..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir klasik herkesin okumuþ olmayý istediði ancak kimsenin okumayý istemediði eserdir. -Mark Twain
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Santaronide Bu Kaçýncý Senfoni
Mesut Kuntan
Þiir > Yaþam

Diyorsun ya, Kýyýlarým, eteklerine sarýlmadan Deli fýrtýnalar, diner bakýþlarýnda Kirpiðin arasýndan, süzülür mehtap Gözü nemli ürkek, çocuk edalarýnda Yalan! Yýldýzlardan kalplere düþen Notasýz bestenin sahibi Anmayýn o yalancý þairleri Eðin, kýrýn, yakýn kalemlerini Diyorsun ya, Gün ayar ya, o an aklýna Sonradan gelir cevaplar Dün, bugün den ziyan olur Hayýrsýz boþ bu telaþlar Yalan! Öyle savrulsun da, sarsýn tenimi

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Günlük Olaylar
 Ramazan Kolisi ve Volisi  (Ahmet Zeytinci)

Bu arada baþka bir köþede de pirinç pilavý ile fasulye yan yanaydýlar ... Pirinç Pilavý ’’Yahu eskiden iyi imiþ be senin durumun fasulyecik sana þarký türkü bile yazmýþlardý deðil mi ’’Aman bu fasulye yedi buçuk liraya hem kaynasýn hem oynasýn.’’ diye... Fasulye ’’Aaaaaah ah! Sorma pirinç kardeþ sorma, öyle bir kýymetliydim ki hanelerde eskiden, yine de kýymetli sayýlýrým ama fiyatýmý çok pahalýlaþtýrdý bu zibidi esnaflar.’’ Pirinç ’’ Bunlarda Allah korkusu yok billahi tarladan çýkýnca on katýna çýkartýyorlar fiyatlarý, ýslah etsin Rabbim bunlarý.’’
 Karalahana Çorbasý Gururumuzdur  (Ahmet Zeytinci)

Bazý densizler bizim Karadeniz Mutfaðýnýn dolayýsýyla da Türk Mutfaðýnýn en gözde yemeklerinden olan Karalahana Çorbasýný kötülemeye kalkmýþlar. Halt etmiþsiniz siz. Güzelim Karadeniz de Kara Lahana Çorbasýný sevmeyen bilmeyen yoktur. Dünyanýn en güzel insanlarý Lazlar, Karadenizliler sevecek bayýlacak, sizin de o yemeði kötülemenize izin verecekler, öyle mi... Aklýnýza bile getirmeyin...
 Kamera Þakasý Þaklabanlýklarý  (Ahmet Zeytinci)

Özellikle nimet iþin içinde olduðu zaman ben kafayý yiyorum, caným sýkýlýyor, kýzýyorum, hatta sövüyorum sebep olanlara... Herhangi bir yiyecek maddesi ki en nihayetinde Allah’ýn nimetidir, böyle sululuklarda kullanýlmamasý lazým asla ve kata... Unutulmamalý ki o nimeti alabilmek için günlerce alýn teri döken insanlar var. Yolda sakin bir þekilde yürüyen adamýn suratýna elinde tuttuðu yaþ pastayý þlappp diye yapýþtýrýp birde piþmiþ kelle gibi sýrýtýyor. O pastayý babasý alsýn eve getirsin diye dua eden bir dolu gariban fakir çocuk var.
 Savaþ Cinayettir!  (Cahit KILIÇ)

Hamas teröristtir derseniz ya Ýsrail nedir? Kin ve nefret üzerine kurulmuþ bir “terörist devlet”tir… Hristiyan Batýlý emperyalistler, kestikleri Yahudiler karþýsýnda düþtükleri aþaðýlýk kompleksiyle devlet olarak kurduklarý ve þýmarttýklarý Ýsrail, yýllardýr “savunma refleksi” adý altýnda cinayet iþliyor…
 Elektrik Parasýný Ucuza Getirmenin Yollarý  (Ahmet Zeytinci)

