..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Sanat hem bir coma, hem bir yadsma iidir. -Camus
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Grsel (Resimli yk) > Ahmet Zeytinci

6 ubat 2020
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum  
Ahmet Zeytinci
Gazeteye ilan m versem Saadet Zinciri kurmak iin? Yok, yok o olmaz. En iyisi tellal kartsam mahalle aralarnda, bartsam gelir mi birileri... Bendeniz smail Mutlutrkolu... Admdan da anlalaca gibi saadet zinciri kurmak benim iim... Taaa doduumda ebem bile anlam da ne ..ok olacam, kma apla biraz hafif vurmu... Bu ocuktan ka..... pardon salam bir saadet zinciri kurucusu olur ben anlarm. demi... Annem ile babamda bu duruma ok sevinmiler olumuz mutluluk datcs olacak, diye...

:AAIC:
Ben de Saadet Zinciri kuruyorum. Benim bam kel mi? Aslnda yanl syledim, benim bamda sa yok mu, diyecektim... Herkes kurar da Saadet Zinciri, ben kuramaz mym? Saadet Zinciri kurmak iin illa ad Saadet olan birisinden izin mi almak gerekir?Hadi gittik izin istedik ad Saadet olan birisinden, bakalm izin verecek mi? Sonra zinciri nereden bulacaz bir de o var...

Gazeteye ilan m versem Saadet Zinciri kurmak iin? Yok, yok o olmaz. En iyisi tellal kartsam mahalle aralarnda, bartsam gelir mi birileri... Bendeniz smail Mutlutrkolu... Admdan da anlalaca gibi saadet zinciri kurmak benim iim... Taaa doduumda ebem bile anlam da ne ..ok olacam, kma apla biraz hafif vurmu... Bu ocuktan ka..... pardon salam bir saadet zinciri kurucusu olur ben anlarm. demi... Annem ile babamda bu duruma ok sevinmiler olumuz mutluluk datcs olacak, diye...

Kitabn da yazdm, hala da yazyorum ben bu Saadet Zincirinin drt cildini bitirdim, ksmetse sekize tamamlamay da dnyorum... Birinci Cilt- Saadet Zinciri Kurulu Aamasnn nceliklerinin rdelenmesinin Sosyo Ekonomik Etkilerinin Tezahr... kinci Cilt - Saadet Zincirinin Halkalarndan Biri Koparsa Ne Yapmal, Ne Etmeli, Nerelere Gitmeli... nc Cilt - Saadet Zincirine Girenlerin Daha Sonra Zincirden kmak stediklerinde Balarna Ne Gibi Durumlar Gelir rnekler ile Anlatlmas... Drdnc Cilt - Saadet Zincirinin Psikolojik ve Sosyolojik Olarak Hayatnza Yapt Katklarn Ekonomik Deerler ile Irgalanmas Sonucunda Varlacak Neticeler ve Haticelerin Olaylara Mdahalesi... Daha yazacam be cilt var...

Getiriyorsun ineini, sana bir tane kz veriyoruz. Oldu ki kz veremedik, buza veriyoruz. Olmad da buza da veremedik, kei veriyoruz. Kei de olmad koyun veririz... O da olmad kabarama kabarama derler ya hani bir baba hindiyi, anas ile birlikte veririz... Yok o da nanaysa tavuk veririz hem de ift sarl yumurtlayanndan... Saadet burada, kzden giriyor, tavuktan kyorsunuz... Baz mnafk snfna girenlerde, kz olarak giriyor, kz olarak kyorsunuz diye de bir yaktrma yapmlar...

En iyisi byle Saadet Zinciri kurmal... Kzlaaar gelin bakalm smail Abinizin yanna... Uzun sal sarn Saadet sen gel bakaym sa tarafma doru... Ksa sal kumral Saadet sen de sol tarafma doru yana bakalm... Krmz pantolonlu Saadet sen de ge syle sa tarafma... Yeil kazakl yeil gzl Saadet sen de gel sol yanma... br Saadetler siz de gein bakalm birer Saadetin yanna... imdi Saadet Zinciri tamam oldu ite...

Hadi bakalm balyoooruzzzz hep birlikte.... Aaaaah tutiiiii mucizeeeeee guuuuyem ne deseeeeem laaaaaf deilllllllll beni mrm beni doooooosttttt. Bu arada ark bittikten sonra pirimiz Tosuncuumuza da dua etmeyi unutmayalm... Tossssssuuuuuunnn buradan sana sesleniyorum dn artk, bu zlem bu hasret bitsinnnnnn. imdi de marmza geiyoruuuuz hep beraber Saadetlerimmmm benimmmmm Ali Baaabannnnn bir iftlii vaaaaar iftliindeeee enayile.... pardon pardon kzleriiiiiiii var m m diye barr iftliindeeeeee Aliiiiii Baaabaaaaannnn.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn grsel (resimli yk) kmesinde bulunan dier yazlar...
Ay Em Ef Biraderler

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
isil Hanm ve Topular
Ayn Numara
Nasl Adamlar Bu Eskikulakesikler
Yedi Paket Birinci
Nasl Kaybettik
Fahri Doktor Civanm
Yksek M. Mhendisi
Bende Takm Almak stiyorum
Tamir Mamir leri
Onun Koltuun Altna Girmesine zin Verme

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Belasn Arayan air [iir]
Buradan Bir iir kmaz Demeyin [iir]
Hamdi ile yi Arkadatk [iir]
Havai [iir]
yi Misiniz [iir]
lm Kolay Be Olum [iir]
Al Koy Cebine Bende ki Bu Yrei [iir]
Biz Nerede Yanl Yaptk [iir]
Yaadklarm Yazdm Sadece - 2 - [iir]
- Kar - [iir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da balayp devam eden bir hayat. lk ortaokul, lise ve iki yllk bir niversite deneyimi, ticaret hayat Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dii biri erkek aslan olmak zere hayat mutlu bir ekilde akp gidiyor. Biraz iir, biraz yk ve denemelerin scaklnda. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Ahmet Zeytinci, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.