..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþamýn her aný hakkýný ister. -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Demirhan Ocak
Demirhan Ocak - Merhaba Ýki gözüm
Site Ýçi Arama:

Eleþtiri
  Gaydýrý guppak mesele (Demirhan Ocak) 22 Haziran 2003 Toplum ve Birey 

Tabi bizim medya “def-i hacetinde boncuk bulmuþ deli ibraam gibi” konuya kör kötük bir milliyetçi anlayýþla hatta yer yer ýrkçý yaklaþtýklarý için, konun aslý astarý sizlere rahmet. Yani bu zâti muhterem Hollandalý en azýlýsýndan ýrkçý olabili

Sorulu Tavsiye (Demirhan Ocak) 26 Ekim 2003 Türkiye 

....suçunu itiraf ettirmek amacýyla öldürmek kastý taþýmaksýzýn faili belli olmayacak þekilde ölümüne sebebiyet verdikleri....

'62 Milyar Ödedik, Daha Ne Yapalým?' (Demirhan Ocak) 1 Kasým 2003 Güven ve Güvensizlik 

.O.'nun virüs kapmasýnda suçlarý olmadýðýný, mahkemenin de "kusursuz maðduriyet" kararý verdiðini belirten Kýzýlay Baþkaný Ertan Gönen, "Suçsuz olduðumuz halde maddi destek verdik.

Hrant Dink Ermeni Deðildi (Demirhan Ocak) 23 Ocak 2007 Türkiye 

Misal Hrant Dink’in katili gencin ortaokul mezunu olduðu için “bu iþlerden anlamayanlar” kategorisine dahil etmek aptallýktýr. Çünkü katil Ogün Samast devletin Ýlkokulunda aldýðý bu “tarih” dersinin temelinin üstüne yýllarca...

Muhterem Bankonotlar (Demirhan Ocak) 7 Mayýs 2007 Günlük Olaylar 

...çýkartýlan cansýz bedenini taþýyor, Dýþký, urin, bulaþýk suyu ve kimyasal artýk kokan cansýz bedenini.....

Bu Þehitlerin Bu Savaþýn, Bu Vatanýn, Hiçbiri Bizim Deðil! (Demirhan Ocak) 7 Kasým 2007 Günlük Olaylar 

NAHOÞ NATO(Þ) Israrla Kuzey Irak’a girelim; hatta hazýr o kadar masrafa girip girmiþken, gidip Kerkük petrollerinin üzerine oturalým, ne de olsa babamýzdan, atamýzdan miras sayýlýr diyenlere hatýrlatmalar:

1400 Vs 85 (Demirhan Ocak) 8 Temmuz 2008 Politik Olaylar ve Görüþler 

Gelin isterseniz bu sefer el cevabý, Uganda da Ýsveç büyükelçiliðinin önünde yaðda kýzartýlmýþ çöl faresinin, çiftini, 25 Uganda Þilingine satan Friedrich Nietzsche isimli Uganda köylüsünden alalým. Ýyi günler bay Nietzsche, efendim ben sizi Almanya dan arýyorum...

Sýtkýmýn Striptizi (Demirhan Ocak) 8 Temmuz 2008 Günlük Olaylar 

“Abovvv gözümü bir açtým kýz çocuðu anadan üryan yanýmdaydý, zannýmca bana ilaçlý gazoz içirdiler” diye kývýrtanlarýn savunuldu gazetelere karþý “Helal olsun size bu müslümana sahip çýkýyorsunuz” diye alkýþ tutanlardan..

Lotus Çiçeði 2 Temmuz (Demirhan Ocak) 2 Temmuz 2011 Tarihsel Olaylar 

Ne olursa olsun ben klasik soykýrým müzeleri gibi teslimiyetçi, kendisine acýndýran, soykýrým suçlularýnýn zil takýp göbek atmalarýný saðlayacak þekilde duvarlarýna melankoli sinmiþ, durgun bir ruhla hazýrlanmýþ, yobaz devlet adamlarýnýn ve belediye baþkanlarýnýn ayak bastýðý, konuþmalar yaptýðý, hatta bu konuþmalardan siyasi rant elde ettiði, bir eliyle üreme organýný kaþýyan diðer eli ile sms yazan ýrkçý eblehlerin ortalýkta gezindiði, bir müze istemiyorum.

"Ýlk önce sokak ortasýnda kitaplarý sonra baþka bir dinden diye insanlarý fýrýnlarda yakan...Ausschwitz’te insanlarýn yaðýndan, etinden kalýp kalýp sabunlar yapan vahþi yobazlar, kýçýnýza kýna yakýn."

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Demirhan Ocak, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 19.05.2024 06:22:10