..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür -Atatürk
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Demirhan Ocak

2 Þubat 2002
Sorhoþ çiftleþen çaputçu Ýsmail  
Demirhan Ocak
Masaya oturmamýzdan sonra S..Ç..Ç Ýsmail dört defa baþarýsýzlýkla sonuçlanan çok sesli kusma giriþimi nihayet! Beþincide baþarýya ulaþtý. Ýsmail’in öðlen yemeðinde ne yediðini görmemizden sonra....

:BFDJ:
Geçen Pazar günü sabaha karþý görmekte olduðum rüyanýn ikinci devresine davetsiz bir þekilde gelen, yazarlýk yaptýðým Merhaba gazetesinin ( güney Almanya'da yayýmlanýyor ) sahibi elibol!!! Ettiði fermandan sual sorulamýyan!Yüce insan! Hüseyin Þenol’a ben olaðan haftalýk raporumu verdikten sonra, Stuttgart bürosunun demirbaþlarýndan olan, 1991 model bilgisayarýmýzýn artýk bilgi saymama ýsrarýný uygun bir dille anlatýp, yeni bir bilgisayabilen bir makina almak için tam ikna etmek üzereydim ki, adi telefon ýsrarlý bir þekilde çalarak rüyamýn içine etti, bende çaresiz olarak, bir mucizeye doðru gitmekte olan bu caným rüyamý býrakarak, telefonu icat eden Graham Bell’in annesinin cinsel hayatýyla ilgili planlarýmý yüksek bir sesle belirtikten sonra.....

-Alooo ne VAR!???
Dememden sonra, ilk önce ahizenin diðer ucunda kýsa bir sessizlik yaþandýktan sonra
-Kusura kalma kardaþ galiba rahatsýz ettim... diye devam etti

-Yoo estaðfrullah!! Pazar günü sabah 7.30’da ne rahatsýzlýðý olacak?!!! sen rahat ol!

-Aaa sizin orada saat yedibuçukmu?

-Yok benim saatim yirmidört saat boyunca sabah 7.30 göstermekten zevk alan mazoist bir saat? Sen kimsin yahu?

-????............

-Ayrýca sizin ya da bizim kimler olduðunu bilmiyorum, fakat bildiðim bir þey var, eðer sen 3 saniye içinde kim olduðunu ve ne istediðini söylemesen!! Graham’den sonra seninde üvey babalýðýna soyunacam.

-Abi Graham kim?

-Ananýn.... bir yakýný

-Sen galiba beni tanýmadýn

-?????..........................

-Ben Çaputcular'ýn küçük oðlu Ýsmail

-??????X§§§xxx??&&.......

-Aa bak bu olmadý ama insan kýrk yýllýk köylüsünü tanýmaz mý?

-Yahu çaputcu kardeþim ben köye en son 25 yýl önce gittim ve o zamalar 6 yaþýndaydým, yani demem ben seni þimdi nasýl tanýyayým?

-Doðru ya haklýsýn neyse her iþte bir hayýr var derler

-Evet bir zamanlar lüzumsuz angutun biri böyle bir laf etmiþ

-Buyiiiiir???

-Evet haklýsýn demek istedim

-Demirhan Kardaþ senin telefonu Merhaba gazatasýndan Mustafa Demirbaþ’tan aldým.

-Güzeel!! Hiç yoktan bu saçma, sapan telefon konuþmasýnýn acýsýný çýkartabileceðimiz bir hedefimiz var artýk.

Buyiiirr

-Þey diyorum.. Mustafa’ya en kýsa zamanda bir teþþekür edecem onu söylüyorum

-He iyi olur valla allah razý olsun, Mustafa kardaþ senin telefon numaraný bulmak için çok uðraþtý çok eyi bir arkadaþ.

-Bilmezmiyim çoook iyiiii bir arkadaþ..... dý diyecem yakýnda hoca sorduðu zaman

-Hangi hoca??

-Hangi hoca olduðu farketmez benim için......... sen Mustafanýn cenaze iþlerini! Býrakta, hele neden aradýðýný? bir söyle caným Ýsmail kardeþim.

-Haaa doðru ya.. þey için aradým.... bugün öðleden sonra benim büyük abim Halit’in Stuttgart’ta düðünü var seni davet etmek için aramýþtým...............

