..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnızca sevgiyi öğret, çünkü sen osun. -Anonim
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sana Özel
ergun tekkalmış
Şiir > Bireysel

insan eli değmemiş pırıl pırıl mâvi yeşil tertemiz bir koy hadi soyun son hediyesi sana yüzyıllardır esen rüzgâr çırpınan suyun çabuk ol o güzel gülüşlerinden bir ev kur uzan gelinciklerle papatyalarla dolu çayırlarına... bırak nefes alsın artık ruhun o güzel kalbinin huzûrunda...

[DEVAMI]

Arama Motoru

• İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah)
 Yeni Ekonomik Yaklaşımlar  (Ahmet Zeytinci)

Bütün dünyada hayat pahalılığının önüne geçmek için her bir ülke bir başka ülkenin parasını şakır şakır bassın, ne de güzel olur trilyonlarca dolar, Euro, Rus rublesi, Hindistan Rupisi, daha neler nelerimiz olur. Bas bas dur... En çok biz dolar basarsak Sam Amca’dan bile daha çok dolarımız olur. Hadi onlarda tuttular Türk Lirası bastılar, Atatürk’ü tanımış olurlar, ne güzel...
 Aşk Tadında  (Ahmet Zeytinci)

Hadi ağzınıza aldınız da tat filan alamadınız. Dönüp de sormaz mı adam ''Yahu kardeşim hani bu aşk tadındaydı, hiç bana öyle gelmedi hemen paramı geri verin yoksa sizi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, hatta daha da ileri gidip Lahey Adalet Divanına olmadı Birleşmiş Milletlere kadar şikayet ederim.'' diye de akabinde ve detayında sorun irdelenebilir...
 Büyük Aşk Yaşamanın Püf Noktaları  (Ahmet Zeytinci)

Büyük aşk kıyıda köşede olmaz. Bir köyde, bir belde de, bir Anadolu Kasabasında yaşanmaz. Büyük aşk yaşamak için nüfusu üç milyonun üzerinde olan illerin birinde olmanız lazım mutlaka... En tercih edilen yer İstanbul’dur, sadece İstanbul da yetmez, İstanbul’un gece mekanlarında yaşanır en güzel büyük aşklar. Tabi bir de çıkışta mutlaka magazin gazetecilerinin de olayınıza dahil olmazı lazımdır. Gazetecilerde çevrenizi sardığı zaman kuracağınız cümle bellidir ’’Biz sadece arkadaşız.’’
 Yumuşak Ğ Ye Kötü Davranmayın  (Ahmet Zeytinci)

Bir de bu Ğ yi kim yumuşatıyor ona da bakmak lazım. Kendi kendine yumuşama özelliği mi almış acaba zaman içerisinde? Ya da bunun bir sevgilisi vardı da acaba o mu yumuşattı bu G’ yi? Hep mi böyle yumuşak kalacak kıyamete kadar? Tutup da Türk Dil Kurumuna bir dilekçe ile başvurup ’’Ben yumuşak olarak kalmak istemiyorum bu saatten sonra.’’ derse, bu durumda Türk Dil Kurumu ne yapacaktır?
 Sizin de Selam Verip Borçlu Çıktıklarınız Olur Mu  (Ahmet Zeytinci)

Şimdi gelelim esas konuya selam veren niye borçlu çıksın. Borçlu çıktıysa bile ya da daha önceden borcu varsa bu selam verdiği kişiye, başka bir mesele giriyor devreye. Bu borç nasıl ödenecek? Peşin mi nakit olarak mı, çekle mi, senetle mi? Ya da kredi kartı versek bu borçlu olduğumuza, tost makinesinde kaça bölerler kredi kartımızı? Tost Makinesi mi dedim? Pos Makinesi olacaktı işte anladınız siz onu...
 Zorunlu Kartal Olduk  (Ahmet Zeytinci)

Daha mı beyazlaşmasın saçımız sakalımız? Bugüne bugün, dede adayıyız. Çok genç yaşta olup da dede olan arkadaşlarım, meslektaşlarım var benim, saçları da simsiyah, dede demeye bin şahit ister. Dede dedin mi saçı sakalı beyaz olacak, elinde baston olmasa da... Dedeler Kitabının dördüncü cildinin sekizinci sayfasında madde dokuzun a fıkrasının be bendinde yazar. Yok ya inanmayın, salladım gitti işte..
 Aşk Nerede Başlar Nerede Beslenir  (Ahmet Zeytinci)

