..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir kuum; utum yuvadan... Artk ben nerede, eve dnme istei nerede?.. -Leyla ve Mecnun, Fuzuli
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Orhan ELLSEKZ
Orhan ELLSEKZ - Eyll Yamurundaki Toprak Kokusu...
Site i Arama:

iir
  imde Senin Hislerin (Orhan ELLSEKZ) 28 Ekim 2002 Ak ve Romantizm 

Bir eyll yamurunun/Delice yeryzne koan/Damlalarnda buldum /Islak dudaklarnn nemini...

Kumbaramda Aklarm (Orhan ELLSEKZ) 28 Ekim 2002 Bireysel 

Kumbaramda biriktirdiim/Bozukluklarn hesabn tutuyorum/Her ptm dudakta...

Yalnzlmda Alkondum (Orhan ELLSEKZ) 28 Ekim 2002 Yaam 

...Ve bin kere piman oldum. / Sen yokken; / Tutmadm iin baka elleri...

Ben lkbaharlarda Severim Seni (Orhan ELLSEKZ) 29 Ekim 2002 Ak ve Romantizm 

Ben,sen ve Mevsimlerin karmak ilikisi :)

Geri Dnmeyenler (Orhan ELLSEKZ) 30 Ekim 2002 Ak ve Romantizm 

Bir geen zaman geri dnmezmi/Bir de azdan kan sz...

Ge kalmm (Orhan ELLSEKZ) 30 Ekim 2002 Ak ve Romantizm 

Seni tanyana kadar; / Hep erken geldiimi dnrdm / Hayata / Ve hep doru yerde olduumu sanrdm,/ Kendimce...

Zulandaki Mutluluk (Orhan ELLSEKZ) 2 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

...Zulanda sakladn mutluluumu/Bilerek vermediysen bana... /

Kendimi Sende Aryorum (Orhan ELLSEKZ) 2 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

lk gz arm...

Gideceksin (Orhan ELLSEKZ) 2 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

Biliyorum gideceksin anszn/Geride tatl sevda szleri brakp /Gideceksin hi birey yaanmam gibi/Bir ryadan uyanrcasna,gideceksin apanszn...

Unutamazsn (Orhan ELLSEKZ) 2 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

Bana hayallerini anlatamazsn,/Benim senin hayalin/Gndznde,gecende/stesende,istemesende/Dlerinde yer eden benim.

Rya (Orhan ELLSEKZ) 3 Kasm 2002 Soyut 

Uykumdan uyanr uyanmaz,ryamda grdklerimi bire bir kagt zerine aktarm...Her okuduumda ayn ryay sanki tekrar gryormu gibi oluyorum...nanlmaz bir duygu...

Akn Daraac (Orhan ELLSEKZ) 5 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

...Ve sylerken o iki kelimeyi/Sanki;/Dar aacndaki mahkumun boynundan/ekip kartmak o ilmeyi...

Gitmem Demeden Gzlerin Gzlerime (Orhan ELLSEKZ) 5 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

Ve kalbin/Kalbime tutunmuken sk skya/Brakpta seni byle aresiz/Merak etme/Gitmem buralardan sensiz...

Her Gn Yeniden Ak Olmalym Sana (Orhan ELLSEKZ) 13 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

...Kaybetmeliyim kendimi bilmediim bir yerde,/Elim ayam titremeli,/Gzlerim kararmal,/Ve yeniden domalym sende...

Unutamam (Orhan ELLSEKZ) 18 Kasm 2002 Ak ve Romantizm 

Hayatn ilk hecesinden/Bir umudun tesinden/Sevginin son nefesinden/Bir sen kaldn aklmda...

Yzsz Bulutlar (Orhan ELLSEKZ) 18 Kasm 2002 Talama (Kinaye) 

Dn bembeyazdnz /Bugn neden karardnz?/Ne yzsz bulutlarmsnz,/Bir araya gelince mardnz...

Yatagmda Scakln Eksik (Orhan ELLSEKZ) 19 Kasm 2002 Garip 

...Sadece ben yatarken,/Byle scaksa bu yatak,/Sen olsan kimbilir/Nice olurdu bu scak...

Erken sard lm korkusu (Orhan ELLSEKZ) 1 Aralk 2002 Bireysel 

Kalbim darmadan bu gece./imde bir sknt,/Yzm bembeyaz./Gzlerimde soluksuz bir ya,/Yanaklarmda tuz kokusu...

Timsah Gzyalar (Orhan ELLSEKZ) 11 Aralk 2002 Garip 

...Senden bana tek kalan,/Timsah gzyalarnd avularmdan kayan...!

En Sevdiin Mavi (Orhan ELLSEKZ) 9 Ocak 2003 Soyut 

...Greceksin,/Yeterki bir dokunaym ellerine,/En sevdiin mavi ben olurum...