Ýki buçuk saat kadar süren konuþmadan sonra uzaktan akrabam olduðunu öðrendiðim Çaputçular'ýn Ýsmail’inin bu nazik!!! Davetine hayýr diye ayak diretmeme ve hatta 1200 dereden su getirmeme raðmen, Ýsmail’in sesinin aðlamaklý bir hal aldýðý üçüncü saaten sonra mecburen daveti kabul etmek zorunda kaldým.
Bu telefon terörünün bitmesinden sonra pencere panjurlarýný açýnca havanýn güzel olduðunu tesbit etmemle, aslýnda bu düðüne gitme iþi hiçte fena olmadýðýný düþünmeye baþladým, çünkü kýþýn böyle kar ve yaðmurun yaðmadýðý Pazar günleri, Ocak ailesi olarak eþimin hem temiz hava alýrýz, hemde ýzgara yaparýz diye planladýðý bir gün olmasýndan dolayý dondurucu ýzgara muhabbetinden kurtulmuþtum....
Ýsmail’le düðün salonunun kapýsýnda buluþmak üzere yola çýktýk ve sað salim düðün salonunun otoparkýna vardýðýmýzda park yeri yüzünden birbirlerini boðazlamaya çalýþan, memleketimizin mercedesli iki ayaklý odunlarýna aldýrmadan arabamýzý park ederek, salona doðru yöneldik ve sabahki o muhteþem sesin sahibi hayatta hiç görmediðim birisi olan Çaputcular'ýn Ýsmail’in bizi bulma umuduyla kapýda beklerken, iki kiþinin beni gelinin dayýsý Murtaza’ya benzetmeleri, yedi yaþlarýnda olduðunu tahmin ettiðim çocuk kýlýðýna girmiþ bir canavarýn kola doldurduðu su tabancasýyla bizi kolayla sývamasýndan sonra, alkol duvarýnýn üstünden atlamýþ bir þekilde yanýmýza gelen ve geçenlerde televizyonda belgeselde seyrettiðim yabani domuzlarýn çifleþmesi sýrasýnda çýkardýðý sese benzer bir ses efektiyle “merjaba ben japuttjlajrýnjj küüjüüjk oðlujjjuju ijsjjmail” diye homurdamasýndan onun Çaputcu Ýsmail olduðunu anlamamýz biraz uzun sürdü.
Artýk Sarhoþ Çiftleþen Çaputcu diye kendisinden bahsettiðim Ýsmail’in bize yer göstermek adýna salonu bir kaç defa turlamamýzdan sonra giriþin hemen yanýndaki masaya bizi yerleþtirdi.
Masaya oturmamýzdan sonra S..Ç..Ç Ýsmail dört defa baþarýsýzlýkla sonuçlanan çok sesli kusma giriþimi nihayet! Beþincide baþarýya ulaþtý. Ýsmail’in öðlen yemeðinde ne yediðini görmemizden sonra, bizi alkol duvarýný aþmaya teþebbüs etmemiþ olan sülalenin diðer fertleri baþka bir masaya aldýlar.
Masada oturan diðer insanlarla tanýþýklýðýmýz olmadýðý için, karþýlýklý bakýþ ve gülümsemelerin artýk anlamsýz bir hale geldiði için, ben ufak ufak bir tanýdýða rastlarmýyým diye ortalýðý gözetlemeye baþladým. Fakat tanýdýklarý deðilde, baþka ilginç vakalara rastladým mesela; hemen hemen her masada ailenin büyük annesi olduðu her haliyle belli olan, teyzelerin önlerindeki kilo hesabý çerezlerdi bu teyzeler genelde baþörtülü olup bir yandan çerez yiyip bir yandan kendilerine gelin ya da damat (kurban) beðenen 007 hatçebond halleri vardý.
Dikkatimi cezbeden ikinci husussa genç kýzlarýmýzýn hepsini sanki Stuttgart belediyesi giydirmiþ gibi siyah renkte mini etek ve siyah tiþörtlerle, tek tip kýyafetlerle dolaþmasýydý....
Ben ortalýðý böyle kesmeye devam ederken ortalýk birden karýþtý ilk önce pistte sambacý hatunlar belirdi, sonra arka masada kadýnýn biri kocasýný tokatlamaya baþladý ve damadýn ben erkekleri seviyorum ben bir homoyum diye baðýrmasýnýn ardýndan, gelinin striptiz yapmasýyla beraber, gelinin babasý olduðunu tahmin etiðim sakýllý amca, damada doðru koþarak bende, diliyle erotik bir þekilde üst dudaklarý yaladýktan sonra “ay valla bende” demesiyle ortalýk iyice zývanadan çýktý...... ve birden telefon çaldý ben pantolonumun cebindeki cep telefonunu açmak için hamle yaptýðýmda, fark ettim ki pantolonum yoktu! Düpedüz donlaydým ben panik halinde lan aman nasýl olur? Ben buraya donlamý geldim? Diye düþünürken eþim beni dürterek “Caným seni Türkiye’den Ýsmail diye biri arýyor” demesiyle uyandým.....

Alooo ne VAR!???........
.......????

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: Sevgili Demirhan OCAK,
Gönderen: Gülizar Özlem SARAÇOÐLU / , Türkiye
21 Ocak 2009
Ýlk yorumum size oluyor zira; sebepsiniz. Ufak tefek imla hatasý ve birkaç kelime tekrarý yapmanýza raðmen; yazýlý paylaþýmlarýnýzý, büyük beðeniyle okuyorum. Favorilerimdesiniz, izlemeye aldým.. Baþarýnýz daim olsun efendim. Adana'dan.. Kucak dolusu sevgi ve selamlar...

:: Tek gülebildigim izedebizat mizah yazisi
Gönderen: Utku Koçak / Diðer/Çek Cumhuriyeti
15 Þubat 2005
Helal olsun ilk defa bir yaziya gülebildim. Vallaha tesekkur nediyim?

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn gülmece (mizah) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ben Namuslu Bir Erkek Deðilim!
Bir kadýnýn el çantasýnýn anatomisi
Bak Postacý Geliyor Selam Veriyor...
Dandini dandini dastana
Tü Rtük Ýye
Truk Bakan
Olabülür
Yaylalar Yaylalar Sen Git de Aplan Gelsin
En Goddik
Medyatör

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yobaz! Arkadaþým

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Kýna Yakýn [Þiir]
Anamýn Sihirli Adana Þalvarý [Þiir]
Bize Edebiyat Yapma Lan! [Þiir]
Okyanus [Þiir]
Caným Ýstiyooo... [Þiir]
Sex Sex Sex [Deneme]
Çotadanak Pide Salonu ve Mustafa Kemal Katilleri [Deneme]
"Köþeci" Geldiiiii Hanýýmmm! [Deneme]
Tecavüzcüler [Deneme]
Hindi Cumhuriyeti Antalyaski [Deneme]

Demirhan Ocak kimdir?

Almanya'lý bir Asabi Veled

Etkilendiði Yazarlar:
Hangi birini anlatsam ki?

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Demirhan Ocak, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.