Nerede başlar bu aşk? Kimisi kalpte der, kimisi gözlerde... Hatta kalpten kalbe giden bir yol vardır, ama kolay kolayda o yolu kimse göremez, derler... Bir bakışla mı başlıyor her şey? İlk görüşte aşk diyorlar ona. Sizin başınıza geldi mi bilemem, ama bana olmuştu bir zamanlar... Bazıları da ’’Aşk iki kişilik yalnızlıktır.’’ der... Tek kişiyken çok kalabalık olursunuz da kimi zamanda iki kişilik yalnızlık yaşarsınız...
 Hay Ağzını Öpeyim Durumları  (Ahmet Zeytinci)

Bu cümleyi, ’’Hay ağzını öpeyim ben senin.’’ cümlesini çok sık kullanıyorsanız farkında olmadan, aman dikkat edin, hele de bayanlara kullanırken, bir de yanında kocası ya da erkek arkadaşı varken, sonra başınıza olmadık işler açılabilir, benden söylemesi... Adam alıngandır, siz espri yaptım sanırsınız, ama göz morarır birden...
 Alafranga Tuvaletler Yazarlara Büyük Kolaylık  (Ahmet Zeytinci)

Bu nedenle alafranga tuvaletler yazarlara ve yazar adaylarına büyük kolaylıktır. Yanılıyor muyum? Türkün aklı, hani derler ya, ya defi hacette ya da kaçarken ... Yani, boru değil, atalarımız öyle buyurmuşlar, ataların sözünü dinlemek lazım... O atasözleri ki binlerce kez denendikten sonra söylenmişlerdir unutmayalım..
10 
 Çek Senet Mafyasının Mafyavari Hareketleri  (Ahmet Zeytinci)

Çek Senet Mafyası çek ve senet tahsilatı yapacağı zaman önce birbirlerine söz verirler, bu çek senet mafyasının raconudur ’’Eğer ki gidip de çek senet tahsilatı yapacağımız mekanda tahtakuruları ve de kımıl zararlıları varsa, bu adamlar tahta kurularını bile öldürememişler demek ki çok fakirler, iflas etmişler deyip, mekandan çıkacağız.’’ Burada tahsilat yapmak, kol bacak kırmak racona ters...
11 
 Ayvayı Yiyin Zaten  (Ahmet Zeytinci)

Ayvanın en güzel özelliklerinden birisi kan basıncını düşürerek tansiyon riskini azaltması... Sanırım günümüzde tansiyon hastalarının sayısı hiç de azımsanacak gibi değil... Kalp ve damar sağlığına da faydası çok büyük... Sindirimi kolaylaştırması da kabızlık derdinden sıkıntısı olanlar için büyük bir nimet demek...
12 
 Sen Mutluluğun Karikatürünü Çize Bilir misin Abuzittin  (Ahmet Zeytinci)

Mutluluk bu resmi de yapılır zaman zaman, karikatürü de çizilir, yeter ki resmini yapanlarda, karikatürünü çizenlerde düzgün insanlar olsunlar... Bu arada ben de bu yazıyı yazmaya çalışırken, tepemde, mutluluğun resmi ya da karikatürü ile hiç ilgisi olmayan bir kara sinek vızır vızır tur atıp, Ahmet Abi'nin neresine nasıl pike yaparım diye düşünüyor...
13 
 Ben de Yürürüm Bir Gün Kırmızı Halıda  (Ahmet Zeytinci)

İlla sanatçı mı, sinemacı mı olmak lazım, Kırmızı Halı da yürümek için? Sıradan bir vatandaş olarak ben ya da bir başkası Kırmızı Halı da yürüyemez miyiz? Ya da sadece yürünür mü Kırmızı Halıda? Koşarak geçse birileri Kırmızı Halının üstünden, Kırmızı Halı da o koşarak geçene darılır mı? Bir de bu Kırmızı Halının açık kırmızı ya da koyu kırmızı olması, durumu etkiler mi?
14 
 Kargalar Kendi Aralarında Gülüşüyorlardı  (Ahmet Zeytinci)

