..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
nsann en iyi taraf rperebilmesidir. -Andre Gide
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Orhan ELLSEKZ
Orhan ELLSEKZ - Eyll Yamurundaki Toprak Kokusu...
Site i Arama:

Ana Sayfa
  Kat Kesii (Orhan ELLSEKZ) 22 Haziran 2011 Sevgi ve Ak 

Bazen en gzel hikayeni yazacan bembeyaz kadn, anszn elini kesmesi gibi sinsi bir dmandr, ak…

Yasal Cinayet (Orhan ELLSEKZ) 12 ubat 2010 Ak ve Romantizm 

Hatrla!/Sresi doldu sessizliimin/Susma hakkm sana emanet/Artk itiraf ediyorum;/Ak zerime yaftalanm/Tanksz bir cinayet...

Bu Hzne Yakmyor Yzn (Orhan ELLSEKZ) 1 Mart 2009 Bireysel 

Yamur sevin gzya/Ama en okta hzn.../Artk her yamurda unuturum adn/nk bu hzne yakmyor yzn...

Gzyalarmla alyorum Sana (Orhan ELLSEKZ) 11 Ocak 2009 Ak ve Romantizm 

En derinimde yayorum sana ait ne varsa/ Ben sislerin ardnda, / Gzyalarmla sana alarken/ Senin grdklerin, duyduklarn, bildiklerin;/ Bir damla...

Tozlu Ak Raflarndaki En nce Kitabn nszym Artk (Orhan ELLSEKZ) 11 Ocak 2009 Ak ve Romantizm 

Artk kllerinden doan masal kahramanydm/ Tozlu ak raflarndaki en ince kitabn nsznde...

Akn Kr lm (Orhan ELLSEKZ) 11 Ocak 2009 Ak ve Romantizm 

Aslnda btnlenmiken tek celsede/ Ve ilk gnete bitecekken herey/ Bu saatten sonra aka yaamak?/ Ne fayda...

ten e (Orhan ELLSEKZ) 29 Ekim 2008 Ak ve Romantizm 

Anla ite,hani diyorum ki;/Bir fondiplik mrm olsayd eer,/Senin elindeki bir kadeh rakda,/Kk bir buz paras olarak erimeye deer...

Yazdm Yine Yazarm (Orhan ELLSEKZ) 22 Eyll 2007 Yaam 

...Hikye deil, roman hi deil yazdklarm ara sra bir iir, ksa yoldan anlatmak iin duygularm, bazen de sayfalara smayan laf kalabalklar. Devrik cmleler kurmay seviyorum en ok, devrilmemek iin.

Salarn Ayrlk Sars Gzlerin Yalnzlk Mavisi (Orhan ELLSEKZ) 27 Austos 2007 Ak ve Romantizm 

imdi benim iin,/ Salarn ayrlk sars/ Gzlerin yalnzlk mavisi/ Ykledim kirpiklerime sevdann tozunu/ Usul usul yol almaktaym

Kan Tutar m Hi Kurununu? (Orhan ELLSEKZ) 26 Eyll 2006 Ak ve Romantizm 

Neden sevdaya dili dnmeyen /Her yrek beni bulur?/Neden gzlerinden bir damla ya gelmez,/Yreim kanadnda...

Ne Sen Git Ne de Ben (Orhan ELLSEKZ) 23 Eyll 2006 Ak ve Romantizm 

imdi gidersen,/ Mevsimin hzn ker yreime/ Gzlerim susar/ Dilim alar,bir eyll adnda/ Duyamazsn...

tesi Yok... (Orhan ELLSEKZ) 15 Mays 2006 Ak ve Romantizm 

Gzlerim derinlerine bakyor/ / Ucun bucan ,snrn yok ...

Uzun Zaman Oldu Yazmayal (Orhan ELLSEKZ) 24 Nisan 2006 Bireysel 

...ve suskunluk bitti...

Seni Sevmenin Zaman (Orhan ELLSEKZ) 28 Kasm 2005 Ak ve Romantizm 

Tam da seni sevmenin zamanndaym./Bouna telalanma,gkta arpmadka dnyaya,/Gzlerinin etki alanndaym... /

Ey Hayat,ben Hi Senin Olmadm Ki! (Orhan ELLSEKZ) 24 ubat 2005 Bakaldr 

Ey hayat,/ Sen ki, / Maheriyet-i zemheri! / Bir bardak suda kopan frtna, / Taht payidar olamayan Kanuni /Ykmlar arasnda bocalayan koca nar aac...

Yreimin ifresini Sakladm Aklarmn Her Bir Hcresine (Orhan ELLSEKZ) 3 ubat 2005 Bireysel 

Kimse ortak olmasn diye, / ptm btn dudaklarn cmlesine / Yreimin ifresini sakladm / Aklarmn her bir hcresine... / /

Glnden Bir Yudum Ver mrmden Yedi Yl Al (Orhan ELLSEKZ) 5 Ocak 2005 Ak ve Romantizm 

...dmde gamzelerini ser, / Sahipsiz gamzelerimin zerine. / Glnden bir yudum ver, / mrmden yedi yl al...

Silinmez Dlerdeki Beyaz Sevdalarn Tad (Orhan ELLSEKZ) 30 Aralk 2004 Soyut 

Ve o zaman hibir ac silemez / Dlerinde yaadn beyaz sevdalarn / Damanda brakt tad... /

Gitmelerimde Ayak zlerin Var (Orhan ELLSEKZ) 29 Aralk 2004 Ak ve Romantizm 

Gitmelerimde ayak izlerin var. / Geri dnlerimde, / Sere yreinin rpn sesleri...

Bu Defa Sigarann Duman Kamad Gzlerime (Orhan ELLSEKZ) 29 Aralk 2004 Bireysel 

Farkl bahanem kalmad, / Beyaz yalanlar szlmde. / nk bu defa, / mesini beceremediim / Sigarann dumanda kamad / Gzlerime... /

Ben;
Kendim miyim bugn?
Deilim,
Adm gibi biliyorum!!
Lakin ;
Mutluyum kendim olmamaktan
Seni bulmak umuduyla,
Kendimi aramaktan...

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Orhan ELLSEKZ, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 10.12.2023 19:28:12