Bir sene iki sene öncesine kadar ödediðimiz elektrik paralarýnýn günümüzde neredeyse iki katýný öder olduk. Oysa ki bu elektrik paralarýný biraz toriði çalýþtýrarak ucuza getirebiliriz... Yok caným, yok öyle bazý zibidilerin, vatan hainlerinin yaptýðý gibi tel mel attýrarak deðil, o hýrsýzlýk bize ters, hem de kul hakký... Zaten o tür sayaçlarda kalktý bildiðim kadarýyla... Ýlk önce hava karardý mý mumlarý yakýn ve aile efradýnýzý alýn çevrenize ’’Hadi bakalým þimdi size Çayda Çýra Oyununu öðreteceðim.’’ deyin. Peh peh peh! Eski folklorcuyuz ya... Ama bir türlü de öðretmeyin, öðretir gibi yapýn, sakýn öðretmeyin... Bir müddet böyle gider, elektrik yakmazsýnýz...
 Sosyal Medya Fenamenleri  (Ahmet Zeytinci)

Ne ara aldýnýz bu kadar lüks arabayý? Ben yýllardýr ayný arabaya binerken helal param ile ''On yaþýnda bir arabaya'' sizde ki bu lüks arabalar garaja nasýl girdi... ''Ehliyetimiz var herhalde biz soktuk garaja'' demeyeceksiniz... Bunlarýn yirmi yirmi beþ tane son model arabalarý varmýþ. Allah daha çok versin, diyemiyorum tabi ki Allah akýl fikir versin demek varken. Onu diyorum ama, yine de akýlsýzca davranmaya devam ediyorlar...
 Seçimin Þeyleri  (Tayyibe Atay)

ne çok düþünüyorlar Ýstanbul’u!..hayret bi þey!..
 Ühüüü Süper Zekiii Deðilim Beeen Ne Kötü  (Ahmet Zeytinci)

Mesajlar gayet açýk ve anlaþýlýr. Sonucunda ise nasýl bir duruma gireceðinizde o kadar açýk ve net ki inanamazsýnýz, inansanýz bile hatta inanmak istemezsiniz. On on beþ tane tavuk resmi ve altýndaki cümle aynen þöyle ’’Sadece süper zekiler resimdeki farklý tavuðu 8 saniyede bulabiliyor.’’ Desene b...ku yedik... Baktým baktým, ben bulamadým billahi... Ne sekiz saniye, ne on sekiz saniye, mümkün deðil, bulamadým. Ahanda benim zeka demek ki býrak süperi, normal bile deðil, normal altý... Bu normal altý zekamla toplamda üç bine yakýn da öykü, deneme, þiir yazmýþým...
 Ýnsanlarý Yazalým Biraz  (Ahmet Zeytinci)

Ýnsanlarý akýllýlar ve aptallar diye ayýrmak çok da akýllýca bir iþ olmasa gerek. Bizim bilmediðimiz, hiç bir zamanda bilemeyeceðimiz bir sayý, dünyaya þimdiye kadar ne kadar insan gelmiþ, bunlarýn kaç tanesi kadýn, kaç tanesi erkek? Kaçý aptaldý, kaçý akýllýydý? Bizim aptal zannettiklerimizin bazýlarý akýllý, akýllý zannettiklerimizin de bazýlarý aptal ve salak çýktý...
10 
 Daðlar Kadar Ümit  (Alp Þahin)

Bu karamsarlýða ve olacaklara karþý önce Ümit lazým… Sonra beraberinde planlama, vizyon ve kurallar…
11 
 Omega  (Alp Þahin)

Omega; ne en güçlü bi alfaya boyun eðer, ne de en güçsüz alfacýða katýlýp kendini güvende hissetmeyi tercih eder.
12 
 Atatürk'ün Kardeþleri  (Adem KALINSAZ)

On altý yýl resmi tedrisattan geçtim, on bir yýldýr da öðretmenlik yapýyorum. Okumayý ve araþtýrmayý seviyorum. Buna raðmen Atatürk’ün kardeþlerinden haberdar deðildim. Öðrencimden öðrendim Ayýp mý? Hicap duymam gerekir mi?
13 
 Maral  (Alp Þahin)

