..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Doallk sahip olunan deil, kazanlmas gereken bir erdemdir. -Cervantes
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Ahmet Zeytinci
Ahmet Zeytinci - Ke Yazlar
Site i Arama:

Ana Sayfa
  Neniti O Bizim Gzmzde Senelerce (Ahmet Zeytinci) 11 Temmuz 2024 Glmece (Mizah) 

pekiyim daha kkken rahmetli babam, enitem, teyzemler tatile gitmiiz Didim'e... Yeni yeni azndan kelimeler kyor, konuturmaya alyorlar ''Anne, baba, kelimelerinde sknt yok gibi, hadi kzm bir de enite de bakalm.'' Yok, demiyor, demeyecek gibi... Ertesi gn bir daha ''Hadi yavrum enite de syle bakalm ok kolay.'' Yok, yok, demeyecek galiba...

O Zamanda Bir Letiniz (Ahmet Zeytinci) 11 Temmuz 2024 Toplumcu 

Buradan Sesleniyorum (Ahmet Zeytinci) 3 Temmuz 2024 Glmece (Mizah) 

Evet evet size buradan sesleniyorum, sinek biraderler, gardalar, ibibiklerim, zibidiler, eri bodikler, vatandalar. Artk kara sinek misiniz yoksa sivri cinsinden bir sinek misiniz orasn bilemem... Belki de ok byk At Sinei denilen sineklerdensiniz... Bana fazla yaklamayn, bakn sizi buradan uyaryorum, fena yaparm...

Hi Tanmadm ocuklar (Ahmet Zeytinci) 28 Haziran 2024 Toplumcu 

lahi Adalet Bu Mutlak Gerekleecek (Ahmet Zeytinci) 21 Haziran 2024 Umut 

lahi adalet her zaman ve her mekanda...

Kresel Isrma (Ahmet Zeytinci) 6 Haziran 2024 Gnlk Olaylar 

lkeleri artk sadece silahlaryla, tanklaryla, toplaryla, uaklaryla ve askerleriyle igal etmiyorlar. Bundan sonra silahl emperyalizm kltrel emperyalizme dnyor. Bizim aslnda hi de alk olmadmz kendi yaam tarzlarn, kendi pop kltrlerini, yemek yeme alkanlklarn, ailesel davranlarn, dizi filmler ile, gazeteleri ile dergileri ile bize dikte etmeye alyorlar. tiraz eden olduu zaman cmleleri hazr Kltr evrenseldiiiiiiiir. yi de o zaman bizde unu sorarz Sen niye bizim kltrmzden hi bir eyi, rnein folklorumuzu, yemeklerimizi, kitaplarmz kendi toplumuna yerletirmek iin aba harcamyorsun?

Sam Amca Hayrsz Yeenine Neden Yahu Diyemiyor (Ahmet Zeytinci) 6 Haziran 2024 Glmece (Mizah) 

Sam amca bu Baydn Daynn, Trampa Biraderin de Amcalar... Birde Ortann dousunda hayrsz haylaz bir yeeni var Netende bir Yahu... Bir trl soramyor bu Netende bir Yahu adl yeenine, neden yahu, neden, diye... Durmadan Ona masumlar katletmesi iin silah milah gnderiyor, onlarda kendilerini ilah filan sanyor, sanki o canlar kendileri vermi gibi... Sam Amcay bir arayalm bakalm belki bize syleyecekleri vardr...

Babam Eve Her Dndnde (Ahmet Zeytinci) 6 Haziran 2024 Yaam 

Pazarola (Ahmet Zeytinci) 18 Mays 2024 Umut 

Biyolojik p Olmayn (Ahmet Zeytinci) 17 Mays 2024 Toplum ve Birey 

Farknda msnz, insanlar akll cep telefonlar ve bilgisayarlarn banda vakit geirmekten doallklarn yitirdiler, halada yitiriyorlar... Geenlerde Kzlay Durandan bindiim metroda yanmda oturan delikanlya yan gzle baktmda oyun oynadn grdm. Son duraa kadar ban kaldrmadan, saa sola bakmadan oyun oynad arkada...

