..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ýnsan kendini bilmeli. Gerçeði keþfetmeye yaramasa da, yaþamayý öðretiyor. Ve bundan daha güzel birþey yok. -Pascal
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Yeraltý > selim koç

30 Ekim 2011
Kötü Trip  
selim koç
"Ruhumda kazý çalýþmalarý vardý.umutsuz bir aðacýn gölgesinde yýkanýyordu karamsarlýðým."

:ADIB:
1.
Soðuk bir gün olduðunu yalnýzca hatýrlayamýyordum.hafýzam yerle yeksan olmuþ havaya karýþmýþtý çoktan.bir el tek bir el silahý soluyordum.Hava inanýlmaz buz ve býçak kesiyordu.ortadan ikiye ayrýlan hayallerim içinde volkanlar patlýyordu.zaman oysa akýp gidiyordu.sanki bir deniz kýyýsýnda buraya yüzerek gelen bir þimþeðin elektriðiyle dansediyordum.yukarýdan mars genzimi yakýyordu.
helyum soluyordum.Koþuyordum.hely​um soluyordum.ölüme üç adým.zamana buradan bir çýkýþ yol kapalý.Ruhumda tünel çalýþmalarý vardý.hüzünlü bir aðacýn gölgesinde yýkanýyordu benliðim.
2.
“Sana sorduðumda tüm bunlarý” diye düþünmeye baþlamýþtým.elim kireçli ve kirli günlere kokuyordu.Ýki alman turist bekliyordu.karþýdan bir iþaret alýyordu.Tüm zamanlar ölüme tüm iþaretler bilinmez hayallere benziyordu.Bir bütünlüðüm yoktu.Ýriyarý olan yanýma yaklaþtý.Öbürü gülümsedi salak gibi.
“bizim lazýmlýklar ne oldu”
“az önce fýrýndan çýkarttým.”
Anahtarý uzatýrken bir cesede kokuyordum.tüm silimiþliðiyle kemikleþmþ bir cesede.Fýsýldayarak uzattým anahtarý.
"Köþedeki audi a6,bez bebekler gülümsüyorlar".
Hýzla çekip giderlerken güneþ tepemdeydi.
3.
Sultanahmetten aþaðýya akýyordum.
Tüm susuzluklara kadar.öylesine rakýda balýk oluveriyordum.ta galata köprüsüne kadar yürüyordum.ellerimi denize daldýrýyordum.deniz beni yutuyordu. sarhoþtum.köprüdeydim.düþm​ek istiyor ama düþemiyordum.
Keskin bir sirke kadar elektriðim vardý.ateþe atsalar bir daha asla ýslanmayacaktým.
Ýki þahýsa çarptým.ölüm gibi kusuyordum.
“dikkat etsene ulan”
Adama kafayý yapýþtýrývermiþtim.oyle hýzlý koþuyordum ki düþe kalka.
Denize bakýyordum tekrar tekrar.senin buzdan hayalini görüyordum.
4.
Çok soðuktu hava.eve zor atmýþtým kendimi.heryeri kolluyordum.riskli yaptýðým þeydi eve gelmek.dayanamýyordum artýk soðuða.ölümün geldiði yolda son bir hancýydým.evimde kendimi aðýrlýyordum.kafam allak bullaktý.
Dýþarýdan bir seyyar satýcý geçiyordu.yokoluþ satýyordu buram buram.
5.
“seni arýyorlar” diyordu sarý mehmet.yýllardan 96 mýydý.ben ne zaman ölmüþtüm.hatýrladýðým yalnýz mezarýmdý.
“hani adamlar uyanmýyacaktý” dedim
Þifreli zarfý uzattý sað cebime attým hýzla uzaklaþýrken cehennemdeki fotoðrafýma bir hayal gönderiyordum.sinyallerim bozulmuþtu çoktan.
“dýþarý gideceksin merak etme”
Ýsimsiz bir þifreyle hayatý kokluyordum.
Biraz sonra her þey olup bitecekti.tam þu köþede.96 martýydý.sessizce yere yýðýlacaktým.iki el silah.karamsarlýðýn girdaplarýna nerden gidilir.
Sarý mehmet kapýyý kapatýyordu.artýk ikimizde sonduk.
Varoluþu þarap kokan umutlarýn müdürüydüm.köþeye çoktan yaklaþmýþtým bir el yavaþça dokundu omzuma.
Zamana ait artýk sadece duvardaki bir resmim vardý.bir de zamana býrakýlmýþ hüzünlerim. 1..2..3…
6.
Taksime ulaþmýþtým çoktan.hemen evrenin yerine uðradým.tir tir titriyordum.bir masaya uzandým.konuþuyorduk sarý memetle.
“merak etme adamlar uyanmaz”
“umurumda deðil”
“n oldu”
“umuda bir kafa attým” dedim
Saçmaladýðýmý biliyordu.“bu son operasyon” dedi “gerekirse yollarýz seni”
