..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Gene gel gel gel. / Ne olursan ol. / ... / Umutsuzluk kaps deil bu kap. / Naslsan yle gel. -Mevln
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > iir > Toplumcu > Onur Altan

15 Mart 2024
Aklmn Dalgalar  
Onur Altan

:BAA:
Belki hatrlamamak daha iyi gemii,biliyorum ki stanbul'da hava her zaman gzel ama martlar her zaman tok deil. Yahut simit pahal yahut simidi yapan eller grevde. Hastasym kalbimin herkes krd geti yaralym barmdan stanbul da yara band kalmad. Gzm belki ama ama sen gzlk tak dersin. Ne anlatsam tersini syler belki yarn beni grmezsin. Hak ile batln savanda tarafsz olmakta nedir?
Helva ekmeksiz yenmez ama zeytinin ekirdeini yutanlarla dolu bu memleket. stisna sensin bunu okuyosun dinliyorsun paylayorsun.
Doalama zaten bu hayat sen acizsin ben sende aamym.
Tahsilli amele benim sen tahsilsiz ceo. Gzlerim buulu pide dumanndan,ho o da pahaland. Dedi rahmetli zama zam zaml ay...
Bi telefona bakar dakikada adam yarm buraya diyenler gnm birinde areiz kalmad m? Toprak bile aldn geri vermezken sen neden bu kadar dnyalksn. Zahirde bir evim vard ordaydm tekrar oraya gitmeyecek miyim. Melik dediler Rahman dediler rettiler bi habersem beni unutmaz m Halik. Yedik itik doyduk dolup tatk insansn bari yle kal. Hi unutmazdm dediklerimi unuttum hangi noktamdan vdysem oramdan noksanlatm. Bende beerim ama sende aarsn. Hayretlikle izler dururum gler geerim. ncir reelini ok severim bir su ierim. Gzlerim nemli elimde peetem kalmam yarin kolu temiz paas slak. ki dilim pasta fiyat gram altn mbarek,demesin mi adam baklk deil satlk. Ben bir rgte sivil toplum kuruluuna mensup olmadm hayat kaba etti beni oy iin yanma gelir oldu devlet. Onlarda insan veli derler deliye. Deli aklldan delidir hayat ebedi sanma bir gn varacan hak yeridir. Bugn aarmayan salarn yarn elbet tan yeridir. Gece felak nas oku gavurun o mey gat var onun Allahtan haberi yok... Sen hak bilen ademsin o hak yiyen gaddar. Ama gaddardan gaddar Azizntikam. Oku aratr benim kelimelerimi heybeye at ama hibeye atma. Yaama bou bouna lme pisi pisine. Birini sev cennette evin olsun orda kira derdin yok ecelin yaķ yok oras bizimdir elbet buna kuku yok. Cefakarn vefals sefakarn umursumaz da var. Yazdka hazar denizi almaz kelimelerimin cmle btnln yarn sabah olur mu nefsim?
Kua gre kafese kafese gre suluk var. Yiitsen yourtta yersin armutta. hale illa birine patlayacaksa ilke sona kalma. Ben gitmiim sen layn bulma. Elimde altn burma akam oru aarm azmda hurma sen cennet ehlisin bu dnya iin kendini bu kadar yorma. Feda sana canan can. Can feda sana can veren Hda. Yok olana dek belki cefa ama iin sonu olsun sefa. Bu elem dolu dnya sen beyinsin bir kilosun bir bedeni ynetensin. Gitme desem de demeye kalmadan seyirterek giden sen deilmiydin? Estafurullah babam gazi annem emekli dnya hep bi baka hadi gidelim uzaklara telefonlar kapatalm.
Coni moni kim takar oni buni akam izlerdim bags banny. Hadi gl oyna gel oyna.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn iir ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Aklmn Dalgalar
Bugn Aklmn Dalgalar Bu Sinyalleri Verdi Nefes Aldka Umut Her Zaman Var.
Aklmn Dalgalar
Aklmn Dalgalar
Aklmn Dalgalar
Pavlonyw

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Aklmn Dalgalar [yk]
Aklmn Dalgalar [Deneme]
Aklmnda Dalgalar [Deneme]
Bazen Sarmyor Sadece ay mek [Deneme]
Aklmn Dalgalar [Deneme]
Aklmn Dalgalar [Deneme]
Pavlonya [Deneme]

Onur Altan kimdir?

Bir yerden balamak lazm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Onur Altan, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.