..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Zaman dostluðu güçlendirir, aþký zayýflatýr. -La Bruyere
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Serpil Baþol

21 Aralýk 2003
Masal Bu Ya!  
Serpil Baþol
Benim olmayan bir masal kahramaným vardý… Masaldaki gibi öperek uyandýrsýn istemiyordum! Tam tersi elleriyle gözlerimi kapatsýn istiyordum. Gözlerimi kapatsýn ve ona yaslanarak uyuyayým. Hem de öyle bir uyku olsun ki bu , sonsuza dek sürsün

:DCCE:

Bir masal kahramaný yaratmýþtým kafamda… Öyle bir masaldý ki bu, sonunun mutlu bitip bitmediði bilinmiyordu.

Öyle bir kahramandý ki  “o”  sürekli hakkýnda farklý þeyler düþünüyordum.

Evet, bir masal kahramaným vardý… Ve ben onu nasýl sevdiðime karar verememiþtim…

Bir masal kahramaný yaratmýþtým ellerimle…Bana özel bir kahramandý. Beyaz bir atý yoktu. Onun atý griydi. Mükemmel olsun istemedim ama mükemmeldi iþte.Gri bir atý vardý ama bana dolu dizgin gelmiyordu. Hata yapabilsin istedim. Hatalarý olursa beni daha iyi anlar diye düþünmüþtüm. Anlayamadý...

Bir masal kahramaným vardý… Sanmýþtým ki beni, benim onu sevdiðimden daha çok sevebilir…

Olabilirdi de belki! Ama olmadý iþte, olamadý…

Benim olmayan bir masalýn kahramanýydý o…Baþka bir yaþama ait, peri kýzýný arayan bir kahramandý. Ona tamamen ait olacak peri kýzýný ararken bana rastlamýþtý. Ýlkin  “o”  sanmýþtý , benim onu  “o” sandýðým gibi.. Sonra anlamýþtý  “o”olmadýðýmý ama geç kalmýþtý geri dönmekte…

Bir masal kahramanýydý o…Ne yapacaðýný bilemeyen, duygusal , hassas bir kahraman… Bildik kahramanlar gibi sert  bir kalbi, ille de  kuvvetli bir ruhu yoktu iþte. Onun  örselenmiþ bir yüreði vardý. Ýçindeki küçük çocuk güvensizdi insanlara. Ama bana güvenmiþti iþte. Ya da ben güvendiðim için onun da güvendiðini sanmýþtým…

Benim olmayan bir masal kahramaným vardý. Masaldaki gibi öperek uyandýrsýn istemiyordum! Tam tersi elleriyle gözlerimi kapatsýn istiyordum. Gözlerimi kapatsýn ve ona yaslanarak uyuyayým. Hem de öyle bir uyku olsun ki bu , sonsuza dek sürsün…Ben uyuyayým. Ama o benim yanýmda olsun. Nefesinin sessini duyayým kulaklarýmla, kokusunu alayým burnumla, sýcaklýðýný hissedeyim tüm benliðimle… Ama gözlerim uyusun! Ben uyuyayým ama kahramaným hep uyanýk kalsýn…

Bir masal kahramaný yaratmýþtým… Öyle inanmýþtým ki kahramanýma…Hep yanýmda , yaþamýmda olacaðýna inandýrmýþtým kendimi. Öyle abartmýþtým ki bunu kahramaným da inanmýþtý benden ayrýlmayacaðýna... Ne yazýk ki kahramaným çok unutkandý… Ýstemeden de olsa sözlerini unutabiliyordu. Kendini bile unutan bir kahraman nasýl baþkalarýný hatýrlayabilsin ki? Unutmadýðý iki kiþi vardý yaþamýnda: ana kraliçe ve küçük prensesi…

Benim olmayan bir masal demiþtim size. Hakikaten benim olmayan bir masaldý bu…Ama ben bu masalýn içindeydim. Farklý zaman dilimi olmalýydý. Ben, ben de olmalýydým. Kahramaným ise yine  “o”  olmalýydý… Beni ejderhalara karþý korumalýydý. Beni sevmeliydi kalbinin küçük bir bölümüyle. Hiçbir yerde unutmamalýydý. Götürmeliydi gittiði her yere veya gidemediði yerlere bile! Gözlerimin içine güvenle bakabilmeliydi. Çekintisiz konuþabilmeliydi…

Ama yapamýyordu iþte…

Benim olmayan bir masalýn, bana ait olmayan kahramanýylaydým… Ne  kadar  süreceði belli olmayan bir masalýn içindeydim… Ama masal bitmek üzereydi  iþte…

Benim olmayan bir masal kahramaný yaratmýþtým ellerimle… Ve þimdi de gitmesine izin verecektim.

Benim olmayan bu masala, yine ellerimle bir son yazmalýydým! Gitmeliydi kahramaným… Sonsuza kadar… 

Masal bu ya!

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: merhabalr
Gönderen: erbaiin / k t ü
25 Mart 2004
tüm güzellikler seninle olsun ..

:: masal kahramaný
Gönderen: Arif / Ýstanbul
11 Ocak 2004
Selam , Siz Masal kahramanýný bitti dediðiniz yerde bulmuþunuz zaten, yazýlanlar da hayallerin dönüþümü deðil mi? yeter ki hayal edin , gerçek veya rüya bütün güzellikler hayallerimizde deðil mi? Sevgiler

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Aþk Yalnýz Yaþanýr...
Ýstenen Sonsuz Aþk...
Mor Daðlarýn Ardýnda ki Beyaz Bulutlar...
"" Özlediðin..! ""
Sevdan Bir Ateþ...
Gölegeleri Sevmek...
Sýcaklýðým... Sevgim...

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Iþýðýn Olmak Ýsterdim...
Zaman
Seni Sevmemin Bedeli, Seni Özlemek Olmamalý...
Özlem Dolu Bu Gece!
Ortaköy de Bulutlu Bir Geceden...
Aradým Seni Canýmcým...
Acýyordu... ve de Kanýyordu...
Bir Küçük Nilüfer
Bugün Çaresizlik Dört Yanýmda...
Özlemek Ne Ki?

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Sen... Sevilensin Ya... [Þiir]
Bu Þiiri Sana Yazdým... [Þiir]
Son Bir Gözyaþým Kaldý! [Þiir]
Adýn... Dilimin Ucunda [Þiir]
Sesin Martý Çýðlýklarýnda [Þiir]
Sevgimdin [Þiir]
Sen Aðlama Sevgili [Þiir]
Sensiz Yarýmým, Biliyorum... [Þiir]
Gece... [Þiir]
Ýmkânsýz Þiir [Þiir]

Serpil Baþol kimdir?

Yüreðimdeki sonsuz sevgilerimi , özlemlerimi, mutluluklarýmý, hayallerimi, hayalkýrýklýklarýmý, kýsaca yaþamýmý kelimelerimle dillendirirken yanýmda birilerinin olmasýný istedim. . . Ýstedim ki bu birileri, okuduklarýnda kendilerini bulsun. . . Ve yaþamý bir þekilde paylaþalým. . . Ýstediðim , dostluk ve hoþgörü ile dolu bir paylaþým. . . Baþka ne isteyebilirim ki?

Etkilendiði Yazarlar:
Genelde çeþitli yazarlarý okumayý severim... Klasiklerden Dostoyovski en sevdiðim yazardýr... Günümüz yazarlarýndan ise A. Hamdi Tanpýnar, Ahmet Arif, Nazým Hikmet, Özdemir Asaf ve aklýma þuan isimleri gelmeyen daha pek çok þair ve yazarý okumayý severim.

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Serpil Baþol, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.