..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ýçine koyabileceðin bir karanlýðýn olmadan, bir ýþýðýn olamaz. -Arlo Guthrie
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Aþk ve Romantizm > Hasan

29 Mayýs 2008
Hangisiydi?  
Hangisinde onu bu hale düþüren sarýþýn olan mý,yoksa esmer tenlimiydi.

Hasan

Yalnýz Bir adamýn,geride býraktýgý o heycan dolu ve kalp sancýlý aþklarý anlatýr.

:AHHD:
"aldýrma deli gönül giden gider"Sertap Erenerin þarkýsýndan...

Hangisiydi…

Elleri cebinde caddenin en köhne yerine doðru ilerliyordu,aklýnda firari bir düþünce ve kalbinde pusuya yatmýþ bir duygu vardý.
Az önce bitirdiði iliþkinin yan yatmýþ Haklýlýðýyla,olanlardan önce düþünmüþtü olacaklarý.Biliyordu ama bu ayrýlýklarla savaþacak mermisi kalmamýþtý,süngüsünü çekmeye bile fýrsat bulamadan salladý elindeki beyaz bayraðý.Yenilgiyi çabuk kabul etmiþti.Kabul etmiþti tüm verilen paylarý,payýndakiler paydasýna fazla geliyordu,fazla geliyordu kalbinde biriktirdikleri.
Rüzgarlarýn en karasýný görmüþtü,karayelle ters dönen bir yelkenliyi andýrýyordu elleri,ve gözleri kurtulmayý bekleyen bir maðdur gibiydi,azgýn sularda…
Caddenin bitmeye yakýn yerde,dönüp arkasýna baktý,yitirilenler…Hangi cephede düþmüþtü yüreði,ilk kurþunu hangi savaþta yemiþti.Adýný son defa andýðý hangisiydi,sarýþýn olan mý yoksa esmer tenlimiydi.

Cebinden mendilini çýkardý üstünde bir þiir yazýyordu kýsa dört satýrý geçmeyen;
….
Mevsimler çaðýrýyor kolu kanadý kesik,
Sevenler çaðýrýyor,dilsiz.
Yine sevdiðim melodi çalýyor,
Ben gülemiyorum…

Bu þiiri iki sene önce yazmýþtý,bir yitimden sonra Aldýrma deli gönül diyordu giden gider sen þarkýlar söyle içinden,bu þarkýyý iyi biliyordu,bilmezden gelse de;
Acýlarýna kefen sarýyordu,nasýl bir þey di Acýlarýna kefen sarmak.cebinden sigarasýný çýkartýp yaktý.iki nefes çekip attý yere,üstüne basýp geçti.
Geçip gitmiþti bir sonbahar akþamý,tüm isteklerinden.Yokluklar bu kadar içini acýtýr mýydý.Ona en yakýn olmasaydý canýný acýtan.

Hava karamýþtý,Cadde bitmiþ ve evin kapýsýna gelmiþti.Anahtarýný çýkartýp,kilidi çevirdi.Eski bir dostun telefonunu çevirir gibi çevirdi.Her þeyine yastýk olacak.... Adýný son defa andýðý hangisiydi,sarýþýn olan mý yoksa esmer tenlimiydi.
Hangisiydi onu bu hale düþüren…

Hasan ARSLAN
Sair35

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn aþk ve romantizm kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Hangisiydi?

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Keþke
Yalnýzlýgýn Sefasý

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Hatýra [Þiir]
Terk Etiiler [Þiir]

Hasan kimdir?

Yazmayý seven biriyim,uzun zamandýr da yazýyorum,kalemimden dökülen her kelimenin benim için büyük degerleri var hayatta yaþanmýþ ve yaþanýlmasý mümkün herþey birer duygu biçimidir,BUnu iyi bildigim içinde uzun seneler önce baþladýgým bu serüvene devam etmek için yazmanýn hazýyla yaþýyor ve seviyorum. .

Etkilendiði Yazarlar:
þiir hikaye öykü

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Hasan , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.