..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir retmen deil, bir uyandrcym. -Robert Frost
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Gven ve Gvensizlik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Onun Srtn Hayal Ediyorum
sa Kantarc
iir > Ak ve Romantizm

Onun Srtn Hayal Ediyorum bu ara bir kzn effaf bir kzn beyaz bir kzn gelinlik giymi bir kzn srtna kanat yerletirmeye alyorum tohumlarn yerletirmeye alyorum diyelim ilgin ve ok saf bir iek tarlas kartal gibi kanatlar albatros gibi kanatlar onun srtn hayal ediyorum srt gzmn nne geliyor aniden bu elimde deil onu yatamda gryorum yan dnm yatyor ay beyaz srt ak srt plak kl

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Gven ve Gvensizlik
 Billy Butcher  (Alp ahin)

Bu ate, atele karlk verildiinde snecektir.
 Aldatmann Cezas Nasl Kesilir?  (Ya Irmak)

Bir arkadam yaklak drt ay nce; kadn erkek ilikileri zerine bir grupta tarttklar tm yazmalar bana gnderip fikirlerimi merak ettiini ve konu hakknda ne dndm sormutu.
 Samimiyet stiyor nsan  (GAYE DLEK GEZER)

Samimiyet istiyor insan dili ssl, yz sahte gll, beyni kar srl insanlar grmek istemiyor. Madalyonun dier tarafndan bakacak olursak konuya bu insanlar bize ne olmamz deil ne olmamamz gerektiini retiyor aslnda ama yine de ders almyor, hatalarmzn farkna dahi varamyoruz. Bitmiyor ki hi insann kendisiyle kavgas bu aslnda tmyle benlik davas. Ey insan uslan, yeter kendinle kavgan.
 At Sinei  (evket Babyk)

Sokrates’in hayat hikyesi de ilgin geldi bana... lgin olan ey; neden Hz. brahim’i anlamazlar? Neden Sokrates’i anlamazlar? Ve neden -ben bile anlalmyorum- anlalmyoruz...
 ocuklar imizde oalacaklar  (Osman AKTA)

ocuklar iimizde yprana renkli balonlar. Onlar vicdan infaz edenlerin sarlklarna aldrmadan lk atmaktalar. lklarn kendileri ve birka insandan baka duyan yaratk olmasa da.
 "Gei Dnemi Kadn" Olmak Kader mi?  (Ya Irmak)

Bu da nereden kt abi? Diye soranlar anlyorum. Ancak okulda oumuz ykselme ve gerileme dnemlerini filan duymuuzdur da bu o gei dnemine benzer bir konudur desem balk iin kafi olur herhalde
 Facede Tavla Sahtekarlar  (Hakan Yozcu)

Facede tavla oynuyorsanz gz aklara dikkat etmek zorundasnz. Siz masumane bir ekilde hoa vakit geirmek iin oynuyorsunuz. Ama onlar sizin bu masumiyetinizden faydalanp haksz kazan elde ediyorlar. Ve ksa bir sre sonra ciddi bir gelir elde ediyorlar.
 Anayasa Deiikliinin Yaratt Umutlar ve Uurumlar..!  (Cemal Zngr)

Osmanl her yerde Arap dil ve din kltrn yayarak yaamaya alrken, Cumhuriyet bunun yerine Trk Dilini resmiletirmesine ramen, Arapa kelime istilasndan Trkeyi kurtarmamtr.
 Ee, Bal Tutan Parmak Yalarm...  (Emine Piiren)

"Bir varm bir yokmu. Memleketin birinde ok zengin olduu kadar da cimri bir kar koca varm. Saray kadar geni bir evde, kendileri gibi cimri bir uaklarndan baka kimseleri yokmu."
10 
 Sadece Yazmak, Yazarlk Mdr?  (M.Nazm Gler)

Kii, okuyabiliyorsa, okur; yazabiliyorsa, yazar; ikisini gerekletirebilene de, okur-yazar, diyoruz. Yazarlk ise, ayr bir ey, kavramlam bir sfat olmutur. Her yazabilene “yazar” diyemeyiz. Yazarlk, yazma ilemiyle balasa da sadece onunla snrl deildir; neyi yazmak, niin yazmak, nasl yazmak ve kimler iin yazmak da ok nemlidir.
11 
 Tahammlszlk, Gelecek Korkusundandr!  (M.Nazm Gler)

Kendilerine, fikir ve ilkelerine gveni olmayanlar, tahammlsz olurlar; nk gelecek kayg ve endiesi iine dmekteler. nk ilkelerinin, yalanlar zerinde; fikirlerinin de rk temellere dayal olduuna, dolaysyla gereklere tahamml gsterirse, her eyin olacana varacana ve bunun da kendi kariyerlerinin sonunu getireceine inanyorlar.
12 
 Bitkisel la Satan arlatanlar…  (evket Babyk)

