..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþam ciddi, sanat neþelidir. -Schiller
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Politik Olaylar ve Görüþler > FATÝH TANER VURAL

9 Kasým 2022
Amasra Kömür Ocaðý Faciasýnda Son Durum : Bir Mühendis Bütün Gün Oturduðunu Söylemiþ ve Yönetim Sistemi Nasýl Olmalý  
AMASRA KÖMÜR OCAÐI FACÝASINDA SON DURUM : BÝR MÜHENDÝS BÜTÜN GÜN OTURDUÐUNU SÖYLEMÝÞ VE YÖNETÝM SÝSTEMÝ NASIL OLMALI

FATÝH TANER VURAL

Merhaba. AMASRA KÖMÜR OCAÐI FACÝASINDA SON DURUM : BÝR MÜHENDÝS BÜTÜN GÜN OTURDUÐUNU SÖYLEMÝÞ VE YÖNETÝM SÝSTEMÝ NASIL OLMALI baþlýklý yazýmý görüþlerinize sunarým .

:EIH:
AMASRA KÖMÜR OCAÐI FACÝASINDA SON DURUM : BÝR MÜHENDÝS BÜTÜN GÜN OTURDUÐUNU SÖYLEMÝÞ VE YÖNETÝM SÝSTEMÝ NASIL OLMALI

Merhaba. Evet Amasra kömür ocaðý faciasýnda, sorumlular neden iþten el çektirilmiyorlar, neden savcýlýkça gözaltýna alýnmýyorlar derken, gözaltýlar baþladý, sorumlu mühendislerden birisi ifadesinde, bütün gün oturduðunu söylemiþ, at sahibine göre kiþner, asýl sorumlu o mühendisin baþýndakiler , ta ki bu sorumluk devletin en üstüne kadar gider, neden çünkü olmasý gerektiði gibi bir yönetim sisteminin kurulmamasýndan devletin en üstündeki kiþi de sorumludur, bakýn þimdi yine dini bir örnek vereceðim, bu konuda bu satýrlarýn yazarýný suçlayanlar olabilir, ama bu örnekler konularý çok iyi açýklýyor, özellikle dini referans alan siyasilere yöneliktir bu örnekler, Zülfü Livaneli dedi ki, eðer Hz Mevlana günümüze gelse onu da denetleyecek bir sistem kurmalýyýz, çok doðru bir söz, þimdi Halife Ömer demiþ ki, Fýrat’ýn kýyýsýnda bir kurt kaparsa bir kuzuyu, Ömer’den sorulur hesabý, evet þimdi Halife Ömer her kuzunun baþýnda kurt kapacak diye bekleyemezdi, bu sözün ana felsefesi, devletleri idare edenler öyle sistemler kurmalýlar ki, sistemlerin iþleyiþi içerisinde kendilerinin müdahalelerine gerek kalmadan iþler yürüyebilmeli, bu arada Türkiye Taþkömürü Kurumu ( TTK ) genel müdürü, bir ocaðýn müessese müdürüyken o ocakta ölümlü bir facia olmuþ, adam kusurlu bulunarak 3 yýl 4 ay hapse mahkum olmuþ ve bu ceza paraya çevrilmiþ, adam bir gün bile hapis yatmamýþ, þimdi bir faciadan sorumlu bir kiþi, hangi LÝYAKAT ESASLARINA GÖRE , TTK’NIN BAÞINA GENEL MÜDÜR YAPILMIÞ ACABA, þimdi bu genel müdür, TBMM soruþturma komisyonuna davet edilmiþ, zatalileri tenezzül edip de milletin meclisinin davetine uymamýþ ve lütfedip yardýmcýsýný göndermiþ, acaba bu konuda siyasilerin dahli var mý, yardýmcýsý da ne demiþ, ocaðýn havalandýrma sistemi için, ki faciada asýl sebep bu havalandýrma sistemiymiþ, ihale çýktýk, ama korona pandemisinden dolayý ihaleyi alan þirket ekipmanlarý temin edemedi, yani öðrenmiþ olduk ki, asýl sorumlu korana pandemisiymiþ, Fox Haber sunucusu Selçuk Tepeli ne güzel söyledi, o zaman bu insanlarý ocaða sokmasaydýnýz diyerek, evet acaba bu durumu bile bile kendileri bu ocaða girerlermiydi veya çocuklarýný , yakýnlarýný sokarlarmýydý, bu iþler GELÝÞMÝÞ DEMOKRATÝK SÝYASAL, SOSYAL, HUKUSAL / ADLÝ SÝSTEM GELMEDEN ÇÖZÜLMEZ, vesselam..
Fatih Taner Vural / Ýnþaat ( Medeniyet – Civil ) Mühendisi / vuralfatihtaner@gmail.com

