..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyada insandan çok aptal var. -Heinrich Heine
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Demirhan Ocak

22 Haziran 2003
Dandini dandini dastana  
Demirhan Ocak
Tamam bu gömleði siz istediðiniz diye giydim fakat gömleðin kollarýný neden arkadan baðladýnýz onu anlamadým??? Heyy bir dakika durun bakalým, bana yapmaya çalýþtýðýnýz iðnenin kullanma tarihini görmek istiyorum... Sizin de diplomalarýnýzý görmek istiyoru

:CEJF:

Evde

-Ufff! Bu ne ya?
- Abartma ya, alt tarafý bir kaç parça giyecek aldým!
- Bir kaç parça mý? Affedersin ama bizim gardorabýn yarýsý ne zamandan beri bir kaç parça giyecek sýnýfýna girdi?... Peki tamam, 11 çeþit hamile elbisesi, 14 tane pantolon, 8 tane eteði bir kaç parça giyecek sýnýfýna dahil etmeni bir nebze de olsa anlayabilirim... Fakat caným 7 çift ayakkabýyý ne yapacaksýn?... Hayatým unutuyorsun galiba? Biz tatile deðil hastahaneye doðuma gidiyoruz...
- Ühüü ühüüü!! Sen beni artýk sevmiyorsun deðil mi???
- Tamam bir tanem, Aðlama sen ne istersen onu götürelim. Fakat bu kadar yükü bizim arabamýz almayacaðý için þuradan bir kamyonet tedarik edeyim.
- Üüüü ühüüü benimle dalga geçtiðine göre sen beni artýk hiç sevmiyorsun!!!
- Peki hayatým bundan sonra soðuk espiriler yapmayacaðým... artýk yola çýkabilir miyiz?
- Þu makyaj çantamý aldýktan sonra evet gidebiliriz!
- Ayýp olur ama!
- Neden?.... Ne ayýbý?
- Senin þimdi koskocaman anlý þanlý bavula, makyaj çantasý demek suretiyle hakaret etmen ayýp olur!
- Ühhüüüüüü hüüüü...........

Hastahaneye giden yolda...

- Hayatým istersen çilekle, ton balýðýný karýþtýrmadan ye! Bak sonra demedi deme! Miden bozulacak!
- Ne yapayým aþ eriyorum, hem sen benim kahvaltýmla uðraþacaðýna biraz hýzlan yoksa doðumu arabada yapacam!
- Yok hýzlanamam, çünkü bebeðimizi sarsmamak istemiyorum. Hem ben normal bir hýzla gidiyorum..
- Ýstersen senin bu normal dediðin hýz konusunu arkamýzda oluþan 55 arabalýk konvoy sürücülerine sor, ya da en iyisi son yarým saattir bizi sollarken ýsrarla korna çalan, el kol iþareti yapan, pencereden kafasýný uzatýp baðýran çaðýran sürücülere sor...
- Ehliyet ve belgelerim memur bey.
- Ýyi günler Demirhan bey otobanda sol þeritte saatte 40 km. hýzla yol alýrken yakalandýnýz.. Acaba aracýnýzda bir arýza mý var?
- Yoook valla bizim külüstürün maþallahý var!
- Ben þimdi sana ne deyiyeyim Demirhan efendi?
- Bana niye kýzýyorsun ki hayatým?
- Nasýl kýzmam ya? Þu halime bak, karným burnumda doðuma giderken arabayý ben kullanmak zorundayým!
- Ama hayatým, ben ne yapabilirimki polis 6 haftalýðýna ehliyetime el koydu.
- Demirhan en iyisi sen sus, çünkü sabrýmýn sýnýrý geçip seni boðazlamama az kaldý anlýyor musun? Yani bebeðimizin babasýz büyümesini istemiyorum!

Hastanede

- O kadar sert vurman gerekmiyordu ama..
- Az bile vurdum Demirhan efendi. Bak hâlâ sinirim geçmedi için elim ayaðým zangýr zangýr titriyor. Tamam hadi uzatma da þu hastahaneye giriþ iþlemlerimizi tamamlayalým.
- Ýyi günler bugün için randevumuz vardý.... Çok teþekkürler..... Doðum servisi ikinci katta dediniz deðilmi?..... Tekrar teþekkürler size de iyi günler hanýmefendi..
- Bir de kadýnýn telefon numarasýný isteseydin!
- Haaaa!!?????
- Öyle anlamamýþ gibi salak salak bakma bana!!
- Ama hayatým ayýp oluyor bak! Bana salak diye hitap etmem hiçte hoþ deðil! Hem ben kadýna karþý sadece kibar olmaya çalýþýyordum. Sen son zamanlarda neden bu kadar kýskanç oldun?... Anlamýyorum yani....
- Ben kýskanç deðilim...... hühü hühü hü hühüü.... Tabii senin baþka kadýnlara ilgi duymaný anlýyorum, çünkü ben þiþko, koca göbekli bir kadýn oldum. Hem sen artýk beni eskisi kadar sevmiyorsun ühü ühü hühü...
- O nasýl laf güzelim.... Of Allahým of, þu hamilelik ne zormuþ ya?...

