..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Benim yaradlmda fevkalade olan birey varsa, Trk olarak dnyaya gelmemdir. - Atatrk
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Umut Kazan
Umut Kazan - Dudanda bklen hznleri de ptm sonunda...
Site i Arama:

Ana Sayfa
  rlkmaz (Umut Kazan) 10 Temmuz 2023 Ak ve Romantizm 

Sil Batan Teknolojisi (Umut Kazan) 18 Temmuz 2018 Bireysel 

nsann Diyalektii ve ntihar (Umut Kazan) 18 Temmuz 2018 Toplum 

nsann klelemesi arka dahil olmakla balar.

Fi... (Umut Kazan) 21 Aralk 2017 Toplumcu 

p... (Umut Kazan) 1 Aralk 2017 Bireysel 

Titiz iir (Umut Kazan) 30 Kasm 2017 Lirik 

Tk Tk Tk (Umut Kazan) 29 Kasm 2017 Yaam 

Bir Omuz Hikayesi (Umut Kazan) 28 Kasm 2017 Bireysel 

Mende Yalnzlk Var (Umut Kazan) 26 Kasm 2017 Bireysel 

Alzaymr (Umut Kazan) 25 Kasm 2017 Bireysel 

ey... (Umut Kazan) 1 Eyll 2015 Bireysel 

Tabaklar Ben Ykarm (Umut Kazan) 14 Ocak 2015 Ak ve Romantizm 

Ak Karde (Umut Kazan) 9 Ocak 2015 Ak ve Romantizm 

Selvi Boylum Al Yazmalm (Umut Kazan) 10 Nisan 2014 Ak ve Romantizm 

Ulan Ak Sen Kimin Adamsn (Umut Kazan) 28 Mart 2014 Ak ve Romantizm 

mla Kurallar Destan (Umut Kazan) 24 Mart 2014 Toplumcu 

Le Para Etmez Hikaye (Umut Kazan) 10 Mart 2014 Bireysel 

Pembe Panjurlu Kapan (Umut Kazan) 6 Mart 2014 An 

Lambann Cini (Umut Kazan) 23 Aralk 2013 Toplumcu 

Trajik Kazas (Umut Kazan) 26 Eyll 2013 Bireysel 

ekmecenin iine sdramadm duygularm , paylamak istedim sadece.

14.04.2012 04:53:53 Gnlk 05 Nisan 2012 

lk oyun oynamaya ne zaman baladm bilmiyorum. Ama oyunlarn devam ettiini sadece oyuncaklarn deitiini biliyorum. yle byle deil olgunlarn oynad oyunlar ve bu oyunlar oynamak iin setii oyuncaklar. Aslnda burdaki olgunluk sadece bymenin verdii bir yallk durumu.

Bir anm paylaarak devam etmek istiyorum; belki drt belki be yamdaydm. Annemim yn yumaklaryla oynuyordum. Malum bizim zamanmzda oyuncaklar, kaynaklar asndan kstl ama yaratclk asndan snrszd. Tabi annemde pek honut deil onun yn yumaklaryla oynamamdan. Arasra terliinden ve imdirmelerinden nasibimi alsam da vazgemiyorum o yumaklar birbirine kartrmaktan. Annem ok kzm olmal ki baya bir halad beni bu sefer, ben de aldm yuma ona doru frlattm. Gzne geldi ve numaradan gzn kapatp alamaya balad. Nihayetinde, numaradan alamak pek tanml deil ya itibariyle bnyemde.Yn yumak durduu gibi yumaak deildi demek. Yakmt ilk akmn cann. O gnk zntm hala unutamam. 

Oysa bu yamda insanlarn kalbini daha rahat kryorum. Ama daha zor zlyorum. Masumiyet terk edince bnyeyi kirlenme bir virs gibi yaylyor insann yreine. iir de kurtarmyor, yk de. Sadece geride bir masal kalyor, bir varm bir yokmu diye... 

05.04.2012 01:34:30 Gnlk 05 Nisan 2012 

Bu masa ne byr ne de klr. Ekrana bakan gzlerim yorgun olsalar bile dertlemek istiyorlar bu gece. Onsekiz yamdaki zamanlar hatrlyorum; yalnz kalmak iin kendimle yarrdm adeta. Dnyay kurtaracaktm ya, onun iin bir bama kalrdm sanki. Hereyden ve herkesten uzak olmak gizemli ve mistik gelirdi. Elimdeki kalem tm gece dans ederdi beyaz katlarn zerinde. Annemin sesiyle birka kez sarslrd lham Beyin otoriter duygusall ama...

O zamanlarn teknolojisinde kasetlerim vard bir de gazete kuponlaryla biriktirip edindiim kk bir mzik setim. Gece el ayak ekilince odamn sessizliini o kaset koleksiyonumla blerdim. Sezen Aksu, Blent Ortagil,Zlf Livaneli,Fikret Kzlok,Moollar aileden biri gibiydi benim iin. O gn sorsanz ok byk skntlarm vard, ama bugn sorsanz o skntlar tekrar edinmek iin nelerden vazgeebileceimi hibir kada sdramam. Mutlu insanla mutsuz insan arasndaki fark bu olmal; mutlu insan yarn, mutsuz insan ise dn satn almaya alyor sanrm.

Soyut kavramlar hayatmn klavuzu oldular. Karl bir nesne olan eyleri sadece hatras varsa sahiplendim. Ama duygular her zaman elimle uzanp tutacak kadar bana aitlerdi. Belki de bu yzden, pimanlk, iimde hibir sokaa uramadan hep teet geti. nmde hzn varsa onu, nmde ak varsa onu, nmde yalan sylemek varsa onu,nmde yalnzlk varsa onu... Yani daima nmden yedim diyebilirim.

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Umut Kazan, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 02.12.2023 11:28:06