..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Umutlarm her zaman gereklemiyor, ama yine de her zaman umuyorum. -Ovid
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Glmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci

31 Mays 2023
Kitle mha Silahlar  
Ahmet Zeytinci
En nemli kitle imha silahlarnn banda sarmsak gelmektedir. Ne alaka ve dahi kel alaka dediinizi duyar gibi oluyorum. Siz hi bol bol sarmsak yemi ve de sizi pme gafletinde bulunmu bir bayan veya erkek ile bir eyler yaadnz m? Yaamadnz ise ok anslsnz demektir. Bundan sonrada yaamazsnz dileyelim ki... On on be kiinin darack bir odada olduunu ve ilerinde bir iki tane az sarmsak kokan birileri olduunu dnn, geri kalan o insanlar artk baygnlk m geirir, yoksa burunlarn m tkar, onu da siz takdir edin...

:ADC:
ok nemli Kitle Silahlar Uzman Kit mhoyinden aldmz deerli bilgilere gre, gnmzde insann bedenini ve ruhunu bir anda yerle bir edecek bir sr kitle imha silah bulunmaktadr. te biz bunlar inceleyip, irdeleyip, mncklayp, hatta parapinik edip ortaya kartacaz. Siz de bu ortaya kan kitle imha silahlarna bakp bakp hayret edeceksiniz ...

En nemli kitle imha silahlarnn banda sarmsak gelmektedir. Ne alaka ve dahi kel alaka dediinizi duyar gibi oluyorum. Siz hi bol bol sarmsak yemi ve de sizi pme gafletinde bulunmu bir bayan veya erkek ile bir eyler yaadnz m? Yaamadnz ise ok anslsnz demektir. Bundan sonrada yaamazsnz dileyelim ki... On on be kiinin darack bir odada olduunu ve ilerinde bir iki tane az sarmsak kokan birileri olduunu dnn, geri kalan o insanlar artk baygnlk m geirir, yoksa burunlarn m tkar, onu da siz takdir edin...

Bir dier nemli kitle imha silah da, imdi adn syleyince hemen bileceksiniz Phaseolus vulgaris ne oldu birden ardnz. Balistik Fze filan m zannettiniz? Yok, yok bu ondan daha tehlikeli... Yukardaki bilimsel ad Latince, bizde de Kuru Fasulye, derler... Hatta oka mideye indirildii zaman, bir dolu tayyare retimi yapt da sylenir... Darack mekanlarda ise burun direklerinin krld sylenmektedir...

Baka bir Kitle mha Silah sarmsanda amcasnn olu olan Soandr. Onsuz ne emek olur ne de yemek... Kim eline alrsa onu, gz yalar sel olur akar gider. Dier bir Kitle mha Silah Kuru Fasulye ile bir araya geldiler mi, dierlerinin fazla da ans olmayacaktr... Hemen ortam terk etmeleri gerekir...

Aln size bir silah daha, genellikle bireysel olarak kullanlmaktadr, kitlesel eylemlerde pek kullanlmazlar... Ad da yumurtadr...Tavada krp omlet yapmak varken, baz akl evvel insanlar, bunu silah olarak kullanp, dier insanlarn kafalarnda krmaya kalkarlar... Ayrca bu silah konusunda da yllardr, hatta ne yl asrlardr tartlan bir mesele vardr ki o da Tavuk m yumurtadan kar yumurta m tavuktan. meselesi hala zlebilmi deildir... Yakn zamanda da zlmesini beklemiyoruz...

l Grup olarak anlan kitle imha silahlar da var ki bunlarn kod ad beyaz, asl adlar da tuz, un ve ekerdir... Mthi kilo yapar ve ondan sonrada ok tkettiiniz zaman size yol, su, elektrik olarak deil, kilo, tansiyon, kolesterol, damar tkankl olarak geri dner...

En son srada en nemli kitle imha silahn aklyorum. Hemen tanyacaksnz Homo Sapiens, yani biz oluyoruz, insan. Ehliyeti aldk m trafikte canavarlarz. Onlarca insan lr ya da sakat kalr bizim yzmzden. ki duble arap ya da rak itik mi, cebimizde tabanca da varsa, nmze gelen kim varsa ate ederiz... Karmzdakiler silahsz ise, onlar ldrp, sonrada zafer kazandk zannederiz... Bir tek bomba ile yz binleri yok ederiz. Aalar keseriz, ormanlar yakarz, hayvanlara hayat hakk tanmayz. Dnyann iine ettik, hala da etmeye devam ederiz... Oysa ki bir insan sevmekle balasayd her ey, kitlede rahat bir nefes alsayd...

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn glmece (mizah) kmesinde bulunan dier yazlar...
Dss ve Gss Akademik Takvime Alnr m Acaba
Ku St Eksiklii Nasl Giderilir
Kornalarnza Sert Davranmayn
Dpedz nsan Bir Hayvandr
nav Mnav Durumlar
Bu Sinekler Kayyor da Bir Ben mi Gremiyorum
Benim Derdim Senin Derdini Dver
oraplar Ne e Yarar
Sakn Sigaray Brakmayn
Her eyin Sanat Var Herkes Sanatkar

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Gaziler Gn Kutlu Olsun
Sen Hastasn
Bktk Artk
ocuktum Ufacktm Top Oynadm Acktm
Baba Denildii Zaman
Sizi de Ne Doktorlar Ne Mhendisler stedi mi
Aslnda Vazgeilmez Bir Serven Yazmak
Bulacdr Bazen Sevmek
Soru areti
Sonradan Grmede Deil Bunlar Grmemiler

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Yaadklarm Yazdm Sadece - 2 - [iir]
Yaadklarm Yazdm Sadece - 1 - [iir]
Sonbaharn Hzn [iir]
Biz Nerede Yanl Yaptk [iir]
Ne Ara Bydnz [iir]
Emperyalizme Sesleni [iir]
Sabahn 6. 30'un da [iir]
Buras Karadeniz [iir]
Sen Benim Vatanmn Doulu retmeni [iir]
Ben Bunlar Dndke [iir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da balayp devam eden bir hayat. lk ortaokul, lise ve iki yllk bir niversite deneyimi, ticaret hayat Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dii biri erkek aslan olmak zere hayat mutlu bir ekilde akp gidiyor. Biraz iir, biraz yk ve denemelerin scaklnda. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Ahmet Zeytinci, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.