Doðumhane

- Buyrun bu da Darmstadt üniversitesinden aldýðým doktorluk ünvanýmýn belgesi.
- Teþekkürler... Siz kaç yýllýk doktordunuz?
- 15 yýllýk
- Bugüne kadar kaç doðumda bulundunuz?
- Saymadým ama, onbinin üzerinde olsa gerek.
- Hoopp hemþire haným nereye gidiyorsunuz?
- Anlamadým bana mý diyorsunuz?
- Evet size diyorum, karýmýn odasýna girme teþebüssü etmenizin sebebi alameti ne? Onu soruyorum!!!.
- Eþinize serum baðlayacaðým.. onun için ..ben... þey..ee
- Hmmmm... bu bana verilen evraklar arasýnda sizin diplomanýz yok. Diplomanýzý görmeden bu kapýdan içeri giremezsiniz bu bir. Bu serumun son kullanma tarihinin dolmasýna 10 gün kalmýþ! Ýþte bunun için bu serumu kullanmanýza izin vermiyorum, bu da iki. Hadi þimdi gidin ve hemþirelik diplomanýzýn yanýnda daha genç bir serumu tedarik edin ve öyle gelin yoksa içeri giremezsiniz!!!!
- Demirhaaaaan.... Demiiiiiiirrrhaaaannnnn!!!!!!!!!!
- Ne oldu hayatým, bir þey mi istedin?... Tamam kýzma caným doktor hanýmýn içeri girmesine izin veriyorum.. Sen üzülme hayatým! Burada herþey kontrolüm altýnda.
- Þu doðum iþi bir bitsin, ben sana sorcaðýmmmm aahhhhhhh!!! oyyy anammmmm!!!!
- Tamam bu gömleði siz istediðiniz diye giydim fakat gömleðin kollarýný neden arkadan baðladýnýz onu anlamadým??? Heyy bir dakika durun bakalým, bana yapmaya çalýþtýðýnýz iðnenin kullanma tarihini görmek istiyorum... Sizin de diplomalarýnýzý görmek istiyorum... Bana iðne yapmanýza izin vermiyorum.. Avukatýmý istiyorum... Dýþiþleri Bakaný'na söyleyin gelsin, onunla görüþecem... ahhhhðð yandým anaaamm...

21 Mart 2003 Psikiyatri Servisi

- Bak babasý, kýzýn Larissa-Semiha.
- Ufff!! Baþým bana ne oldu? Ben nerdeyim? Doðum bitti mi?
- Doktor bey eþim Demirhan neden çýldýrdý?
- Yaptýðýmýz testler sonucunda çýkan hastalýðýnýn adý halka arasýnda bilene adý ile “Görmemiþin bir çocuðu olmuþ” olduðunu tesbit ettik..

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: Çok güzel Bir Yazý
Gönderen: Utku Koçak / Diðer/Çek Cumhuriyeti
25 Haziran 2006
Valla çok güzel bi yazý olmuþ, çok beðendim. Benim yazýlarýmda da olan imla hatalarý var bir kaç tane onlarý düzeltirseniz mükemmel bir yazý olacak. Bunu kibir olsun diye yazmýyorum, birbirimize yardýmmcý olmamýz gerktiðini düþünerek yazýyorum. Ýzedebiyat sitesinde olan bu yorum yazma kýtlýðýndan þikayetçiyim. Kimse uðraþýpta yorum yazmýyor. Sizden de benim yazýlarýma yorum atmanýzý diliyorum. Saygýlar... Utku KOÇAK

:: Çok eðlenceli
Gönderen: Kâmuran Esen / Bolu / Mudurnu
24 Haziran 2003
Merhaba Sevgili Demirhan Ocak; Öykünüz çok eðlenceli......Anlatýmýnýzý çok yalýn, sýcak, akýcý, esprili buldum.Bizimle paylaþtýðýnýz için teþekkür ederim......Nice paylaþýmlara.....

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn gülmece (mizah) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ben Namuslu Bir Erkek Deðilim!
Bir kadýnýn el çantasýnýn anatomisi
Bak Postacý Geliyor Selam Veriyor...
Tü Rtük Ýye
Truk Bakan
Olabülür
Yaylalar Yaylalar Sen Git de Aplan Gelsin
En Goddik
Medyatör
Ne Kadar... ?

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yobaz! Arkadaþým

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Kýna Yakýn [Þiir]
Anamýn Sihirli Adana Þalvarý [Þiir]
Bize Edebiyat Yapma Lan! [Þiir]
Okyanus [Þiir]
Caným Ýstiyooo... [Þiir]
Sex Sex Sex [Deneme]
Çotadanak Pide Salonu ve Mustafa Kemal Katilleri [Deneme]
"Köþeci" Geldiiiii Hanýýmmm! [Deneme]
Tecavüzcüler [Deneme]
Hindi Cumhuriyeti Antalyaski [Deneme]

Demirhan Ocak kimdir?

Almanya'lý bir Asabi Veled

Etkilendiði Yazarlar:
Hangi birini anlatsam ki?

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Demirhan Ocak, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.