki askere giderken, ya da tezkere alýr kendi... Ýþe girdiðimde olmasýn, otuz yaþýnda mýydým bilmiyorum belki de kýrk...
Senle bir kýþ günü, hiç þehirlerarasý otobüste yolculuk ettik mi, molalarda soðuktan omzuma yaslandýn mý, ceketimi omzuna attým mý söylesene, sýcak bir çayý kýsa bir molada paylaþtýk mý senle...
Bir gece evimizin yolunu kaybedip, sabahlara kadar sokaklarda dolaþtýk mý, ya da bütün evlerin zillerini çalýp kaçtýk mý senle... Biz senle hiç çýlgýnlýk yaptýk mý?
Ya da yaðmur altýnda saatlerce yürüdük mü?
Birbirimize kartopu atýp, donana kadar eðlendik mi?
Birlikte hýçkýra hýçkýra aðladýk mý, bütün ümitsizliklerimize...
Peki çýlgýnca güldük mü, saatlerce mutlu günlerimizde...
Ya da ne bileyim, bir sýcak yuvada, sýcak bir sofrada yemek yedik mi, lokmamýzý paylaþtýk mý, sahi ýsýrdýðýmýz yeri birbirimizden çaldýðýmýz bir elmamýz oldu mu?
Hiç evimiz oldu mu senle, hiç mutlu bir yuvamýz...
Nerede tanýþtýk, nerede karþýlaþtýk, nerede buluþtuk, nerede güldük, nerede aðladýk, nerede birlikte mutlu olduk?
Ne zamandý bilmiyorum, neredeydi hiç farkýnda deðilim...
Hangi þehirdi, hangi köy, kasaba ya da hangi ülkeydi?
Bir parkta mý, otobüs duraðýmýydý, herkesin uðrak yeri miydi yoksa ýssýz bir ada mýydý?..
Güldüðünde güller açýyordu yüzünde onu biliyorum, sen gülünce ben de gülüyordum, sen aðlayýnca ben de...
Sen varken ben de vardým, sen hiç yok olmadýn ama...
Sen gelince ben de geliyordum, sen gitmiyordun iþte...
Seni hep sevdim, kendimi bildim bileli, seni gördüm göreli, seni yaþadým yaþayalý, sen de sevdin deðil mi?
Hayýr, mý, hiç karþýlaþmadýk, hiç buluþmadýk, hiç yaþamadýk mý?
Peki, neden hep seni yaþýyorum, neden her yerde sen varsýn, neden seni bu kadar çok seviyorum ve neden hepsini yaþamýþ hissediyorum ki,
Yok yok bu his deðil, þakanýn sýrasý hiç deðil, ben seni hep yaþadým ve hep seni sevdim, hep seni, yalnýzca seni…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn Ýliþkiler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýmkansýz Aþk
Gülüþünle Gel Bana

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Adýyaman Kýymet Bilir miydi?
Beþ Liraya Güven Testi
Büyümüþüm Habersizce
Ben Gidince de Saat Ýþleyecek...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Görgü Kapý Tokmaðýnda Baþlar… [Eleþtiri]

Naif Karabatak kimdir?

Kendimi yazar olarak saymýyorsam da, uzun süredir yazarlýkla uðraþýyorum. Adýyaman'da Bugün Gazetesinde 2. 5 yýl boyunca kendi adýmla Naifce Yazýlar köþesinde günlük olarak okuyucularla buyluþtum. Ayný zamanda Bir Deli'nin Not Defteri köþesinde Cenk Gülen adýyla mizahi yazýlar yazdým ve bu yazdýðým yazýlarý EMMÝ HORTUMU TAKSANA adlý bir kitapta topladým. Halen Yeni Adýyaman Gazetesinde kendi adýmla ve Entel Cezmi mahlasýyla mizahi yazýlar yazýyorum. Sadýk Bircan, Mert Duran, Mehmet Naif Karabatak, Naif Karabatak, Cenk Gülen, Durro Dayýnýn Oðlu,Ayfer Poyraz, Molla Yusuf. . adlayýryla da yazýlar yazdým.

Etkilendiði Yazarlar:
Rasim Özdenören, Fehmi Koru, Ahmet Altan, Oðuz Aral

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Naif Karabatak, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.