Merhaba, artýk siyasal, sosyal, demokratik yayýmlarýmý aþaðýdaki internet adresinde yayýmlayacaðým, görüþlerinize sunarým.

demokratiktoplumhareketi.blogspot.com

Fatih Taner Vural / Ýnþaat ( Medeniyet – Civil ) Mühendisi / vuralfatihtaner@gmail.com

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn politik olaylar ve görüþler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Asgari Ücret Gerçek Asgari Ücret mi?
Uyuyaný Uyandýrýrsýn Ama Uyuma Numarasý Yapaný Uyandýramazsýn
Cumhurbaþkanlýðý Kararnamelerine Yargý Yolu Açýk mý?
Promter ve Baþkan Erdoðan
Geliþmiþ Demokrasilerde Nasýl Oluyor?
Demokrasi : Onlarda Neden Öyle, Bizde Neden Böyle
Ödemeler Dengesinde Ciddi Sorunlar Varmýþ ve Geliþmiþ Demokratik Yapý Nasýl Gelecek
Amasra Faciasýnýn Sebebi Korona Pandemisiymiþ
Zarüretler / Ýhtiyaçlar Çözüm Yollarý Doðmasýna Sebep Olurlar ve Geliþmiþ Demokrasi
Günümüzde Basýn / Medya Ne Yapýyor?

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Said Nursi ve Fetö Gerçeði [Deneme]
Ateist Delikanlýdýr, Siz Asýl Münafýktan Korkun [Deneme]
Allah'ýn Ýpine Sarýlýn Ayeti ve Günümüzde Olanlar [Deneme]
Araþtýrma Yapmadan Karar Vermemek [Deneme]
Kuran'ý Anlayarak Okumak ve Mehmet Akif Ersoy [Deneme]
Çocuk Tecavüzcüsü ve Katili Birini Çocuk Parkýna Bekçi Yapmak [Deneme]
Asýl Zikr Kuran'ý Anlayarak Okumaktýr [Deneme]
Kuran'ýn Anlayarak Okumak ve Müslüman Olan Hollandalý Faþist Bir Siyasetçi [Deneme]
Anlayarak Kuran Okumamamýza Basit Bir Delil [Deneme]
Ýslama Sonradan Sokulan Bazý Þeyler Olabilir mi? [Deneme]

FATÝH TANER VURAL kimdir?

Merhaba. Ben Fatih Taner Vural, inþaat mühendisiyim, Ankara'da yaþýyorum. Toplumsal içerikli genel konularla ilgileniyorum, siyasetten dine, iktisata / ekonomiye dair genel manada tüm toplumsal konularla ilgili araþtýrmalar yapýyorum ve yazýlar yazýyorum, yorumlarýnýz için vuralfatihtaner@gmail. com adresine yazmanýzý rica ederim, teþekkürler.

Etkilendiði Yazarlar:
Pek ayýrt etmem, toplumsal içerikli yazýlarý okumaya çalýþýrým.

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © FATÝH TANER VURAL, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.