..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bazen evrende yalnýz olduðumuzu düþünürüm, bazen de olmadýðmýzý. Her iki durumda da bu düþünce beni afallatýr. -Arthur C. Clarke
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - BÝNNUR EDÝSAN
BÝNNUR EDÝSAN - HAYAT...
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Öpücük ve Zehir (BÝNNUR EDÝSAN) 7 Ocak 2014 Ýliþkiler 

Zehir dozda...

Eylül (BÝNNUR EDÝSAN) 12 Eylül 2009 Sevgi ve Aþk 

Eylül geceleri...Dip ve tepe aralýðý...

Göl Kuþlarý ve Hayat (BÝNNUR EDÝSAN) 16 Aðustos 2009 Ýliþkiler 

Savunmalar içinde savunma... Aylardýr yazmak yerine yazýlanlarý okudum...

Yýldýzlar Savrulurken (BÝNNUR EDÝSAN) 19 Þubat 2009 Sevgi ve Aþk 

Sabaha karþý yazmaya alýþmýþým, ilk kez bu akþam erken dökülüyor satýrlar…

Bir Aþk Daha Bitti (BÝNNUR EDÝSAN) 23 Ocak 2009 Ýliþkiler 

Ve gözlerimin önünden kayýp giden her aþk için…

Rodin ve Þair (BÝNNUR EDÝSAN) 19 Ocak 2009 Ýliþkiler 

Rodin, 'Düþünen Adam' heykelini ilk yaptýðýnda eserine 'Þair' adýný vermiþ, çünkü o niyetle baþlamýþ.

Yeni Bir Yýl (BÝNNUR EDÝSAN) 31 Aralýk 2008 Yaþam 

Mutlu bir sene diliyorum...

Kadýn ve Saçlarý (BÝNNUR EDÝSAN) 13 Aralýk 2008 Sevgi ve Arkadaþlýk 

Anlýk bir sýzý…

Aðzým Kanýyor (BÝNNUR EDÝSAN) 25 Kasým 2008 Sevgi ve Aþk 

Aylar sonra bölünen uyku... Yaðmurlu bir gece!

Gidiyor Bu Þehirden (BÝNNUR EDÝSAN) 5 Aðustos 2008 Sevgi ve Aþk 

Belki de basitti her þey.

Geçiyor Bizden de (BÝNNUR EDÝSAN) 24 Temmuz 2008 Sevgi ve Aþk 

Evden çýkýp dýþarýdaki sýcaðý yutmak istemediðim bir gün...

Kapý (BÝNNUR EDÝSAN) 11 Haziran 2008 Yaþam 

Simyacý’yý mý okudun? Yaþlý teyzeler gibi gözlüðün üstünden bakmasana bana!

Aþký Özlemek (BÝNNUR EDÝSAN) 13 Mayýs 2008 Sevgi ve Aþk 

Hayata bir kenarýndan tutunma çabasý…

Hikâye Yazmak (BÝNNUR EDÝSAN) 30 Nisan 2008 Sevgi ve Aþk 

Cevabý okur okumaz bakmasýný bilen kadýnýn erkeðin baþýný döndürmesinden çok ...

Hafýza Kaybý (BÝNNUR EDÝSAN) 18 Nisan 2008 Yaþam 

Elimde olsa, hayatýmýn hangi karelerini silmek isterdim, diye düþündüm bugün...

Yerinde Saymak (BÝNNUR EDÝSAN) 22 Þubat 2008 Sevgi ve Aþk 

Yerinde saymaktan ve zamaný durmuþ gibi yaþamaktan delicesine korkanlardaným.

Gölge Oyunu ve Karagöz (BÝNNUR EDÝSAN) 8 Þubat 2008 Yaþam 

Hayali Küçük Ali’den Torun Çelebiye…

Erkek Kalbi (BÝNNUR EDÝSAN) 4 Þubat 2008 Ýliþkiler 

Ve hep ayný kapanýþ cümlesi...

Güçlü ve Cesur Erkekler (BÝNNUR EDÝSAN) 30 Ocak 2008 Ýtiraflar 

Korkak erkeklerden korkuyor da olabilirim!

