..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Umutsuzluða düþmeyin. -Charlie Chaplin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Erkan Kelleci

28 Kasým 2006
Çilekeþ...  
Erkan Kelleci
Sana “gitme” demenin ne kadar anlamsýz olduðu bir kere daha öðrendim bugün. Ben yine “gitme” dedim ve sen yine gittin...

:AHIG:
     Sana “gitme” demenin ne kadar anlamsýz olduðu bir kere daha öðrendim bugün. Ben yine “gitme” dedim ve sen yine gittin. Oysa umutlarýmý koymuþtum kalbimdeki tarlaya, onlarý özenle, bir bir her gün sulayýp büyütmüþtüm.
Kalmak çaremiydi acaba, yaþama sebepleri içinde yaþayamama ihtimalleri… Platonik bir yaratýlýþtý bu kesinlikle, kurþunlar üstümüzden výzýr výzýr geçerken, biz gölgeler arasýnda çýlgýnca seviþiyorduk. Vücutlarýmýzýn her santimetre karesini kaplayan yaralanmýþlýklarý inceliyor, korkuyorduk. Bir yara daha alýr mýyým diye korkuyorduk, acaba o da býrakýp gider mi beni diye korkuyorduk. Ama yinede sarýlýyorduk birbirimize ve birbirimizi sevmekten hiçbir zaman vazgeçmiyorduk…
Bir havuz içinde ki nüfusu sabitliyorduk sanki, birimiz havuzun bir kenarýndan çýkarken, bizim yerimize baþka biri diðer taraftan havuza atlýyordu. Ýçimizden biri sevdiðini yitirirken, bir diðeri havuzun diðer tarafýnda, baþka bir yeni bir aþka yelken açýyordu. Yitik sevdalarýn sonunda yaþanýlan, boynu bükük muamma gibi sere serpe yere yýkýlýyorduk sonunda. Ama yine de vazgeçmiyor, en ufak bir kývýlcýmda kalbimizi yeniden ateþliyorduk…
Kalman anlamsýzdý belki de bu defa, belki de gerçekten gitmen gerekiyordu. Aramýzdaki bu olmamýþlýk, bu yarým kalmýþlýktý belki de içimi acýtan. Yüzünü bir daha görememek deðildi, birbirimize hak ettiklerimizi verememiþ olmamýzdý belki de, bilemiyorum.
Þimdi yalnýzým, içim de hiç alýþýlmadýk bir burukluk. Gözlerimin feri söndü, görebildiklerim sadece donukluk. Gitmen gerekiyordu bu defa biliyorum, ama sana yine de, bir kere ve bir kere daha gitme diyorum. Gitme! Gözlerim yaþayamaz baþka bir tende, gitme. Sitemlerim çýkmaz gün ýþýðýna, hatýralarýmýn yüzü gülmez bir daha, gitme!
Sebebini bile bilemezken sana olan aþkýmýn, bitmemesinin sebebini biliyorum. Kim ne derse desin, her ne olursa olsun, sonuçlarýna katlanmam gerektiðinin farkýndayým. Sevgi öyle bir þey ki, biz istemeden içimize, en derinlere girebiliyor. Girdikten sonrada ne kadar uðraþýrsan uðraþ bir türlü çýkmýyor. Sana kalan, son demini yaþadýðýmýz bir aþký bitirmek sadece. Sadece arkaný dönüp gitmek. Sadece, beni bilmediðim bir diyarda, bilmediðim hatta baþrolde bile olmadýðým bir serüvene iteklemek ve gitmek…
Kalmaný istemeyeceðim bu defa, gitmen gerek biliyorum. Olmasýn bir daha yaþamým, ben yavaþ yavaþ ölüyorum. Doðmasýn bir daha sabahým ben nasýlsa görmüyorum ve ne zaman sorarlarsa, ne zaman lafýn gelirse, ne zaman aklýma düþersen hep diyeceðim ki: “ seni hiç unutmadým, hala ilk günkü gibi seviyorum!”…
Yýldýzlar gelmiþ güvercinleri koluna takýp bu gece pencereme, sitemlerim gökyüzüne ait artýk. Kýrýk kollu güvercinler gibi çýrpýnýp durmuyor nihayet yýldýzlarýn kollarýnda…
Gittiðinde hissettiklerim ya da hissettiðimi düþündüklerim birer yalan mýydý yoksa? Yalan deðilse neden artýk acý vermiyor minik yüreðime?
Seçtiðimiz yollar bunlardý belki de; o gitmeyi, ben de o gitse dahi onu sevmeyi seçmiþtim. Yitik bir sevdaydý ta baþýndan beri, olmayacaðýný bile bile âmin dediðimiz dualardandý sadece. Þimdi içim rahat, bir savaþý kazanabilmek için tüm benliðini ortaya koyan maðrur bir komutan gibiyim sanki; savaþý kaybetmiþ olsam da, onurlu bir þekilde savaþmakta bana yetti…
Yüreðimde açýlan yara ömrüm boyunca kapanmayacak biliyorum. Gözün aydýn dünya, yeni bir çilekeþin var artýk. Onun ne halde olduðunu bilmiyorum, üzülüyorsa eðer ki gittiðine, istemeden gitmiþ demektir ama yok isteyerek gitmiþse zaten hiçbir zaman benim olmamýþ demektir…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Mektup
Uzaksýn...
Gitmek Ýstiyorsan Canýmýn Yarýsýný Yanýnda Götürmeye Razý Ol!
Affet...
... ve Aþk Öldü...
Hep Seni Seveceðim...
Bitti
Benim Olmasan da Olur!
Aþkýn Düþüþü
Elimden Kaçan Kuþ

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýnadýna
Bas Gaza!
Gitmek!
Anlamý Yok!
Yalnýzlýðýma Aðlýyorum...
Bilmiyorum
Kaçan Ömürler
Kayýplýktan Kuþ Olup Uçmaya
Yaþýyorum
Bilemem Ki!

Erkan Kelleci kimdir?

yazmayý çok seviyorum ve bundan hiç bir zaman vazgeçmeyeceðim!

Etkilendiði Yazarlar:
Ahmet Altan

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Erkan Kelleci, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.