..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Baþka dillerle ilgili hiçbir þey bilmeyenler, kendi dilleriyle ilgili de hiçbir þey bilmiyorlar. -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Hasan Ulusoy
Hasan Ulusoy - Þiir Þenliði
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Ruhum Daralýr Burda (Hasan Ulusoy) 17 Aðustos 2012 Baþkaldýrý 

O'na Karþý (Hasan Ulusoy) 28 Mart 2011 Bireysel 

Acýlarý Bilme Kal (Hasan Ulusoy) 7 Þubat 2009 Garip 

Kerbela'nýn Ateþine Yanarken (Hasan Ulusoy) 20 Aðustos 2008 Tasavvuf 

Allah Ýçin (Hasan Ulusoy) 30 Temmuz 2008 Klasik 

Kafa Tutan Þiirler (Hasan Ulusoy) 20 Haziran 2008 Yaþam 

Ne Olur (Hasan Ulusoy) 6 Þubat 2007 Halk 

Ahým Sana Varmasýn (Hasan Ulusoy) 10 Eylül 2006 Özlem Þiirleri 

Ateþte Yükselen Figan (Hasan Ulusoy) 30 Temmuz 2006 Yaþam 

Ben Bu Gece Uyumam (Hasan Ulusoy) 14 Temmuz 2006 Baþkaldýrý 

Beni Sen Çaðýrdýn (Hasan Ulusoy) 26 Mayýs 2006 Garip 

Beni sen çaðýrdýn bu yokluk ülkesine / Ýlk ben ses verdim yokluðun sesine. / Beni sen aldýn götürdün: bir meçhul zamandý / Düþtüðüm gün varlýk hevesine /

Yazý mý Dünya (Hasan Ulusoy) 26 Mart 2006 Klasik 

Sabredene gam koymadýn yükledin / Bilmem tecelliler yazý mý dünya / Ýç dünyamý bitmez acýlar sardý / Bilen olmaz gizli sýzýmý dünya... /

Bir Garip Akþamdýr (Hasan Ulusoy) 22 Aralýk 2005 Umut 

Bir garip akþamdýr güzelim, bir garip akþam / Ay düþtü yüreðime, pýrýl pýrýl oldu bak / Sað yanýmda ses veren güller þýmarýk / Kendine has bilir zamanlarda sýrlý duran baharý. /

Sevdam Serkeþleþince (Hasan Ulusoy) 22 Aralýk 2005 Toplumcu 

Býraktým yakasýný gönlümün / Engel olmak anladým ki nafile / Zemheri sýcaðýný hissettiðim anlarda / Bir karganýn burnu ile yer deþmiþ

Sana Geldim Bayram Diye (Hasan Ulusoy) 8 Kasým 2005 Umut 

Hasretin gamý derdi, üzerimde dað gibi, / Bir bayram arifesi göklerin yükü bende. / Bir çaresiz kuþ kalbim, çýrpýnýr da varamaz. / Adet olmasa da doðrul, bak periþan halime /

Sürgündeki Hayaller (Hasan Ulusoy) 8 Kasým 2005 Yaþam 

Uzak mekanlarda iskana mecbur eyledin beni / Ne yollarý tanýdým, ne yolcuyu bilirim. / Avuçlarým yüreðimi acýtarak týrmalar / Densiz hayaletler yol baþýnda bekleþir /

Yol Boyunca (Hasan Ulusoy) 31 Aðustos 2005 Aný 

Yol boyunca gözlüyorum seni, / benden habersiz çevremdeki insanlar… / Kalabalýðýn bir yerinde bin yangýn, / Tükeniyor senden baþka herkes. /

Ateþten Sevda (Hasan Ulusoy) 31 Aðustos 2005 Soyut 

Elini deðmeye korktuðun ateþ, / Sevdan ile alevlenir içimde. / Gündüz güneþ keser, salmaz yoluma, / Bilemedim, ateþ nerde, su kimde

Gönül (Hasan Ulusoy) 31 Aðustos 2005 Lirik 

Ömrünün taze çaðýnda, / Düþtün gurbet ele gönül. / Gurbetin acýsý zordur, / Yakar derdi ile gönül...

Hasretin Yüreðinde (Hasan Ulusoy) 31 Aðustos 2005 Özlem Þiirleri 

Hasretin yüreðinde ilmek ilmek dokunan, / Güzelliðin güzelleþen en bilinmez çaðýnda, / Bir acý yel kesilip, deðip cana dokunan, / Gül koymayýp kurutan, vurup sevda baðýnda... /

Hangi yolun neresinde durursam
Yol baslnda yolculara belaylm

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Hasan Ulusoy, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 11:31:35