..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Zaman dostluðu güçlendirir, aþký zayýflatýr. -La Bruyere
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Görsel (Resimli Öykü) > Ahmet Zeytinci

6 Þubat 2020
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum  
Ahmet Zeytinci
Gazeteye ilan mý versem Saadet Zinciri kurmak için? Yok, yok o olmaz. En iyisi tellal çýkartsam mahalle aralarýnda, baðýrtsam gelir mi birileri... Bendeniz Ýsmail Mutlutürkoðlu... Adýmdan da anlaþýlacaðý gibi saadet zinciri kurmak benim iþim... Taaa doðduðumda ebem bile anlamýþ da ne ..ok olacaðýmý, kýçýma þaplaðý biraz hafif vurmuþ... ’’Bu çocuktan üç kaðýýý..... pardon saðlam bir saadet zinciri kurucusu olur ben anlarým.’’ demiþ... Annem ile babamda bu duruma çok sevinmiþler oðlumuz mutluluk daðýtýcýsý olacak, diye...

:ACAE:
Ben de Saadet Zinciri kuruyorum. Benim baþým kel mi? Aslýnda yanlýþ söyledim, benim baþýmda saç yok mu, diyecektim... Herkes kurar da Saadet Zinciri, ben kuramaz mýyým? Saadet Zinciri kurmak için illa adý Saadet olan birisinden izin mi almak gerekir?Hadi gittik izin istedik adý Saadet olan birisinden, bakalým izin verecek mi? Sonra zinciri nereden bulacaðýz bir de o var...

Gazeteye ilan mý versem Saadet Zinciri kurmak için? Yok, yok o olmaz. En iyisi tellal çýkartsam mahalle aralarýnda, baðýrtsam gelir mi birileri... Bendeniz Ýsmail Mutlutürkoðlu... Adýmdan da anlaþýlacaðý gibi saadet zinciri kurmak benim iþim... Taaa doðduðumda ebem bile anlamýþ da ne ..ok olacaðýmý, kýçýma þaplaðý biraz hafif vurmuþ... ’’Bu çocuktan üç kaðýýý..... pardon saðlam bir saadet zinciri kurucusu olur ben anlarým.’’ demiþ... Annem ile babamda bu duruma çok sevinmiþler oðlumuz mutluluk daðýtýcýsý olacak, diye...

Kitabýný da yazdým, hala da yazýyorum ben bu Saadet Zincirinin üç dört cildini bitirdim, kýsmetse sekize tamamlamayý da düþünüyorum... Birinci Cilt- Saadet Zinciri Kuruluþ Aþamasýnýn Ýnceliklerinin Ýrdelenmesinin Sosyo Ekonomik Etkilerinin Tezahürü... Ýkinci Cilt - Saadet Zincirinin Halkalarýndan Biri Koparsa Ne Yapmalý, Ne Etmeli, Nerelere Gitmeli... Üçüncü Cilt - Saadet Zincirine Girenlerin Daha Sonra Zincirden çýkmak Ýstediklerinde Baþlarýna Ne Gibi Durumlar Gelir Örnekler ile Anlatýlmasý... Dördüncü Cilt - Saadet Zincirinin Psikolojik ve Sosyolojik Olarak Hayatýnýza Yaptýðý Katkýlarýn Ekonomik Deðerler ile Irgalanmasý Sonucunda Varýlacak Neticeler ve Haticelerin Olaylara Müdahalesi... Daha yazacaðým üç beþ cilt var...

Getiriyorsun ineðini, sana bir tane öküz veriyoruz. Oldu ki öküz veremedik, buzaðý veriyoruz. Olmadý da buzaðý da veremedik, keçi veriyoruz. Keçi de olmadý koyun veririz... O da olmadý kabarama kabarama derler ya hani bir baba hindiyi, anasý ile birlikte veririz... Yok o da nanaysa tavuk veririz hem de çift sarýlý yumurtlayanýndan... Saadet burada, öküzden giriyor, tavuktan çýkýyorsunuz... Bazý münafýk sýnýfýna girenlerde, öküz olarak giriyor, öküz olarak çýkýyorsunuz diye de bir yakýþtýrma yapmýþlar...

En iyisi böyle Saadet Zinciri kurmalý... Kýzlaaar gelin bakalým Ýsmail Abinizin yanýna... Uzun saçlý sarýþýn Saadet sen gel bakayým sað tarafýma doðru... Kýsa saçlý kumral Saadet sen de sol tarafýma doðru yanaþ bakalým... Kýrmýzý pantolonlu Saadet sen de geç söyle sað tarafýma... Yeþil kazaklý yeþil gözlü Saadet sen de gel sol yanýma... Öbür Saadetler siz de geçin bakalým birer Saadetin yanýna... Þimdi Saadet Zinciri tamam oldu iþte...

Hadi bakalým baþlýyoooruzzzz hep birlikte.... ’’Aaaaah tutiiiii mucizeeeeee guuuuyem ne deseeeeem laaaaaf deðilllllllll beni ömrüüüüüm beni doooooosttttt.’’ Bu arada þarký bittikten sonra pirimiz Tosuncuðumuza da dua etmeyi unutmayalým... ’’Tossssssuuuuuunnn buradan sana sesleniyorum dön artýk, bu özlem bu hasret bitsinnnnnn.’’ Þimdi de marþýmýza geçiyoruuuuz hep beraber Saadetlerimmmm benimmmmm ’’Ali Baaabanýnnnn bir çiftliði vaaaaar çiftliðindeeee enayile.... pardon pardon öküzleriiiiiiii var möööööö mööööööö diye baðýrýýýýýýýýýýr çiftliðindeeeeee Aliiiiii Baaabaaaaanýnnn.’’

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn görsel (resimli öykü) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ay Em Ef Biraderler

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Onunla Çok Güzel Günlerimiz Geçti
Böyle Ýdam Görülmedi
Gece Kuþu
Kadrolu Ev Erkeði
Kitaplarýmý Ararken
Geel Geel Geel
Yedi Paket Birinci
Bir Ýki Gazete
Onun Koltuðun Altýna Girmesine Ýzin Verme
Ütülüp Ütülüp Durduk

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
9. 15 Þemsiyesi [Þiir]
Gökyüzü [Þiir]
Bir Papatyaya [Þiir]
Buradan Bir Þiir Çýkmaz Demeyin [Þiir]
Yaþadýklarýmý Yazdým Sadece - 2 - [Þiir]
Al Koy Cebine Bende ki Bu Yüreði [Þiir]
Melek Halamýn Evi [Þiir]
Havai [Þiir]
Ne Günlerdi [Þiir]
Ölüm Kolay Be Oðlum [Þiir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da baþlayýp devam eden bir hayat. Ýlk ortaokul, lise ve iki yýllýk bir üniversite deneyimi, ticaret hayatý Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri diþi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir þekilde akýp gidiyor. Biraz þiir, biraz öykü ve denemelerin sýcaklýðýnda. . .

Etkilendiði Yazarlar:
Nazým Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Ahmet Zeytinci, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.