..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir öğretmen değil, bir uyandırıcıyım. -Robert Frost
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - 21. Yüzyıl
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Referandum
Tayyibe Atay
Şiir > Aşk ve Romantizm

halk oylaması meclis çıkarması derken değişse artık aşkın ilk iki maddesi(!) ben ölsem mesela sen kalsan sineklerle... onlar vızırdasa sen sörpüsen rendelese hayat seni ne iyi olurdu! .. t.a

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Bilimsel > 21. Yüzyıl
 Ekstrem Termofil Bakterilerin Protein Yapıları ve Termostabilizasyon Mekanizmaları  (Safiye Karaağaç)

Ekstrem termofiller veya ekstremofiller, özellikle volkanik kayaçlarda, kutup bölgelerindeki düşük sıcaklıklarda, derin denizlerdeki yüksek basınçta, çok düşük ve yüksek pH değerlerinde (pH 0-12) veya çok yüksek tuz konsantrasyonlarında (%5-30) yaşama olmuş mikroorganizmalardır
 Beyin Göçü Tersine mi Dönüyor  (Ahmet Zeytinci)

''Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) İnternet sitesinden alınan bilgiye göre, Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca (BİDEB) yurtdışındaki başarılı Türk araştırmacıların Türkiye'ye dönmelerini teşvik etmek ve çalışmalarını yurt içinde sürdürebilmeleri için destek vermek amacıyla yürütülen "2232 Yurda Dönüş Araştırma Burs Programı" kapsamında 2013 yılında 172 araştırmacı geri dönüş için başvuru yaptı.'' BASINDAN
 Uno Bomber Manifestosu  (kuzey darıcı ...)

bir matematikçiyken dünya nimetlerinden el etek çekip bir dağda orman içerisinde yaşamaya başlamıştır,endüstriyel devrime ,gen projelerine karşı sert duruşunu bombalarla süslemiş,evinde yaptığı bombaları ünlü profesörlere yollamıştır 3 kişinin ölmesine neden olmuştur,teknolojiden nefretinden dolayı evinde elektrik bile kullanmayan bu adam kardeşinin ihbarı sonucunda yakalanmıştır,tehdit le yayınlattığı manifestosu okunmaya değerdir ,öyleki bombalı eylemlerinden vaz geçme sözüyle dergilerde manifestosu yayınlanmıştır ,kendisi hala cezaevinde ,,mektupla ulaşmakta mümkün kendisine. öncelikle unobomber manifestoya ulaşabilme anlamında "emre sururi" ye teşekkür etmek istiyorum.
 Numeroloji  (ömer kırat)

Numeroloji üzerine bir SAYI-klama...
 'Güven' Olmazsa Olmaz...  (Hülya Akyıldız)

''Sana güveniyorum ama diğer insanlara güvenmiyorum'' cümlesi sıkça duyduğumuz bir kelimedir. Diğer insanlar toplum içinde yaşadığımız bazen bizi hüzünlendiren, bazen ise sevindiren kişilerdir. Toplum içinde yaşadığımız müddetçe,her türlü insanla karşılaşmak kaçınılmazdır. İnsanların tümünü güvenilmez olarak algılarsak ve onlara bu güvensizliğimizle yaklaşırsak karşı tarafın bilinçsizce yaptığı;o an öyle gerektirdiği için davranması gerektiğinden, o hareketinin altında bile Nedenler? Niçinler? arar dururuz. Bu da bizi dipsiz kuyulara atar.
 Yüzleşmek…  (David Durak ARSLAN)

Kalın bir anı defteri zimmetlenecek bu mekanlara. Her dönemin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, « Sizden devlet adına ve insanlığım adına özür diliyorum » cümlesini her yıl dönümünde bu deftere kendi el yazısıyla yazacak.
 Ödül...  (David Durak ARSLAN)

Geçmişten geleceğe, özelden genele, derinden yüzeye, yöreselden evrensele giden bu bilimsel yol’da, nicel birikimler ve nitel değişimler ve devrimler yaşadık geldik bugüne.
 Bilim... Nedir... Ne Değildir... Çok Kısa Kısa...  (İlker Fıçıcılar)

Bir şeyin içerisinde ne yoksa, ismine o katılarak algı kandırmacası yapılır.
 Kelebek Etkısı  (Hülya Akyıldız)

