..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bulanmadan ve donmadan akmak ne hoþtur. -Mevlânâ
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Düþler > Yeþim Þahin

13 Mayýs 2002
Üþüyorum  
Yeþim Þahin
Titriyor ellerim. Üþüyorum, ellerimi ýsýtmaya çalýssam da titriyor bedenim. Yüreðimin sýcaklýðý ellerimin soðukluðuna iyi gelmiyor ki... Seni istiyor seni özlüyor bebek ellerim

:HBAE:
Yitik zamanlarda , sensiz gecelerden biri daha . Yalnýzlýðýný yaþýyorum. Kýþdayým , penceremden görünen bahar olsa da . Etraf çiçeklenmiþ, börtü böcek sarmýþ olsa da sensizliðin ürperten soðuðundayým

Titriyor ellerim. Üþüyorum, ellerimi ýsýtmaya çalýssam da titriyor bedenim. Yüreðimin sýcaklýðý ellerimin soðukluðuna iyi gelmiyor ki... Seni istiyor seni özlüyor bebek ellerim.

Bir çay koyuyorum ýsýnmak için. Ellerimi fincana deðdiriyorum ýsýnmýyor . Sýcak sýcak yakýyorum onlarý buðusu tüten fincanda. Oysa tenim acýsa da ellerim üþüyor. Ýçim daha çok titriyor. Uzaklarda bir yerler de tenin üþüyor. Biliyorum.

Sen giderken dinlediðim þarkýyý açýyorum. "Alta Gracia My Love" diyor belli belirsiz aralýklar ile. Yüzün geliyor aklýma benden ayrýlmayan hayalin. "Gitmem gerekli. Senin iyiliðin için" Üþüyorum, rüzgar esiyor, cadde tanýnmaz oluyor aðlýyorum.

Hiç tanýmadýðým bir maðazada bir kadýndan mendil almýþ akmýþ gözyaþlarýmý siliyorum. Kapkara olmuþ gözlerim ile etrafa bakýp kendime gelmeye çalýþýyorum. Makyajým akmýþ, burnum kýzarmýþ, herkes þaþýrmýþ. Bu ben miyim?

Üþüyorum, titriyorum .

Odamdayým, senli zamanlar yaþýyorum. Birden patlak veren bahar yaðmuru ile yüzümü poyraza çevirip kendimi sokaða býrakýyorum. Islanýyorum, ýslanýyorum. Ýnsanlar kaçacak yer arýyor. Titreyen bedenim ile gittiðin yerde seni arýyorum . Oysa ...

Üþüyorum, üþüyorum...

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: Duygularýna saðlýk
Gönderen: Rümeysa Tamur / /Türkiye
23 Kasým 2015
Ýnsanýn içinde bir yere dokunuyorsun.Cýz ediyor kalbimde bir yerim,duygularýna saðlýk diyorum.

:: Ellerinize, yüreðinize, kaleminize saðlýk
Gönderen: Didem Duruöz / /Türkiye
23 Aralýk 2013
Sana söyleyecek öyle çok sözüm var ki, bazen istemeden kendi kelimelerimle boðuyorum hem kendimi hem de seni. Parmaklarým karýncalanýyor, harfler dudaklarýmýn arasýnda kýsýlý kalýyor. Hiç olmadýðým biri gibiyim, aceleci, sabýrsýz, arsýzým .Belki de bunu da deneyimlemem gerektiði için bu haldeyim.Kendi yaralarýmý sarmaya çalýþýrken senin yaralarýný kanatmaktan korkuyorum. Bir yandan her olanaðý kullanýp sana kendimi, bende geliþtirdiklerini aktarmak istiyorum. Duygularýmý, düþüncelerimi rölantiye almak için zorluyorum kendimi. Hýzlý hýzlý atan kalbimi yavaþlatmaya, kalbimdeki, zihnimdeki, ruhumdaki yerini sýnýrlamaya çabalýyorum. Kendim özgür deðilken sana gel diyemememim burukluðunu yaþýyorum. Bir yandan senin beni kendimden bile koruyuþunun sýcaklýðý sarýyor ellerimi. O zaman ellerim ýsýnmasa da en azýndan karýncalanmalar sona eriyor. Ve bir gün diyorum, bir gün gelecek güneþ beni de ýsýtacak, dalgalar ruhumu saracak. Hasretle bekliyor, bekletmenin utancýný yaþýyorum. O gün geldiðinde ellerimiz yine birbirini bulacak ve umarým bu sefer ruhumuz ýsýnacak.

:: Çok güzel bir yazý.
Gönderen: ELÝF AYVAZ / , Türkiye
8 Mart 2009
Çok güzel bir yazý. Çok beðendim bunu. Tebrik ederim. Saygýlarýmla...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn düþler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yokluðunu Hissettiðim duygulara
Sevdanýn Gözleri Ne Renk?
Yalnýzlar Palas
Yaðmur Düþlerim
Deli Kýzýn Rüyasý
Kaybettik
Ada'ya
Dolunay Zamaný
KýzKulesi Aþýklarý
Hiç

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Aþk Kendi Kendine Konuþmaktýr
Gönderilmemiþ Mektuplar
23 Nisan Neşe Doluyor Ýnsan
Aþk
Kim Özlerdi Avuç Ýçlerinin Kokusunu
Ayazlar Vurur Yüreðimi
Aþk Benim Ýçin Her Þeydi
Ada Yalnýzlýðý
Yaþama Döndüren Ýnanýlmaz Hayal Aþkýma
Son Aþk Bahar'da

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Gozleri Sevda Olan Sevgili [Þiir]
Bir Gün [Þiir]
Yaþam Tadýnda [Þiir]
Yesimce [Þiir]
Asos'ta Yalnýz Bir Balýkçý [Öykü]
Hülya [Öykü]
Kar Beyazdýr Ölüm [Öykü]
Melekler þehri [Öykü]

Yeþim Þahin kimdir?

Yaþamý gülümseyerek yaþayan ve her zaman her þeye raðmen yaþamayý çok seven bir deli kýz.

Etkilendiði Yazarlar:
Murathan Mungan, Cezmi Ersöz, Herman Hesse, Nietchze,Ýrvin Yalom.

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Yeþim Þahin, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.