Ben Olsam Gzlerinin Sureti (Orhan ELLSEKZ) 10 Ocak 2003 Umut 

...bense;/Hi kimsenin yerinde olmak istemedim,/Sen olmak istediim kadar/Srf bir kerecik olsun/O yosun yeili gzlerinle/Kadere kar glmseyip/Tepeden bakabilmek iin dnyaya

Garip Bir Ceviz Aac Hikayesi (Orhan ELLSEKZ) 23 Austos 2003 Garip 

...imdilik sen aatasn,ben yerdeyim,/Ben aacn tam altnda,kollarm am,/Aatan dmeni beklemekteyim. /

Sensiz Pazarlar (Orhan ELLSEKZ) 23 Austos 2003 Yaam 

..Ve bir pazar gn,dokunsaydm gzlerine,/Biliyorum benim olurlard./Dokunamadm,yeile kucak atlar!

Akmn Trevi (Orhan ELLSEKZ) 11 Ekim 2003 Srrealizm 

Matematiin ak zerindeki deime zellii...

Yalnzln Monarisi (Orhan ELLSEKZ) 9 Kasm 2003 Bakaldr 

Kpek gibi titriyorsam,/Yalnzln monarisindeki,/Bu otel odasnda./Beni stacak olan,/imde yarattm sen... /

Kirpiklerini Salarnla Baladm Yreime (Orhan ELLSEKZ) 9 Kasm 2003 Ak ve Romantizm 

Kirpiklerini salarnla baladm yreime/Sonra sk skya tutunup ellerine/Mutluluk resmine bir damla gzya ekledim..

Yamur Sularndaki Kattan Kayklar (Orhan ELLSEKZ) 9 Kasm 2003 An 

Kkken en sevdiim oyundu,pasakl yamur sularnda kattan kaymn kaptan olmak...

Btnledim Seni ve Beni (Orhan ELLSEKZ) 2 Mays 2004 Ak ve Romantizm 

Aktan korksaydm eer/Hata pay brakrdm cmlelerimin sonunda/Ve mutlak esareti kabullenmezdim,/Gzlerinin altnda...

Saklamba (Orhan ELLSEKZ) 25 Haziran 2004 Bireysel 

Ben,sen olmuken hatrladm/Cebimde sakladm gamzelerimi/Orada unuttuumu! /

lmne Yaam (Orhan ELLSEKZ) 18 Austos 2004 Ak ve Romantizm 

Sensizlik,bileklerimi kanatyor...

Gln... (Orhan ELLSEKZ) 20 Austos 2004 Ak ve Romantizm 

...O yzdendir hznm peke ekmeyip,/Krmz hallarla,/Gzya sermeyiim yollarna... /

Yasak iir (Orhan ELLSEKZ) 7 Eyll 2004 Soyut 

Glgelerden syrlma telayd benimkisi,/Tek kiilik sahnemde alk alabilme hevesi./nce hasretten lp,/Sonra yollarma serilen hznlerle seviip,/Tanrnn huzurundan geri dnebilme becerisi!

Kibele (Orhan ELLSEKZ) 18 Kasm 2004 Bireysel 

Kibele : Bereket tanras

lmszle Sitem (Orhan ELLSEKZ) 19 Kasm 2004 Sevgi ve Arkadalk 

Kamuran ESEN'e ithafen...

Ksrdng (Orhan ELLSEKZ) 1 Aralk 2004 Bireysel 

Ben usuz bucaksz deniz.../Ben kk bir balk... /

Bir Delinin Hatra Defterindeki Herhangi Bir Sayfaym Ben (Orhan ELLSEKZ) 22 Aralk 2004 Bakaldr 

Belki de,/Bu yzden/Hep ben galip geliyorum,/Ve/Belki de,/Bu yzden,/Bir tek kendime kaybediyorum...

Adm Hatrlayabiliyorum Hala (Orhan ELLSEKZ) 22 Aralk 2004 Umut 

Unuttuklarmn yannda, / Ufak bir ayrntda olsa, / / En azndan adm hala hafzamda!

Silinmez Dlerdeki Beyaz Sevdalarn Tad (Orhan ELLSEKZ) 30 Aralk 2004 Soyut 

Ve o zaman hibir ac silemez / Dlerinde yaadn beyaz sevdalarn / Damanda brakt tad... /

Bu Defa Sigarann Duman Kamad Gzlerime (Orhan ELLSEKZ) 29 Aralk 2004 Bireysel 

Farkl bahanem kalmad, / Beyaz yalanlar szlmde. / nk bu defa, / mesini beceremediim / Sigarann dumanda kamad / Gzlerime... /

Gitmelerimde Ayak zlerin Var (Orhan ELLSEKZ) 29 Aralk 2004 Ak ve Romantizm 

Gitmelerimde ayak izlerin var. / Geri dnlerimde, / Sere yreinin rpn sesleri...

