..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bilge kiþi her þeye þaþan kiþidir. -Andre Gide
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Lirik > Oðuz Tokdemir

21 Ocak 2011
Ayrýlýk A Dair Sevgiliye Mektup  
Oðuz Tokdemir

:AIJJ:
Sevgili okumayacaðýný bile bile bu mektubu yazýyorum sana.biliyorum mektubumu alýnca boþ gözlerle bakacaksýn yine,hiç tanýmadýðýn birinden gelen bir mektumuþ gibi önemsemeyeceksin.Biliyorum bu mektubum da çöplükte yerini alacak!Zaten son mektubum,seni bu mektubumla 'son'suzluða gönderiyorum.Ellerim son kez sana yazacak,gözlerim son kez yüzünü þairce hatýrlayacak.Sonrasý...Kim bilir neler olacaðýný.Son mektubumda 'ayrýlýk'tan dem vuracaðým,içimi dökeceðim masum sayfalara,yazacaklarým belki içlerini karartacak,hüzne boðulacaklar ama benim bedenimin,kalbimin kararmasýndan kötü ne olabilir ki?..Sevgili ben yazacaðým okumasan da..

Ayrýlýk...Aþkýn,sevginin acý meymesi...Acý ki ne acý!Dünyanýn hiçbir ilacý bu acýyý dindiremez Sevgili.Aþk milad idi,ayrýlýk son..Benim sonum senin miladýn oldu,sen ayrýlýðý milad saydýn Sevgili.

Amansýz bir sýzý,günlerin gecelere karýþtýðý,gözlerin Tuz Gölü olduðu ýssýz geceler...Ayrýlýk zor be sevgili.Hani demiþ ya þair:''Ayrýlýktan zor belleme ölümü.''Evet ayrýlýk ölümden bir esinti.Ayrýlýk ölüme açýlan bir köprü...Ben o köprünün bitim noktasýndaydým,o köprüyü geçmeye ramak kalmýþken bir an düþündüm.Geride kalanlar aðlamaklý,ben bir 'ayrýlýk'a dayanamazken 'ayrýlýk'lara nasýl dayanýrdým.Annem,babam,kardeþlerim ve tüm sevdiklerim...Kaybedecektim onlarý,hem olan bana olacaktý!Saliseler saniyelere gelirken,ölümün kapýsýndan döndüm sevgili.Duygular esir aldý beni,akýl uçtu benliðimden.Ayrýlýðýn tokadý beni takatsiz býraktý.Ýþte ayrýlýk iþte ayrýlýk;herkes verir salýk:''Unutursun,takma kafana,ucunda ölüm yok ya...''Derler ama halimi görmezler,beni anlamazlar.Bilmezler ki bu ayrýlýk ölümün eþiðine getirdi beni,Leyla sandýðým,uðruna Kays'a göndermeler yaptýðým,bazen Kerem olup þiirler yazdýðým,bazen Ferhat olup Toroslarýn altýný üstüne getirdiðim o kýz beni Haccac-ý Zalimlere,Çin Faðfurlarýna,Yezidilere teslim etti.Bilmezler ki gönlümün Baðdat'ý Kenan illerinde çakallara býrakmýþ beni,bÝlmezler!!!....

Sevgili,sevgili!!!Aþk müþterek,ayrlýk münferit..Aþký birlikte yaþadýk,ayrýlýk acýsýný ben tadýyorum,yaþýyorum.Ayrýlýk çok kötü sevgili.Düþmanýmýn dahi bu duyguyu yaþamasýný istemem,bilirim ki ayrýlýk ceza deðil insafsýzlýk,acýmasýzlýk...Bilirim ki ayrýlýk ölümden beter!!!
Lügatlerden atýlmalý ayrýlýk yaþamdan da ...Sevmeli insan ömür boyunca,ayrýlýk olmamalý.Gözü yaþlý,gönlü yaþlý kalmamalý sevenlerin.Benim yaþadýklarýmý yaþamalý hiçbir Ademoðlu,ayrýlmamalý Havvakýzý...Elveda sevgili elveda bu mektubu okumasan da...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn lirik kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yüreðim Gelgitlerde Aklým Çaresiz
Hayatý Anlamlý Yaþamak
Aþk Üzerine Sözler
Kayýp Aranýyor

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Þems'imi Kaybettim
Sen Her Daimsin
Seni Telefonundan Kýskanýyorum
Yasaklarda Sevdim
Öðretmen

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Çanakkale'den Esintiler [Deneme]
Ýlkbahar Geldi Gönlüme Þubat'ta [Deneme]
Adanalý Gözüyle Konya [Deneme]
Ýskender Pala 1 [Deneme]
Divan da Pala [Deneme]
Aþk Sözleri [Deneme]
Güzel Sözler [Deneme]
Yanýlsamalar [Deneme]
Aþk Üzerine [Eleþtiri]

Oðuz Tokdemir kimdir?

Ben,þiiri ve kitap okumayý çok severim. ÖRNEK ALDIÐIM YAZAR ÝSKENDER PALA DIR.

Etkilendiði Yazarlar:
iskender pala

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Oðuz Tokdemir, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.