Yunan Başbakanı mı, boş bakanı mı işte neyse ne, bir saatte Ankara’ya varırız demiş. Kargalar durur mu? Durduğunu kim söylüyor, gak gak gak gak gak gak, diye gülüyorlar haliyle karga kardeşler... Bir de dış işlerden sorumlu bakanları Dangalos mu Pangalos mu, neyse ne işte... Ordumuz çok güçlü, boşbakanımızın, pardon başbakanımızın dediği gibi, Ankara’ya bir saatte, Pötürgeye’de bir saat yirmi üç dakika da varırız... Bize bulaşmasınlar... Ah kargalar bunlar sizi güldürmek için ne kadar çok çaba harcıyorlar. Karga sever olmasın bunlar...
15 
 Büyük İftira  (Ahmet Zeytinci)

Neden leylek? Güvercin değil, serçe değil, papağan hiç değil, karga zaten olmaz, illa leylek de leylek. Hayır leylekler ne diyor acaba bu büyük iftiraya? Leyleklere sorsalar ''Ulan geri zekalılar bir çocuk doğdu mu en az üç beş kilo biz nasıl taşıyalım kilometrelerce uzak diyarlardan o bebekleri, düşer gagamızdan zaman zaman, o zaman da düşük yapılır, hanımlar bizi mi suçlayacaklar, kabul etmiyoruz bu suçlamaları, bebekler uyanın, hepiniz hastanelerde dünyaya geliyorsunuz, biz ne sizi ne de başkalarını getirmiyoruz gagalarımızda. Boşuna iftira atmayın bize.'' derler, mutlaka derler bunu...
16 
 Ablamdan Mesaj Gelmiş  (Ahmet Zeytinci)

Mesaj doğru da ''Ahmetçiğim beni mutlaka izle ve izlet, izletirsen sevinirim'' kısmı palavra tabi ki... Pöh ki pöh! Ben de bir havalardayım hani... Ben kimim ki? Ona oy bile vermemişim... Ama olsun yahu kadın beni dikkate almış mesaj atmış ya... Aslansın, kaplansın, bitanesin sen ablam, hem de dişi aslan...
17 
 M. Ö ve M. S ile Şimdilerde Ctö ve Cts Durumları Çağları  (Ahmet Zeytinci)

Hadi canım, öyle de bir çağ mı var? Dediniz duydum billahi... Var Tabi, olmaz mı hem de en hasosundan. O da şu oluyor C.T.Ö. Cep Telefonundan Önce, C.T.S. de Cep Telefonundan Sonra... Öyle ilginç şeyler oldu ki aklınız fikriniz almayabilir, alsa bile çok zorlanırsınız anlamak için...
18 
 Marttır Hem de Derttir Bu  (Ahmet Zeytinci)

Gelip geçmek üzere mart, kedi dostlardan özür diliyorum... Biraz gecikti bu yazı çeşitli sebeplerden dolayı... Yeni yavrular bir iki aya kalmaz ortaya çıkar. Ben insanoğluyken bir senede yürüyorum ancak, onlar on beş bilemedin yirmi günde ayağa kalkıyor, bir senede de anne baba oluyorlar vay anasına... Ama, onlarda bilgisayar kullanamıyor ne haber...
19 
 Gökten Düşen Üç Elma  (Ahmet Zeytinci)

Bir de anlamadığım şu var ki bence de çok anlamsız. Bu elmalar neden hep masalların sonunda düşüyor. Masala başlarken düşür şunu da insanlar bayram etsin, hem de bol bol elma yesinler... Fazla elma göz çıkartmaz... Isaac Newton’un kafasına bir elma düşmüş yer çekimi denen olayı bulmuş Newton biladerimiz. Bu üç elma düşmüşte bir yerlere, acaba kim ne bulmuş? Bunu da ivedilikle incelememiz ve sonuca vardırmamız lazım...
20 
 Kaşı Babam Kaşı  (Ahmet Zeytinci)

Bazen kafanız kaşınır o da ilginçtir, sol tarafı kaşınırsa başka yorum yaparlar, sağ tarafı kaşınırsa daha başka... Oldu ya bir, poponuzun kanatları kaşınır, o zaman sakın ’’İnadım inat, kıçım iki kanat.’’ diye bir cümle kurmayın... Tecrübelerle sabittir geçmiyor kaşınmanız...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Aşk Tadında
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Yeni Ekonomik Yaklaşımlar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Zorunlu Kartal Olduk
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Gökten Düşen Üç Elma
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Ayvayı Yiyin Zaten
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Marttır Hem de Derttir Bu
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Kaşı Babam Kaşı
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Büyük İftira
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Patlıcan
Tayyibe Atay
Deneme > Gülmece (Mizah)
Nerede Kayıyor Bunlar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Bu da Bir Ödeme Sistemi
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.