..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Paul'un Peter hakkında söyledikleri, Peter'den çok Paul'u tanımamızı sağlar -Spinoza
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > İyileşme > mehmet avcı
11 Şubat 2017
İmam Hatip Nesli  
mehmet avcı
İmam hatip nesli


:ABAA:

İmam Hatip Nesli...

Madde ile mâneviyâtın, ruh ile cesedin, ilimle irfanın birleştiği, ırkçılığın, mezhepçiliğin, zengin ile fakir ayrımının, "bütün müminler kardeştir" ayetinin hükmüyle ortadan kaldırıldığı yalnız insanlığın hizmetine koşmayı kendisine şiar edinen erlerin yetiştiği ruhu imanla kayyım, İmam Hatipli kardeşlerim.
Buluşmalarını saate göre değil ezan vaktine göre belirleyen, her söze besmeleyle başlayan gönül erleri..
fedakarlığın,dostluğun, kadirşinaslığın ve kardeşlik hukukunun gerektirdiği; kişiye özel değil, insana özen gösteren vefa abideleri.

Memleketimizin çok zorlu süreçlerden geçtiği dönemlerde, dinine ve islami geleneklerine bağlı kalmayı başarmış, toplumun temel değerlerini kendine ilke edinmiş fedakar insanlarının bir araya gelerek temellerini attığı bu okulların sıralarında talebe olmak sorumluluğunuzun bilincinde olmanın en temel şartlarından biri olmalıdır.

Bir makama sahip olabilmek ve geleceğini ekonomik anlamda garantiye alabilmek için okul okumak, dirsek çürütmek, dünyaya sadece madde gözüyle bakanların yapacağı bir iştir.

Dini ilimlerle fenni ilimleri aynı kitapta birleştiren, "amaçla aracı" birbirinden ayıran, maddenin manayla yoğrulduğu, ALLAH'ın gayesine uygun gayretli kulların; bir nesile, bir asra damga vuran, gençlerini görmek hepimizin arzusudur.

Okuduğunu anlayan,anladığını yaşayan, Fazıl'ın "BİR GENÇLİK" Akif'in "ASIMIN NESLİ" dediği , Dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, kalbinin dâvacısı; iman,irfan,fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, dahası bunları yüceltmek için tüm imkanları seferber eden, farkını fark ettiren gençlerin yetiştiği İmam Hatip gençleri hangi makam ve konumda olursa olsun bu felsefeye bağlı yaşayabilmeyi kendine şiar edinmelidir.

Dün katsayılarla önüne setler çekilip, mesleki muhtevasının dışına çıkarılmasına imkan tanınmayan imam hatiplilerin, bugün devletin çeşitli kademelerinde şuurlu üst düzey bürokratlar olarak görev alabilmesini görmenin haklı sevincini ve gururunu hep birlikte yaşamaktayız.


Gençliğimizin ellerinde şekil aldığı fedakar öğretmenlerimizin, mesai mefhumu gözetmeksizin,bir abi, bazen bir baba şefkatiyle gönüllerimizi nakşettiği, yetişmemizde büyük emeği olan bu güzide insanlara karşı kadirşinaslığı ve ahdde vefayı unutmayalım.

Dünün öğrencisi bugünün iki İmam Hatipli öğrenci velisi olarak tüm İmam Hatipli kardeşlerimle gurur duyduğumu ifade etmekle birlikte geleceğimize ışık tutan bu okulları hem yaşamanızı hem yaşatmanızı sizlerden istirham ediyorum.
Selam ve dua ile...
Mehmet avcı
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Düşünüyorum…
Küçük Bir Anı...
Çocukluk Anılarım
Dedemin Hayatı...
Geçmiş, Bende Hiç Geçmemiş
Aldatanlar ve Aldatılanlar
Bir Anı
Beyaz Türkler
Ahde Vefa Bekleyen Katır
Sebastian,maria ve Pembe Köşk

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Umut [Şiir]
Ey Yâr [Şiir]
Yürümek... [Şiir]
Siyasi ve Fikirsel Evrilmeler [Şiir]
Eski Günler [Şiir]
Ölüm Bizi Eşitledi [Şiir]
Sen Olmayınca [Şiir]
Yarın Unutulursun [Şiir]
Mücahid ve Mücahideler.! [Şiir]
Üşüyorum [Şiir]


mehmet avcı kimdir?

yüreğimden kopanları cümle olarak yazıya aktarmak istiyorum. . . Güzel olması için özel bir gayret sarfetmekten uzağım. . . Hayat nasıl spontane olayları bize yaşatıyorsa bende o an içimden geçenleri yazmaya çalışıyorum. .

Etkilendiği Yazarlar:
herkesten alınacak birşey vardır


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © mehmet avcı, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.