Kimileri der ki bol bol dinlen geçer... Kimileri der ki ilacý bu... Böyle devam et ve iyileþ.
14 
 Yozgat Sevdalýlarý Þairler Antolojisi - 2021  (Ahmet Sargýn)

Yozgat Sevdalýlarý Þairler Antolojisine Katýlan Þairlere Teþekkür
15 
 Richter Yürekteki Depremi de Ölçer mi  (Ahmet Zeytinci)

Ýnanýn insan bakamýyor televizyonlara... Yürek zaten paramparça. Þimdiye kadar en þiddetlisi sanýrým Þili de olmuþ dokuzu geçen bir ölçekte, yerle bir olmuþ her þey... Ýnsan giden canlarýna mý yansýn, borç harç aldýðý ve kýsa zaman önce güle oynaya yerleþtiði evine mi yansýn? Richter, depremi ölçüyor ölçmesine de, yüreklerdeki depremi nasýl ölçeceðiz? O yangýnlar nasýl sönecek, ruhtaki hasarlarý nasýl tamir edeceðiz?
16 
 Bir Sezen Aksu Konseri  (Can Macit)

Ýsterseniz son söyleyeceðimi, baþtan söyleyeyim:Olayýn, “insan sevgisi, halklarýn kardeþliði, kültürlerin kaynaþmasý”, vesaire ile ilgisi yok!
17 
 Öyle Ýþte  (Alp Þahin)

On emir’e saygý duyun… Yaralarý iyileþtirmeye çalýþýn… Gün sonunda okuyun… Okuyun ki anlayýn… Okuyun ki düþünün… Okuyun ki baþkaldýrýn
18 
 Trabzon"un Ýkinci Özel Hastanesi: Ýmperial  (M.NÝHAT MALKOÇ)

Saðlýk dünyadaki en büyük varlýðýmýzdýr. Allah’ýn bize emanetidir bedenimiz, onu hor ve hakir kullanmamalýyýz. Hayatýn tadý ve tuzudur saðlýk… Fakat iþler her zaman düzgün gitmez. Ýnsanlarýn aklýna gelmeyen baþýna gelir. Günün birinde sýhhatimizi, paramýzý, malýmýzý, dostlarýmýzý kaybedebiliriz. Fakat geleceðe dönük umudumuzu kaybetmemeliyiz. Umudunu yitiren her þeyini yitirmiþ demektir. Saðlýðýn kýymeti hiçbir þeyle ölçülmez.
19 
 80'ler Okan Bayülgen Hakký Devrim ve Ötekiler  (Hardal Biber)

“Bayram deðil seyran deðil. Eniþtemiz, sermaye yandaþý medyamýz durduk yerde bizi niye öptü.” Cevap sorunun içinde gizli…
20 
 Bizi Taksim Edenlere Yuh  (Osman AKTAÞ)

Derin ve iyileþmeyen bir yara cinayetle gelen ecel. Taksim cinayeti de iþte bu. Sözün bittiði yer. Ne söylesek kavrulan yürekleri asla serinletmeyecek. Gidenler geri gelmeyecek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Ramazan Kolisi ve Volisi
Ahmet Zeytinci
Eleþtiri > Günlük Olaylar
Seçimin Þeyleri
Tayyibe Atay
Sosyal Medya Fenamenleri
Ahmet Zeytinci
Savaþ Cinayettir!
Cahit KILIÇ
Ýnsanlarý Yazalým Biraz
Ahmet Zeytinci
Daðlar Kadar Ümit
Alp Þahin
Omega
Alp Þahin
Sümüklü Böcek
Alp Þahin
Paraný Ye Paraný
Ahmet Zeytinci
Maral
Alp Þahin
Yeni Yýl
Alp Þahin
Öyle Ýþte
Alp Þahin
Bizi Taksim Edenlere Yuh
Osman AKTAÞ
Aþk Birlikteliði mi Yoksa
Ahmet Zeytinci

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.