..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþamak bir aðaç gibi tek ve hür / Ve bir orman gibi kardeþçesine...
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Düþler > Mustafa Kemal Ýzgi

26 Temmuz 2012
Hüzün, Heyecan ve Aþk'ýn Derinlikleri  
Açýk Mavinin Derinlerinde Bir Akþamüstü

Mustafa Kemal Ýzgi

Artýk yüreðimde sakladýðým duygularý gökyüzüne doðru savuruyorum... Savrulur, nehirlere karýþýr, denizlere ve okyanuslara ulaþýr da sonsuz olur mu? Bilinmez... Açýk mavinin derinliklerinde, bir akþam üstü, yýldýzlarý düþlemek ne zor! Bilmediðin bir þarkýnýn nakaratýndan gökyüzüne doðru uzattýðýnda ellerini, düðümlerin düðünü baþlayacak, Aþk'ýn varlýðýný iþte o zaman sana Kainat haykýracak, istesen de istemesen de, sen Aþk'ý duyacaksýn o zaman, inandýkça hakikat tohumlarý yeþerecek içinde. Hani Aþk o kadar uzaktý? Heyecanýn derinliklerinde, rahmani maneviyatýn sonsuzluðunda düþlediðim maviliklerle düþdüþeyim... Karýþýyorum denizin sesine içten içe, ufukta bekleyen bir dua gibi, yükseliyor ümitlerim, beklemiyor koþuyor, susmuyor haykýrýyor, dolmuyor taþýyor hayallerim... Gitti yere kadar deðil, daha ötelere zorluyorum þiirleri... Zamaný gelmeden gelen bir sevgili, bir de cenneti bekliyorum... Zamana deðil, Aþk'a uyuyorum, düþten hakikate ulaþýrýz diye, bir sevdayý arýyorum...

:AHAG:
Baðrýmda hüznün dalgalanýyor, ruhumda, nefesimde, canýmda bir ürperti, bir heyecan, bir kýpýrtý. Uzaklardan duyulan sesler, içimde yankýlanýrken, maviler çaðýrýyor nefesimi, güftesini, ezgisini kendisi yazýyor, kendisi çalýyor yüreðimdeki düðümleri... Hiçbir düðüm böylesine çözümsüz örülmemiþti gönlümün odalarýndaki sayfalarca þiire raðmen, okunmadý semada sayfalarýn ürpertisi... Heyecanla baþladý ve heyecanla devam etti yazýmýn gemisi seyrine... Düþlediðim her güzellikte, nehirlerden denizlere, denizlerden okyanuslara, okyanuslardan yýldýzlara, yýldýzlardan gözlerine ulaþtý, hislerimin sonsuzluk çaðrýsý. Ne güzel çaðýrýyor deniz, ve güneþ canýmý yakýyor... Uzaklaþýyor bilmediðim hayallerin derin çaðrýsý, içten içe baðrýmý derinden acýtýyor. Bilinmez bir huzur da var ayný zamanda, rüzgarýn ýtýrlý mucizesinde... Açýk mavinin derinliklerinde, bir akþam üstü, yýldýzlarý düþlemek ne zor! Bilmediðin bir þarkýnýn nakaratýndan gökyüzüne doðru uzattýðýnda ellerini, düðümlerin düðünü baþlayacak, Aþk'ýn varlýðýný iþte o zaman sana Kainat haykýracak, istesen de istemesen de, sen Aþk olacaksýn o zaman, inandýkça hakikat tohumlarý yeþerecek içinde. Hani Aþk o kadar uzaktý? Nerede geçmiþteki sözlerin? Dünya nerede? Karanlýklar nerede? Acýlar nerede? Sadece hüzünlerde. Biz kendimizi iyileþtirdikçe, her þey daha güzel olacak. Aþk'a inanmanýn hakikatýyla buluþtuðunda, anlamlarýn maneviyatý anlaþýlacak. Mutlak hakikate ait bir inanç, Aþk'ýn muhteviyatý ile hakikate ulaþýr aslýnda. Varlýðýmdaki hüznün, içimdeki Aþk'ýn derinliklerinde dalgalanýyor...

Mustafa Kemal Ýzgi
26/07/2012 Perþembe
Saat: 17:00 (Kum Mahallesi Sahili, Ada Cafe'de)

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn düþler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Cennet'in Hakikati

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Göstergebilim ve Sanat
Türk Milleti'nin Öz'ü
Evrensel ve Rahmani Deðerler
Kimleri Sevdin?
Ýnandým
Sonsuz Deðerler
Þiir Nedir?
Türk Kültür ve Sanat Medeniyeti
Sesleniþim Bitmedi
Cennette Gibi Oluþlarýmýz

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Iþýltýlar Arasýnda [Þiir]
Sevinçlerin Çaðrýsý [Þiir]
Nergisin Kokusu [Þiir]
Çocuk Kapli Büyükler [Þiir]
Günýþýðýnýn Ýlhamý [Þiir]
Sonu Olmayan Bir Filmin, Sonu Olmayan Þiiri... [Þiir]
Her Þey An'da [Þiir]
... Okuduk... [Þiir]
Yeni Çað'a Serzeniþ [Þiir]
Rahmani Varlýklara [Þiir]

Mustafa Kemal Ýzgi kimdir?

Ayný sevgiden ayný sevgiye bir bað aramýzdaki, Düþler ötesinden seslenen gönüllerin sahnesi.

Etkilendiði Yazarlar:
Barýþ Manço, Timur Selçuk, Elif Þafak

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Mustafa Kemal Ýzgi, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.