..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Baþka dillerle ilgili hiçbir þey bilmeyenler, kendi dilleriyle ilgili de hiçbir þey bilmiyorlar. -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýliþkiler > Serap Demirtürk Özaltun - SERAP HOCA

15 Mart 2010
Yazýlarým - 4  
Serap Demirtürk Özaltun - SERAP HOCA
Etme be gülüm...de bana...de ki bileyim bu yolun çýkýþý nerde...ne seninle oluyor ne sensiz.yokluðun mu daha az acý verecek bana, varlýðýn mý...bunun cevabýnda gizli olsa çözüm...cevabý bulurum belki..ama yok..yok caným..ayný gözlüðü takamadýk, takamazdýk da...deðiþmeden bir de olamadýk..yani biz olamadýk..

:AEJH:
Bu Çocuklar 'Bizim'

Yine bir bayram geçti. Evlerin duvarlarý sýrlarý sakladý, ya sokaklarda yaþananlar? Köþe baþlarýndaki sahipsizlik, ürkek bakýþlar, ellerinde paketleri olanlara imrenerek bakýþlar...Bunlar görebiliyor musunuz? Hep yukardakilere mi bakýyor o güzel gözleriniz, yoksa baþýnýz aþaðýlarý da görebiliyor mu? Bir sýcacýk çorbanýn buðusunda mutluluðu paylaþýrken yuvanýzda, dýþarda yaþanan ya da yaþanmaya çalýþýlan hayatý hissedebiliyor mu yüreðiniz? Bir lokma bana bir lokma sana diyemiyorsanýz bile, on lokma bana bir lokma sana diyebiliyor muyuz? O zaman el ele verelim ve bu çocuklar için bir þeyler yapalým...Neden mi? Çünkü bu çocuklar bizim.

4.12.2004/ Serap Hoca
------------------------------

Bu mu Özlemek?

Sadece sana bir merhaba demek istedim; sesin, ruhuma ilaç oldu. Gözlerini göremesem de, ellerini tutamasam da biliyorum ki gül yüzünde izim var. Ýçimde senden kalan sözlerle kapatýyorum gözlerimi, diyemediklerimi düþlüyorum.

Nerdesin þu an kim bilir? Neden huzursuzluðun yüreðine yerleþmesine izin veriyorsun? Bilmez misin ki sen, onunla geçinemezsin. Seni sonsuz bir rüzgara emanet ediyorum. O rüzgar seni huzursuz eden her ne varsa, uzaklaþtýrsýn senden ve ruhunu arýtsýn.

Hani özlemek diye bir duygu var ya... Ellerimin içinden gözlerimdeki yaþa kadar hep sen varsýn.Bu mu özlemek?

Uzaklardan gelen ezgilerde hep senden bir þeyler hatýrlýyorum ve yüreðimden yüreðine tüm sevgimi çiçeklerle bezeyip gönderiyorum.

27.11.2004/ Serap Hoca
---------------------------------

Can Ýçre Cana 1

Merhaba can,
Sana bu sesleniþim, yokluðunun izine inat, sanki ilk mektubum...Yüreðin nasýl bilmiyorum...ama sen nedensiz bir þekilde hep benle oldun, bende oldun.
Git dedim de gidemedin, gideyim dedim de gidemedim. Sorunlarý aþamadýðýmýzda çareyi yok oluþlarda aradýk zaman zaman, ama bir þey hep dur, dedi bize ve durduk. Bimem ki durmasa mýydýk, bilmem ki gönderip özgür mü býraksaydýk içimizdeki akgüvercini...bilemiyorum...
Þimdi depreþip dururken anýlar, tökezlerken hayat yolunda -ne garip- biz tutuyoruz birbirimizin elini. Baþýmý kaldýrýp baktýðýmda gördüðüm gözlerde acýma mý var diyorum ve bulduðum bir bilinmezlik...bulamadým...neden hala birlikteyiz, bulamadým...sevgi ormanýnda savruldum kaldým, çýkmazdayým...öfke daðýnýn altýnda ezildim, kahroldum...kin tohumunu ekmek istemedim,ama ezildim..hoþgörü ile yoðruldum ama tükendim..
Etme be gülüm...de bana...de ki bileyim bu yolun çýkýþý nerde...ne seninle oluyor ne sensiz.yokluðun mu daha az acý verecek bana, varlýðýn mý...bunun cevabýnda gizli olsa çözüm...cevabý bulurum belki..ama yok..yok caným..ayný gözlüðü takamadýk, takamazdýk da...deðiþmeden bir de olamadýk..yani biz olamadýk..
insan, savrulan kar taneciklerine baksa, bilir ki bunlardan biri, iþte þu en gerideki kendisi...ama insan, kendi düþüþünü, yok oluþunu görmeye dayanamýyor..ben de yok oluyorum...damla damla eriyor içim..yaþama sevincimle birlikte, umudum, ýþýðým, özlemim...her þeyim yok oldu sanki..ve sen caným, sen yok olma..bana bunlarý yaþatsan da yok olma...neden mi...bilmem ki...

sana yazdýðým bu mektubumu nasýl bitireceðimi bilemiyorum...içimde taptaze bir þey olsa, onu sana armaðan ederdim..ama yok...saðlýcakla kal, Rabbim korusun seni.

...............
hani bir rüzgar eser
savurur insaný
dað bayýr öteye...
sen varsýn
ama...
yoklarýn gölgesinde
yok olmaktasýn...
nedir ki diyeceðim
ama...
demeden de
anlýyorum
zaman...
gitmek zamanýdýr...
zaman
ötelenmek zamanýdýr.
bilmeyen bile
anlar...
hele yüreðinde
bir can diyen,
hepten anlar
istenmezliði...
tutku deðil,
yürek yakýnlýðýdýr
yürekleri harlatan...
bil bunu.

4.4.2005/ Serap Hoca
---------------------------------

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn Ýliþkiler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yazýlarým - 18
Yazýlarým - 11
Unutamam Ki
Yazýlarým - 15
Yazýlarým - 12
Yazýlarým - 14
Yazýlarým - 17
Yazýlarým - 16
Yazýlarým - 13
Yazýlarým - 10

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Kibritçi Kýz
Asýn Gitsin
Sana Söz Aþkým
Çetinim - 4 . 5. 1998
Hayata ve Cesarete Dair
Söz Mü?
Bir Küçücük Kýr Çiçeði
Bu Bir Vedadýr
Gittin
Ýnsana Dair

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Þiir de Neymiþ! [Þiir]
Çýðlýk [Þiir]
Gelme [Þiir]
Taþ Baðýrlý Daðlar [Þiir]
Gidene Aðýt [Þiir]
Yürek Aðlar, Gözyaþý Yerine [Þiir]
Kan Gülleri [Þiir]
Gitmeyeceğim [Þiir]
Serap Hoca' Dan [Þiir]
Nerdesin? [Þiir]

Serap Demirtürk Özaltun - SERAP HOCA kimdir?

YAÞAMI DOLU DOLU SEVEN , MUTLULUÐUN ÝNSANIN ÝÇÝNDEKÝ KIVILCIMA BAÐLI OLDUÐUNA ÝNANAN BÝRÝ. . .

Etkilendiði Yazarlar:
YAÞAR KEMAL,FAKÝR BAYKURT,TEVFÝK FÝKRET,NAMIK KEMAL,YUNUS EMRE

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Serap Demirtürk Özaltun - SERAP HOCA, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.