Sıradanlıklar içinde yaşanılan bir hayatta sanki kurulmuş programlanmış bir robot gibi yaşarken, hayat etrafımızdan geçip gidiyorken ve biz bunu ıskalarken, neden bir saniye bir dakika durup kendimize bakmıyoruz, etrafımıza bakmıyoruz.
10 
 Zeka ve Akıl  (Hülya Akyıldız)

Yaşadığımız hayat içinde bazı zamanlar da kendimizi kaybolmuş, hangi yöne gideceğimizi bilemediğimiz anlar olmuştur. İşlte bu anlarda beynimizde bir bölünme yaşanmaktadır, zeka ve akıl bölünmesi. ZEKA bilinmeyeni ve özgürlüğü isterken, AKIL bildiği yerde kalmayı ve elde ettiği deneyim ve tecrübeleri kullanmak ister.
11 
 Bir Hayal...  (David Durak ARSLAN)

Hayallerinizin peşinden yürüyün, o sizi gerçeğe götürecektir...
12 
 Bir Devrin Hurafesi  (Fuat Türker)

İnsanlık, dünyanın öküzün boynuzunda bulunduğu ya da düz olduğu, yüksek dağlar sayesinde gökyüzünün düşmediği, dünyanın evrenin merkezinde yer aldığı gibi dogmalardan kurtuldu. Bugün de yaşamın tasarlanmadan, kendi kendine oluştuğu şeklindeki materyalist ve evrimci hurafeden kurtuluyor...
13 
 Bu Kuş Kuluçka Makinesi Yapıyor  (Fuat Türker)

Ancak sorun, bir çeşit "kuluçka makinesi" ile çözülür. Baba megapod, doğada en kolay bulunan materyaller olan kum ve toprağı kullanarak, bir “kuluçka makinesi” hazırlar.
14 
 Genel Anlamda İstihbarat  (cetinbayatli)

Dünya da İstihbaratın ne anlama geldiğini inceleyen bir yazı.
15 
 Hayata Tutunmak  (Hülya Akyıldız)

Yürek sıkışır,ezilir,nefes alamaz.Gitmek uzaklaşmak herşeyden kaçmak ister zeka ama akıl kalmak ister. Zeka akıldan ayrılır, nefsin peşine düşer bilinmeyeni merak eder, içinde bulunduğu koşuldan daha iyi olacağını düşündüğü yeri arzular.
16 
 İnsan Ne İle Yaşar?  (Hülya Akyıldız)

Kulağa ne kadar hoş gelen sözler değilmi? Sevgi ve onu yaratan. Dünyadaki varolma nedenimiz temeli de bu işde SEVGİ.
17 
 Kimler Aldı?  (Hülya Akyıldız)

Cesaret nedir cesaret korkularımızın gölgesinde kalmış her anfırsat bulupta dışarıya çıkmak için mücadele eden bir zavallı mıdır?
18 
 Bir Bedende Yarım Kalmak.  (Hülya Akyıldız)

Bizler bazen içinde bulunduğumuz nesnelerin dışında, ruhsal boyutta ki varlığımızın; varoluşumuzun sebebi saydığımız sevgi kapasitemizle, diğer bir varlıkta ki, içi sevgi dolu olduğuna inandığımız başka bir ruhsal boyuttaki bir diğer varlığı severiz.
19 
 Sevginin Gücü  (Hülya Akyıldız)

İnsanlık nereye gidiyor? Bu soruyu sordunuz mu hiç kendinize, nasıl bir hayat yaşıyoruz?
20 
 Özlemce - Bugün - Özgür Ruh  (Gülizar Özlem SARAÇOĞLU)

Tanışma babında...
son eklenenler
Atatürk
Gürcan Erbaş
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Yüzleşmek…
David Durak ARSLAN
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Bir Devrin Hurafesi
Fuat Türker
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Ödül...
David Durak ARSLAN
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Bir Hayal...
David Durak ARSLAN
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Zeka ve Akıl
Hülya Akyıldız
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Hayata Tutunmak
Hülya Akyıldız
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Kimler Aldı?
Hülya Akyıldız
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Dünya Nereye Gidiyor?
Hülya Akyıldız
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Kelebek Etkısı
Hülya Akyıldız
Bilimsel > 21. Yüzyıl
İnsan Ne İle Yaşar?
Hülya Akyıldız
Bilimsel > 21. Yüzyıl
Sevginin Gücü
Hülya Akyıldız
Bilimsel > 21. Yüzyıl

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.