Muz Kabuu ve Merdiven (Ahmet Zeytinci) 16 Mays 2024 Glmece (Mizah) 

Duvara dayal merdiven grdm zamanda kt olurum. Altndan gemek istemem. Evet kt bir gn olacak diye iimde hisler vard var olmasna da, iyi de olabilir diye de dnrm. Evden karken, o Bakarann 255. ve 256.s dklr dudaklarmdan, ayn ekilde eve girerken de... Bu kadar tesadf olabilir mi bir gnde? Muz kabuu yerde ve de merdivenin altnda. Merdivenin stnde de bir adam, elinde fra ve takl kk boya kutusu...

Ah Beee (Ahmet Zeytinci) 15 Mays 2024 Dilbilim 

Ah beee! nlem, eskiden de tannyor ve biliniyor olsan da, demek ki gnmzde senin de mehur olma zamann geldi de geiyor. O balkta Beeenin de sonuna gelmen lazmd ama, tabi balk olduu iin, oraya noktalamadan bir eleman olarak seni koyamadk nlem karde... Byle ufak tefek eyler iinde kusura bakmayacaksn...

Onunla ok Gzel Gnlerimiz Geti (Ahmet Zeytinci) 11 Nisan 2024 Glmece (Mizah) 

Bir masa, bir daktilo ve ben. Tak tak da tak tak tak tak da tak tak... O zamann hantal daktilolarndan. imdilerde rendiime gre Hindistanda ki en son daktilo fabrikas da kapanm. Aslnda kapanm demeyelim de bilgisayar klavyelerine yenik dm. Daktilolar artk bundan sonra tarihi eser snfna girer bence...

Bir Papatyaya (Ahmet Zeytinci) 1 Nisan 2024 Ak ve Romantizm 

Ramazan Kolisi ve Volisi (Ahmet Zeytinci) 21 Mart 2024 Gnlk Olaylar 

Bu arada baka bir kede de pirin pilav ile fasulye yan yanaydlar ... Pirin Pilav Yahu eskiden iyi imi be senin durumun fasulyecik sana ark trk bile yazmlard deil mi Aman bu fasulye yedi buuk liraya hem kaynasn hem oynasn. diye... Fasulye Aaaaaah ah! Sorma pirin karde sorma, yle bir kymetliydim ki hanelerde eskiden, yine de kymetli saylrm ama fiyatm ok pahallatrd bu zibidi esnaflar. Pirin Bunlarda Allah korkusu yok billahi tarladan knca on katna kartyorlar fiyatlar, slah etsin Rabbim bunlar.

Gkyz (Ahmet Zeytinci) 21 Mart 2024 Yaam 

Kitaplarm Ararken (Ahmet Zeytinci) 21 Mart 2024 Glmece (Mizah) 

Ya Hatun u nce Memedi bulamyorum grdn m bir yerlerde... Mehmet itedir imdi Benim olann bir ismi de Mehmet. O onu diyor... Yahu ne Mehmeti ben roman olan nce Mehmedi soruyorum sana sen bizim olandan bahsediyorsun bana... Hanm Haaaaa! Sen kitap olan Mehmedi soruyorsun. Grmedim ama burada bir yerlerdedir mutlaka...

Ne Gnlerdi (Ahmet Zeytinci) 12 Mart 2024 Yaam 

Kroloji Biliminin ncelikleri (Ahmet Zeytinci) 9 Mart 2024 Toplum ve Birey 

Baka bir isimle de anmak isterseniz Maganda da diyebilirsiniz... En byk zelliklerinden birisi ki aslnda mthi bir zellik olup imdiye kadar onlardan bakasnda da grlmemitir, evet sk durun sylyorum Okumad ve aratrmad halde her eyi biliyor olmak. Bu zellik imdiye kadar onlardan, yani krolardan bakasnda grlmemitir...

Alman Emeklileri - Trk Emeklileri (Ahmet Zeytinci) 9 Mart 2024 Gnlk Olaylar 

Alman Emekli vatandalar her sene deiik lkeleri ki bunun iinde bizim lkemizde mevcut, yaz tatillerinde gezebilmektedir. Trk Emeklileri ise ancak kendi ky ve kasabalarna ya da ehirlerine gidecek maddi imkanlara sahiptir. Bu nedenle alman emeklilerinin ayakkablar ok gezdikleri iin Trk Emeklilerinin ayakkablarndan daha abuk ve daha fazla ypranmaktadr...

Ke ykler

Okuyunca drt ke olursunuz zaten

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Ahmet Zeytinci, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 14.07.2024 23:57:02