..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
nsandaki gerek gzellii ancak yalandka grebilirsiniz. -Anouk Aimee
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Ahmet Zeytinci
Ahmet Zeytinci - Ke Yazlar
Site i Arama:

Ana Sayfa
  lm Kolay Be Olum (Ahmet Zeytinci) 6 Mays 2023 yksel 

h Sper Zekiii Deilim Beeen Ne Kt (Ahmet Zeytinci) 7 Mays 2023 Gnlk Olaylar 

Mesajlar gayet ak ve anlalr. Sonucunda ise nasl bir duruma gireceinizde o kadar ak ve net ki inanamazsnz, inansanz bile hatta inanmak istemezsiniz. On on be tane tavuk resmi ve altndaki cmle aynen yle Sadece sper zekiler resimdeki farkl tavuu 8 saniyede bulabiliyor. Desene b...ku yedik... Baktm baktm, ben bulamadm billahi... Ne sekiz saniye, ne on sekiz saniye, mmkn deil, bulamadm. Ahanda benim zeka demek ki brak speri, normal bile deil, normal alt... Bu normal alt zekamla toplamda bine yakn da yk, deneme, iir yazmm...

Bulacdr Bazen Sevmek (Ahmet Zeytinci) 9 Mays 2023 Sevgi ve Ak 

Sevgi bulacdr, hem de nasl. Siz birisini sevmeye grn, bakn deneyin, eer ki yapmacklk yoksa davranlarnzda, karnzdaki her kimse o da doal olacak, ayns ile mukabele edecektir size. stisnalar illaki vardr. Sizi Yaratan, Allah bir sevin, onun sizi nasl sevdiini, hayatnza nasl olumlu katklar yaptn ok ksa zamanda gzlemlersiniz...

On Yz Milyon Bin Lira (Ahmet Zeytinci) 17 Mays 2023 Glmece (Mizah) 

Rzk veren her ne kadar Allah cc. olsa da, ticaret hayat iinde bunu bilende var bilmeyende. drak edende var, edemeyende. Bizim binamz aa yukar yz yirmi yllk bir bina. Kurtulu Savann ilk zamanlarnda misafirhane olarak da kullanld sylentiler arasnda... Dile kolay tam tamna elli bir sene babamz ve bizler ayn at altnda namusumuzla ticaret yapmaya altk. Ksmet buraya kadarm.

Sendromlar eit eit (Ahmet Zeytinci) 17 Mays 2023 Glmece (Mizah) 

Pazartesi Sendromu diye bir illet hastalk var gzel yurdumda. Daha tp ilmi aresini bulamad her ne hikmetse, bulacak gibi de gzkmyor ilerleyen yllarda. Cumartesi ve pazar gnleri tatilde yan gelip yatan arkadalar, pazartesi ie baladlar m acayip ekilde bunalyorlar skntya gark oluyorlar. O gn ie balamasalar da keke yz binlerce lira borlar olsa, o hesap yani. Srtnda yz kilo tat ya da savaa gnder ama o gn ie balatma...

iddeti Krkleyin Bakalm (Ahmet Zeytinci) 19 Mays 2023 Subilim 

O gnden bu gne, toplumda su oran, artan bir ivme ile gidiyor. Bakalm nereye kadar gidecek? Bizler belki olgunlam insanlar olarak fazla etkilenmeyiz, ancak ocuklarmz, onlar nasl koruyacaz? RTK denen kuruluun, bu tip dizileri, ok iyi ett etmesi ve denetlemesi lazm...

Benim Derdim Senin Derdini Dver (Ahmet Zeytinci) 19 Mays 2023 Glmece (Mizah) 

Sizinki de dert mi hanmefendi bizimkinin yannda? Gn yapmsnz komularnz toplayp masada bir ku st eksikmi, sonunda ne yapp edip ku stn de Ku Sts bir yerden bulmusunuz ne kadar gzel. ite biz o ku stsnn yerini bir trl bulamadmzdan misafirlerimize mahcup olduk efendim, ku st bulma konusunda duvara tosladk, bilmem anlatabildim mi.