Siz, siz olun u bitkisel ila satan arlatanlara inanmaynz. ster doktor, ister satc kisveli olsun… Her ne sfatla olursa; bitkisel ila tavsiye eden ve satanlarn ekseriyeti salmz istismar edendir, arlatanlardr… Bitki ilalar zerinden, insanlarn saln istismar ederek rant deviren bu arlatanlar var bu arlatanlar… smi, ister “canan”, ister “maranki”, ister bilmem ne bela olsun; al birini vur tekine… Bunlar; halka verir talkn kendi yutar salkm…
13 
 Vefa stanbul da Bir Semt Adn Kald!..  (Semra Arslan)

..... oturduumuz evlerimize bir ivi dahi akamyoruz nk plastik duvarlarmz, sonrasnda o evdeki ruhlarmz alp sadece kp gidiyoruz baka bir mekana, ruh gibi yaamadan, ivi akmadan bir duvara..
14 
 Senin stne Gl Koklar mym Ben  (Ahmet Zeytinci)

ok kt bir durumdur, kadn iinde erkek iinde boynuzlanmak. Sizden baka, dardan bakan herkes grr o boynuzlar, siz de bilirsiniz de, kimselere aktrmamak derdine dersiniz. Oysa ki gerekten birbirini seven insanlar, ne birbirlerine boynuz takmaya meyleder, ne de sevgilerini az bir deere bakalar ile dei toku etmeye kalkarlar.
15 
 Sandklar Neden Yava Alyor?  (serdar adem iler)

Sylenecek sz yok. Her ey meydanda...
16 
 Yalann Rengi  (Fuat Trker)

Yalann bu denli rahat sylenebilmesinin nedeni, Allah’n her eyi bilen, gren ve iiten olduu gereinin unutulmasdr. Oysa Yce Allah, her an her eye ahittir.
17 
 Delikanlmsn..? , Kvrckm..?  (Serdar ULUSOY)

Ok bir kez kt yaydan, getik dnden toydan,imdi hep meydan meydan,sylenecek sz menem…z menem, z menem onlar kabuk z menem…..) Szm meclisten ieri zerine alnmas gerekenler bana sormadan alnabilirler diyerek balamak istedim yazma. Son zamanlarda ty bitmemi yetimin hakkn yiyen Abdurrahman elebiler ( koyunun olmad yerde keiye abdurrahman elebi derler ) kendilerini bir fasulyeden sayar oldular.Kasm kasm kaslyorlar.Kendilerine sorsan en delikanl bunlar, hade be ordan ne delikanls,olsanz olsanz kvrck marul olursunuz.Himi delikanl grmedik hayatmzda.
18 
 syan!  (ebnem Pikin)

...Bu yaz hibir edebi kayg duymadan, yalnzca yaadm bir olay paylamak, sinirlerimi biraz olsun yattrmak maksadyla kaleme alnmtr...
19 
 Zincirin Zayf Halkas  (Hlya Atakan)

Hatay kabul etmenin toplum zerindeki etkisi olumludur. Toplum bunu bir erdem sayar. Peki bu hatann sonucunda yzlerce insann yaam yok olmusa…
20 
 Tanzim Satlar Snrl Sreli Olacakm...  (serdar adem iler)

ok merak ediyorum seimlerden sonra tanzim satlar devam edecek mi?

1 2 3 4  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Billy Butcher
Alp ahin
Eletiri > Gven ve Gvensizlik
Samimiyet stiyor nsan
GAYE DLEK GEZER
Aldatmann Cezas Nasl Kesilir?
Ya Irmak
"Gei Dnemi Kadn" Olmak Kader mi?
Ya Irmak
ocuklar imizde oalacaklar
Osman AKTA
Senin stne Gl Koklar mym Ben
Ahmet Zeytinci
Muz Kabuklar Kendinize Gelin
Ahmet Zeytinci
Sandklar Neden Yava Alyor?
serdar adem iler
Sandklar Neden Ge Alyor?
serdar adem iler
Para Nelere Kadirmi
serdar adem iler
Bitkisel la Satan arlatanlar…
evket Babyk
Genler Neden Bolua Dyor?
Hakan Yozcu
Ganimet
osman demircan
Facede Tavla Sahtekarlar
Hakan Yozcu
Gnaydn - Ben Aptalm
Orhan Bani
Perembe Yaylasnda Yaama Rehberi
kemal dz
calan in Kardelik Trks Sylemek
Mustafa Yener

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.