Glnden Bir Yudum Ver mrmden Yedi Yl Al (Orhan ELLSEKZ) 5 Ocak 2005 Ak ve Romantizm 

...dmde gamzelerini ser, / Sahipsiz gamzelerimin zerine. / Glnden bir yudum ver, / mrmden yedi yl al...

Yreimin ifresini Sakladm Aklarmn Her Bir Hcresine (Orhan ELLSEKZ) 3 ubat 2005 Bireysel 

Kimse ortak olmasn diye, / ptm btn dudaklarn cmlesine / Yreimin ifresini sakladm / Aklarmn her bir hcresine... / /

Ey Hayat,ben Hi Senin Olmadm Ki! (Orhan ELLSEKZ) 24 ubat 2005 Bakaldr 

Ey hayat,/ Sen ki, / Maheriyet-i zemheri! / Bir bardak suda kopan frtna, / Taht payidar olamayan Kanuni /Ykmlar arasnda bocalayan koca nar aac...

Seni Sevmenin Zaman (Orhan ELLSEKZ) 28 Kasm 2005 Ak ve Romantizm 

Tam da seni sevmenin zamanndaym./Bouna telalanma,gkta arpmadka dnyaya,/Gzlerinin etki alanndaym... /

Uzun Zaman Oldu Yazmayal (Orhan ELLSEKZ) 24 Nisan 2006 Bireysel 

...ve suskunluk bitti...

tesi Yok... (Orhan ELLSEKZ) 15 Mays 2006 Ak ve Romantizm 

Gzlerim derinlerine bakyor/ / Ucun bucan ,snrn yok ...

Ne Sen Git Ne de Ben (Orhan ELLSEKZ) 23 Eyll 2006 Ak ve Romantizm 

imdi gidersen,/ Mevsimin hzn ker yreime/ Gzlerim susar/ Dilim alar,bir eyll adnda/ Duyamazsn...

Kan Tutar m Hi Kurununu? (Orhan ELLSEKZ) 26 Eyll 2006 Ak ve Romantizm 

Neden sevdaya dili dnmeyen /Her yrek beni bulur?/Neden gzlerinden bir damla ya gelmez,/Yreim kanadnda...

Salarn Ayrlk Sars Gzlerin Yalnzlk Mavisi (Orhan ELLSEKZ) 27 Austos 2007 Ak ve Romantizm 

imdi benim iin,/ Salarn ayrlk sars/ Gzlerin yalnzlk mavisi/ Ykledim kirpiklerime sevdann tozunu/ Usul usul yol almaktaym

ten e (Orhan ELLSEKZ) 29 Ekim 2008 Ak ve Romantizm 

Anla ite,hani diyorum ki;/Bir fondiplik mrm olsayd eer,/Senin elindeki bir kadeh rakda,/Kk bir buz paras olarak erimeye deer...

Akn Kr lm (Orhan ELLSEKZ) 11 Ocak 2009 Ak ve Romantizm 

Aslnda btnlenmiken tek celsede/ Ve ilk gnete bitecekken herey/ Bu saatten sonra aka yaamak?/ Ne fayda...

Tozlu Ak Raflarndaki En nce Kitabn nszym Artk (Orhan ELLSEKZ) 11 Ocak 2009 Ak ve Romantizm 

Artk kllerinden doan masal kahramanydm/ Tozlu ak raflarndaki en ince kitabn nsznde...

Gzyalarmla alyorum Sana (Orhan ELLSEKZ) 11 Ocak 2009 Ak ve Romantizm 

En derinimde yayorum sana ait ne varsa/ Ben sislerin ardnda, / Gzyalarmla sana alarken/ Senin grdklerin, duyduklarn, bildiklerin;/ Bir damla...

Bu Hzne Yakmyor Yzn (Orhan ELLSEKZ) 1 Mart 2009 Bireysel 

Yamur sevin gzya/Ama en okta hzn.../Artk her yamurda unuturum adn/nk bu hzne yakmyor yzn...

Yasal Cinayet (Orhan ELLSEKZ) 12 ubat 2010 Ak ve Romantizm 

Hatrla!/Sresi doldu sessizliimin/Susma hakkm sana emanet/Artk itiraf ediyorum;/Ak zerime yaftalanm/Tanksz bir cinayet...

Ben;
Kendim miyim bugn?
Deilim,
Adm gibi biliyorum!!
Lakin ;
Mutluyum kendim olmamaktan
Seni bulmak umuduyla,
Kendimi aramaktan...

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Orhan ELLSEKZ, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 02.03.2024 19:24:39