..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ýnsanýn en iyi tarafý ürperebilmesidir. -Andre Gide
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Cihan Altýn
Cihan Altýn - HAYATA BÝR ÝZ BIRAK
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Ýlay-ý Kelimetullah (Cihan Altýn) 19 Mart 2024 Din 

Kitâb’ý Sünnet’i, Ýcmâ’ý kaldýrýp attýk; Havâssý maskara yaptýk, avâmý aldattýk. Yýkýp Þerîat’i, bambaþka bir binâ kurduk; Nebî’ye atf ile binlerce herze uydurduk! O hâli buldu ki cür’et: “Yecûzu fi’t-tergîb…” Karâr-ý erzeli fetva kesildi!... Hem ne garîb, Hadîsi vaz’ ediyorken sevâb uman bile var! Sevâbý var mý imiþ, bir zaman gelir, anlar! Cihân-ý titretiyorken nidâ-yý “Men kezebe…” Ýþitmiyor mu, nedir, bir bakýn þu bî-edebe: Lisân-ý pâk-i Nebî’den yalanlar uyduruyor: Sýkýlmadan da “sevâb iþledim” deyip duruyor! Düþünmedin mi girerken Þerîatin kanýna? Cinâyetin kalacak zanneder misin yanýna? Sevâb ümîd ediyor ha! Deyin ki nâmerde: “Sevâbý sen göreceksin huzûr-ý mahþerde!" Mehmet Akif ERSOY

Kudüs (Cihan Altýn) 19 Mart 2024 Yerler 

Zulme dayalý çok oyun varsa da Bir oyun bozanýn binindeyim ben Ant içse zalimler, tuzak kursa da Bilemezler asla, inindeyim ben Kýrýlýp kesilsin diye bileðin Dualar yükselir sabaha deðin Vurup, kýydýðýnýz onca bebeðin Alnýndan süzülen kanýndayým ben Kulaðýma nice çýðlýk ulaþýr Gönül ne sabreder ne de alýþýr Ölümü pay eder kurþun bölüþür Her mazlum olanýn canýndayým ben. AÞIK TOLGACAN

Dünya (Cihan Altýn) 19 Mart 2024 Doða ve Dünya 

Öncelikle bu yazýmýz bölüm bölüm yayýnlanacaktýr. Yazýmýzýn baþlýðý çok basit gibi görünmektedir ancak yazýmýzýn içeriði sizi ve düþüncelerinizi bir yolculuða çýkaracak ehemmiyette yazara özgü bir yazýdýr. Okurken düþünmeniz akabinde betimlemeleri ve örneklemeleri iyi idrak etmeniz ümidiyle. HER KELÝME KENDÝ ÝÇÝNDE ANLAM BARINDIRMAKTADIR.

AN NAKÞ-I TÝRAZ, SAFHA-Ý HAK
SAHÝBÝ RAKAM HUTUT-Ý EFLAK
(SÜSLÜ VE CAZÝBELÝ YAÞAYANLAR, BUGÜN TOPRAKLA BÝR OLDU
FELEÐÝN YOLLARINDAN GEÇMÝÞ OLANLARIN HEPSÝ ULU RABBÝNE KAVUÞTU)

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Cihan Altýn, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 27.07.2024 03:31:56