..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Yaamdan korkmayn ocuklar. yi, doru bir ey yaptnz m yaam yle gzel ki. - Dostoyevski
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Din > FATH TANER VURAL

15 Ekim 2022
Ateist Delikanldr, Siz Asl Mnafktan Korkun  
Ateist Delikanldr, Siz Asl Mnafktan Korkun

FATH TANER VURAL

Merhaba. Ateist Delikanldr, Siz Asl Mnafktan Korkun , balkl yazmda din sosyolojisi zerine bir deerlendirme yapmaya altm, yorumlarnz beklerim.

:GIF:
ATEST DELKANLIDIR, SZ ASIL MNAFIKTAN KORKUN

Merhaba. niversite yllarnda , niversite mescidinde Cuma namaz vaazn dinliyordum, hoca dedi ki, ateistten korkmayn, kp delikanlca Allaha inanmadn syler, siz asl mnafktan korkun, evet mnafk nedir, oklu oynar, karlarna gre Mslman da olur, baka dinden de olur, ateist de olur, deist de olur, ite bu eit insanlara kar uyank olmak lazm, Kuranda, mnafklar iin cehennemin en alt tabakasnda olacaklar buyrulur. Bir de bir kiinin ibadetleri ve d grn sizi yanltmasn, Halife mer yle demitir, Bir kimsenin kld namaza, tuttuu oruca bakmaynz; Konutuunda doru sylyor mu? Kendisine bir ey emnet edildiinde, emnete riyet ediyor mu? Dnya ile megul olurken hell-haram hasssiyetini gzetiyor mu? te bunlara baknz.. Evet Halife merin sz gayet ak sanrm. Devlet grevinde alrken, bir yol iinin mahkeme kefi iin idare grevlisi olarak beni gndermilerdi, keifte Tܒden ulam mhendislii hocas bir akademisyen de vard bilirkii olarak, hoca top sakall , hani dinle pek alakas olmayan bir grnt veriyordu, ama hoca yle bir ey syledi ki, bu dnceden dolay kendimden utandm, hoca dedi ki, bu i ok basit, ben ne byk ilere bilirkii oldum, eer bu ilerde mteahhitlerle parasal ilikiler iine girseydim ve hatal ilerde mteahhitler lehine kararlar verseydim, kasten karar verdiim yol blgelerinde benim ocuum kaza yapar lrd, bunun baka hibir aklamas yoktur, evet vay be dedim iimden, adamn d grnne bak, syledii eye bak, ve o zamandan sonra artk d grne bakmama karar aldm, hem Halife merin sznde , hem de anlattm hocann davran konusunda gayet aka grlmektedir ki, ibadetler ve d grn ou zaman ok yanltc olabiliyor, dikkat etmenizi zellikle tavsiye ederim .
Fatih Taner Vural / naat ( Medeniyet Civil ) Mhendisi / vuralfatihtaner@gmail.com

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn din kmesinde bulunan dier yazlar...
Said Nursi ve Fet Gerei
Allah'n pine Sarln Ayeti ve Gnmzde Olanlar
Aratrma Yapmadan Karar Vermemek
Kuran' Anlayarak Okumak ve Mehmet Akif Ersoy
Asl Zikr Kuran' Anlayarak Okumaktr
Kuran'n Anlayarak Okumak ve Mslman Olan Hollandal Faist Bir Siyaseti
Anlayarak Kuran Okumamamza Basit Bir Delil
slama Sonradan Sokulan Baz eyler Olabilir mi?
Mucit Kafirlerin Durumlar

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
ocuk Tecavzcs ve Katili Birini ocuk Parkna Beki Yapmak

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Asgari cret Gerek Asgari cret mi? [Eletiri]
Uyuyan Uyandrrsn Ama Uyuma Numaras Yapan Uyandramazsn [Eletiri]
Cumhurbakanl Kararnamelerine Yarg Yolu Ak m? [Eletiri]
Promter ve Bakan Erdoan [Eletiri]
Gelimi Demokrasilerde Nasl Oluyor? [Eletiri]
Amasra Kmr Oca Faciasnda Son Durum : Bir Mhendis Btn Gn Oturduunu Sylemi ve Ynetim Sistemi Nasl Olmal [Eletiri]
Demokrasi : Onlarda Neden yle, Bizde Neden Byle [Eletiri]
demeler Dengesinde Ciddi Sorunlar Varm ve Gelimi Demokratik Yap Nasl Gelecek [Eletiri]
Zarretler / htiyalar zm Yollar Domasna Sebep Olurlar ve Gelimi Demokrasi [Eletiri]
Amasra Faciasnn Sebebi Korona Pandemisiymi [Eletiri]

FATH TANER VURAL kimdir?

Merhaba. Ben Fatih Taner Vural, inaat mhendisiyim, Ankara'da yayorum. Toplumsal ierikli genel konularla ilgileniyorum, siyasetten dine, iktisata / ekonomiye dair genel manada tm toplumsal konularla ilgili aratrmalar yapyorum ve yazlar yazyorum, yorumlarnz iin vuralfatihtaner@gmail. com adresine yazmanz rica ederim, teekkrler.

Etkilendii Yazarlar:
Pek ayrt etmem, toplumsal ierikli yazlar okumaya alrm.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | FATH TANER VURAL, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.