Bir bellenmiþ günüm yoktu.hayatýn içinden bir kül almýþtý beni.bir soba kadar dumana bezeliydim.sivrisinek düþlerden ölüme buradan gidilir.biletler ücretsiz.film aralýklý.Geçmiþten tuhaf bir aný.yine burada.iki Afganlýyý kaldýrýyoruz buradan.bir mezarlýða götürüyoruz.öldüðüm o andý iþte.bir süre sonra orada olacaðýmý biliyordum.Tüm bilinmeyenler denge adlý unsura benziyordu.
7.
Denge kod adlý taner sarý mehmedin mesajýný getirdi.Kalýn paltolarýmýzý giydik.ikizlerin mekanýna girdik.ebu sedatla,Bekir hoca düþük reaksiyonlu malzemeleri audiye yüklediler.ikizler yine keyifli denge ise crack yüklü bünyesiyle sarhoþ ve yalpalýyordu.
Bir derler ki yuvasýz zamanýn üstünde,küçük ruhlar gezinir.korunaksýz bir hayattan yalnýzca hüzün trenleri geçer.o gün öyleydik.Bir ruhum vardý perdesiz.kendini akla kara arasýna atmýþ.bir siyah gecenin ürpertisinde ölecek olan ben.sessizliðe buradan gidilir.Evet.
8.
Ruhumda kazý çalýþmalarý vardý.umutsuz bir aðacýn gölgesinde yýkanýyordu karamsarlýðým.Omzumda bir el hissediyordum.Çok üþüyordum.öylesine çok.Köþeyi öylesine dönmüþtüm ki.dengenin cesedini attýlar önüme.korkmuyordum.helyum soluyordum.hava çinko gibiydi.birileri beni demir dövmeye çaðýrýyordu.
Hava inanýlmaz kar ve kýlýç kesiyordu.ortadan ikiye ayrýlan ruhum içinde plastikler patlýyordu.umut oysa akýp gidiyordu.sanki bir deniz kýyýsýnda buraya yüzerek gelen bir dalgýcýn tüpüyle boðuluyordum.yukarýdan ay genzimi traþlýyordu.helyum soluyordum.Denge yeni soðumuþtu.bugünkü bir gazeteye sarýlmýþtý.gazetede ebu sedatla Bekir hocanýn ölü bulunduðu yazýlýydý.alstapo servisi hepimizi temizliyordu.
Yeraltýna geçtim derhal.telsiz cevap vermiyordu.köþebaþýnda vurulacaðýmý düþünüyordum.hala yaþýyormuydum.
9.
Sarý mehmetle hücre A da buluþtuk.
“plan bozuldu,daðýlýyoruz”
"eee"
“seni arýyorlar,ben henüz deþifre olmadým”dedi
10.
Zamanýn içinde neler gizlidir bilinebilirmi.kim yerinde,kim bulunmuþ bittiði ana yakýn.Yeraltýnda donup kalýyorum bir an.seslerle ve terlerimle boðuþuyorum.gizli hattan geçen bir mesajla irkiliyorum.Sarý mehmedin siyanürle öldürüldüðünü öðreniyorum.çemberler daralýyor gitgide.artýk omzumdaki el bir silaha dönüþüyor.çýkýyorum deliðimden.Geldiðim köþede ölüyorum.zaman hepimizi bir girdaba yazýyor.
11.
Astapo ve reisleri halid stein a bir harekat baþlatýyoruz diyor.sarý mehmet.taksim bugün çok yoðun.herkesin sarhoþ olduðu söylenceler vardýr.herkes sarhoþluðun tellerinde bitiyor son kez.
“uyanmayacaklar”
Uyanýyorlar çoktan.bütün yeryüzünün pusulanmýþ kartal týrnaklarý.
12.
Bu bitiþ bu bir yapbozun sonudur.Ebu Sedat son kez yokluyor arabayý.anahtarý bana veriyor.eliyle zafer iþareti yapýyor Bekir hoca.sarýyorlar dumaný.hava aðýr bir susuzluða dönüyor.Bir gelgitin hüznüne bulanýyor gelmiþ geçmiþ tüm satýrlar.Mezarýmdaki yerimi alýyorum.uçuyorum.Ebu Sedat sesleniyor arabanýn yanýndan.
"Tamamdýr."
14.
Sadece ölüm bir baþlangýçtýr…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn yeraltý kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýç Ýhtilalin Anatomisi
Yýkýlýþ
On Dakikada Þiþli Pangaltý

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yazdýklarýma Ýnanmanýzý Ýstemiyorum Kuþaðý
Ruh Ýklimleri
O Aþk Sokaðýnda Yaþýyor
Kaptan Reisin Seyir Defteri
Diðer Tarafa Kiriþi Kýr 2. Koþmak Zamaný
Kabuslarýn Krallýðý
Hýz! Diðer Tarafa...
Karanlýðýn Ortasýndaki Adam
Gözlerini Kapat ve Onbeþe Kadar Say
Yoldaki Ýþaretler

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Ruhun Belgesi Düþtü Pencereden [Þiir]
Güz Kurusu [Þiir]
Soðuk [Þiir]
Ýslam ve Sosyalizm [Bilimsel]
Ýnsan ve Diyalektik [Bilimsel]

selim koç kimdir?

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © selim koç, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.