Facebook Çýlgýnlýðý (BÝNNUR EDÝSAN) 5 Ocak 2008 Anýlar 

Geçmiþine sahip çýkan her insan için anýlarýn gözler önüne bir þekilde serilmesi...

"Bu sekmeler ve dalgalanmalar sýrasýnda çok insan tanýdým...

Her çeþidi vardý içlerinde..
Sýðýndýðý kapýya çarpý düþen de vardý dýþardaki düþmana iþaret olsun diye, boynundaki kýsa zincirle her boyu uzun gördüðüne uluyanlar da... Ruhunu sattýðý þeytanýn bile terk ettiði avarelerden tutun da baþkasýnýn yaþamýyla Rus ruletine oturan da gördüm...

Çok güzel insanlar gördüðüm gibi... Müthiþ adamlar ve kadýnlar tanýdýðým gibi...

Kýsa duraklarda bile olsa buluþup ömür emanet etmekten, büyük yüklerin altýna birlikte girmekten hiç sakýnmayacaðým adamlar ve kadýnlar..

Tanýdýðým her güzel insan giderek unutmaya yüz tutmuþ insanlýk hâlini anýmsattý her defasýnda...

Rolünü abartarak oynayanlar daha çok göze battýlar... Bana verilen o öðütler çýnlar kulaklarýmda:

“Þekerim, kim sana bu kadar baðýrmaný söyledi? Sesin kýsýlýr. Oysa sesin senin en önemli malzemen. Ilýk su içmeyi alýþkanlýk hâline getir. Ve bu iþi yaptýðýn sürece mizah duygunu sakýn kaybetme. Ýnsanlýk hâli bu, çok eðleneceksin...“

Yýllar nasýl da akýp geçmiþ:) Ve yýllardýr kendimle baþbaþa hiç kalmamýþým...Bu kalabalýklar, bu olmayaný tüketme sendromlarý, bu hakikatsizlikler...Ömür geçmiþ:) Þimdi yenilenme ve kendimle karþýlaþma zamaný...Eðitimlere, konferanslara, seminerlere devam ama yazmayý, yazarak güzelleþmeyi nasýl da özlemiþim...

8 KASIM CUMA- 2013

"Hiçbir zaman karakterlerimin hüzünlü olduklarýný düþünmedim. Tersine yaþam dolular. Trajediyi seçmediler, trajedi onlarý seçti. '-Juliette Binoche

http://www.magazinmatik.com/makale/kadin-cildirinca.html

12.09.2009 12:27:58 UZUN BÝR YAZI BAÞLANGICI 

Ýnsan kendi kalbini avuçlarýnda bir zar gibi sallar mý? Birbirine girmiþ, birbirini çelmiþ, mütenakýz yüzlerce düþünce! Ayný zamana rastlayan kývrýmlý her ne varsa iþte

26.03.2009 01:37:11 SEMÝNER PROGRAMI 

Yol ve gece...

Özlem...

Sabah Ýstanbul'un güzelim yüzüyle...Seminer sonrasý deniz sefasý...

...

15.01.2008 02:36:54 ALBATROS 

Ankara’da hava buz kesiyor; ayaz var dýþarýda…Kar yaðsa, diyoruz dostlarla  yaðsa da hava yumuþasa…Yüreðime de kar yaðsa ayazým yumuþar mý acaba?

Bol tarçýnlý bir fincan salep hazýrlýyorum kendime…Kulaðým radyodaki Zafer’in muhteþem sesinde.Yayýnýna hasta olduðum için katýlamadýðýmý anons ediyor…En son stüdyoda þiir seslendirmesinde  onu nasýl çileden çýkardýðýmý unutmuþ gibi:))))Ve sonra albatros kuþlarýnýn hikayesini anlatýyor uzun uzun. Hani þu tek eþli yaþayan, bir kanat çýrpýþýyla saatlerce uçabilen ve eþi ölse bile asla kendine baþka bir eþ aramayan adlarýna okyanusun dev planörleri de denilen erkek albatros kuþlarýný. Ýmreniyorum diþi albatroslara hatta haset bile ediyor olabilirim...

Not:  KADIN SALTANAT GÝBÝDÝR...:)

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © BÝNNUR EDÝSAN, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 13:36:37