Negatif Elektrik cretleri Ne Kadar (Ahmet Zeytinci) 27 Mays 2023 Toplum ve Birey 

Kablolardan gelen elektriin saat creti bellidir, fatura gelir elinize, gider bir ka gn sonra bankaya yatrr, dersiniz bir ekilde. Ancak negatif elektriin grnrde bir creti olmasa da, birisinden aldnz o negatif elektrik, sizin gn boyu kt bir performans sergilemenize sebep olur, tabi o da size yol su elektrik olarak deil de, sinir bozukluu, uykusuzluk, bir ka sakinletirici hap olarak dnecektir...

Kitle mha Silahlar (Ahmet Zeytinci) 31 Mays 2023 Glmece (Mizah) 

En nemli kitle imha silahlarnn banda sarmsak gelmektedir. Ne alaka ve dahi kel alaka dediinizi duyar gibi oluyorum. Siz hi bol bol sarmsak yemi ve de sizi pme gafletinde bulunmu bir bayan veya erkek ile bir eyler yaadnz m? Yaamadnz ise ok anslsnz demektir. Bundan sonrada yaamazsnz dileyelim ki... On on be kiinin darack bir odada olduunu ve ilerinde bir iki tane az sarmsak kokan birileri olduunu dnn, geri kalan o insanlar artk baygnlk m geirir, yoksa burunlarn m tkar, onu da siz takdir edin...

Biz Nerede Yanl Yaptk (Ahmet Zeytinci) 6 Haziran 2023 Toplumcu 

Hayat akp gidiyor nerede yanllar yaptk...

Bizler Beyazcama Gmlrken lkede Neler Oluyor (Ahmet Zeytinci) 8 Haziran 2023 Sinema ve Televizyon 

Bat Dnyas artk pek de televizyon seyretmiyor. Hadi ya televizyon seyretmeden olur mu, demeyin sakn. Bat am artk bunlar, bol bol okuyorlar, bilim ile urayorlar... Ben sabah metroya bindiim zaman karmdaki be kiiden drd cep telefonu ile urarken, btn metroda bir ya da iki kiiyi kitap okurken gryorum ancak... Ne kadar vahim bir durum... Gelimi lkelerin bir ounda televizyona artk aptal kutusu diyorlar, az gelimi lkelerde eitim dzeyi dk insanlarn televizyonlarda, daha fazla zaman geirdiini sylyorlar... Yugoslavyann seneler nce nasl daldna ait yllar nceki bir anekdot gerekten ok manidardr... Mareal Titonun lkesinde Bizler dizilere ve filmlere gmlp televizyon bandan kalkmazken, lke elden gidiyormu ve de gitmi de haberimiz olmam.

Bankam Benim Kankam (Ahmet Zeytinci) 13 Haziran 2023 Glmece (Mizah) 

Evet ilk ekstrem geldi... f bu ne yahu! Bunlarn hepsini ben mi almm? Almm demek ki. ok ardm gerekten. Hi bu kadar ekstre geleceini dnmemitim. Neyse hallederiz ya maamz ile... Aslanlar gibi iimiz var, alyoruz birader. On gnde sre vermiler demem iin. Ne gzel, olmad bor alrm, eimden, dostumdan. Dur dur dur! Asgarisini derim, bir ay atlatrm yahu! Zaman kazanrm. Aslan bankam o ans da vermi bana...

Ne Ara Bydnz (Ahmet Zeytinci) 15 Haziran 2023 Toplumcu 

Baba Denildii Zaman (Ahmet Zeytinci) 18 Haziran 2023 Gnlk Olaylar 

ou zaman iten eve geldiinde ocuklarn uyumu grr, yine de yrek durmaz yerinde, gider uyuyorken ocuklarnn salarn okar, kokularn cierine eker, elbiselerini sever, balarnda dua eder. Hele de hastalanmaya, ateler iinde kalmaya grsn ocuklar, balarnda her zaman anne ve baba vardr...

Kantlar Arasnda (Ahmet Zeytinci) 5 Temmuz 2023 Glmece (Mizah) 

Bir ka gndr sa elim hatr hutur kanyor, paradan eser yok, sanki bu, halk hikayesi, efsane gibi. Aslnda ok da paraya ihtiyacm var u sralar, ama gelmiyor ite... Sonra niye sadece el kanmas, ayak kanmasnda ya da kafa kanmasnda bir eyler olmuyor? Kafam kand zaman mesela gzel fikirler gelse kafama, ne gzel olur deil mi...

Silah irketleri Kimlerin ve Savalar Nerede (Ahmet Zeytinci) 8 Temmuz 2023 Sava ve Afetler 

ki nemli soru sormas lazm nce btn Mslmanlarn, sonrada insan olduunu zanneden btn insanlarn. Birinci soru; btn byk silah irketleri hangi lkelerin? Soru iki, savalarn bir ou hangi corafyada yaanyor?

11 Temmuz 1995 Dnyann Kanayan Vicdan (Ahmet Zeytinci) 10 Temmuz 2023 Toplumsal Olaylar 

Srebrenitsa, o zaman ki adyla Birlemi Milletlerin, imdilerde benim, bir ok Mslmannda gznde Bir Lemi lletlerin bittii gndr 11 Temmuz 1995... Hollandal Bar Gc Askerleri, askerde demek doru mu size aslnda bilemiyorum? Soytarlar desem daha doru... Sizin orada neyin gc olduunuz ayan beyan ortadaym.

Onu Tanm Olmak Nasl Bir eydi (Ahmet Zeytinci) 15 Temmuz 2023 Glmece (Mizah) 

Onu tanmak, tanm olmak ilginti gerekten. Akrabam myd, asker arkadam myd, komum muydu, aslnda hi birisi deildi, ama yine de ilginti Onun ile ilk defa karlamak, konutuunu grmek ve de sohbet etmek Buzdolabn anca t t diye gelen bir ses ile irkilmitim. Kimdi bu sesin sahibi, balkona yakndm filan, belki baheden de geliyor olabilirdi. Balkona kp baktmda kimseleri grememitim... Biraz daha dikkat edince buzdolabnn iinden ve iindeki bir eftaliden geldii ortaya kmt ayan beyan...

Ar VIz VIz VIz Ar VIz VIz VIz (Ahmet Zeytinci) 25 Temmuz 2023 Glmece (Mizah) 

te byle gneli bir pazar sabah, geldi bizim kahvaltya dadand. Benlik bir ey yok, ben kolay kolay korkmam ardan, ama benim evlat ve hanm her nedense huzursuz oldular... Hop oturup hop kalkyorlar bana dnp Baba unu kovsana, baba ne yapacaz ya srrsa, baba bir eyler yapsan gleceine. sorular yldrm gibi geliyor...

Artk Buradan Bir ki Nobel kmal (Ahmet Zeytinci) 25 Temmuz 2023 Tarihsel Olaylar 

Cep telefonu, bilgisayar, tablet girince hayatmza herkes kendi apnda air, yazar... Durdurabilene ak olsun. On be yandaki de yazyor seksen yandaki de... Yazsnlar bir ey dediimiz yok, yazmak bir nevi terapidir, yeri gelir tedavidir, rahatlatr insan. Onda bir sknt yok da, insan kendini Nobellik zannetti mi sknt orada... Gemi zamanlarda yine edebiyat sitlerinden tandm bir abim vard, ismi nemli deil, durup durup Nobel almaktan bahseder, benim onlardan neyim eksik, derdi... Tabi biz direk suratna ok eyinin eksik olduunu sylemez, syleyemez, he he diye geitirirdik... O ryalarla yaaya yaaya mrn tketti...

Ke ykler

Okuyunca drt ke olursunuz zaten

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Ahmet Zeytinci, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 30.09.2023 20:21:24