..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Eğer bir kelebeği sevebiliyorsak, tırtıllara da değer vermemiz gerekir. -Antonie de Saint-Exupery
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Görüş ve Eleştiriler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gecenin Islığı Ceplerinde Işıyor Meral
İsa Kantarcı
Şiir > Destan

Gecenin ıslığı ceplerinde ışıyor Meral atlar seninle koşuyor Meral bulutlar seninle koşuyor Meral kurtlar seninle koşuyor Meral Samsun dağlarında suların çağıltısı seninle canlı Meral Alaska’daki geyiklerin soluğu yolunu aydınlatıyor devam Meral Erzurum’daki gecenin ıslığı ceplerinde ışıyor Meral dünya kuruldu kurulalı en parlak yıldızlar alnında birikmiş Meral inandığın gibi devam sen kadınsın kadın ruhu bambaşka bir güce, güzelliğe

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Görüş ve Eleştiriler
 Kör Baykuş  (Aysel AKSÜMER )

Mutlaka okunması gereken romanlardan biri Kör Baykuş, Hacimce az olduğuna bakmayın oldukça ağır bir eser. Yazarı Sadık Hidayet'e ve çevirisini yapan Behçet Necatigil'e edebiyata kazandırdıkları için minnet ve şükran duygularımla.
 Vefa Arayan Şair’den  (Hakan Yozcu)

simlerdi. İsimler, Öz Türkçe diyebileceğimiz türden isimlerdi. Kimileri tarihimizden alınmış bazı kahramanların ismi, kimileri etrafımızda gördüğümüz, yakinen bildiğimiz, tanıdığımız eşimizin, dostumuzun, arkadaşlarımızın isimleri idi. İsimlerin halis Türkçe olmasına dikkat edilmişti: Oğuzhan Göktürk, Ülkü, Alp Amca, Ayperi Hanım, Kürşat Yiğit, Bengisu, Fatih Özmen, Timur Özmen, Gökçe Özmen, Melek Kutlu Özmen, Aynur, Mete, Alperen… Kahramanlar, eserde tüm ayrıntılarıyla tasvir edilerek veriliyor. Yazar, bu konuda en ince detaya kadar inmiş. Adeta kahramanları fotoğraf gibi beynimize nakşediyor:
 Ücretsiz Kitap Dağıtabileceğim İstanbul’da Bir Mekan Arıyorum  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

O nedenle benim amacım, okunmanın ötesinde kitap olarak okurun kütüphanesine girmektir. Çünkü gün gelir internetteki yazılar kaybolabilir, ama kitap uzun süre varlığını koruyabilir.
 Nakşeden İzler  (Mustafa Cilasun)

Yaşadığım yılların, farkına varamadığım gerçekliğini, efkârımın derinliğinde solumak... Hafızam da, silinmezler bölümünde bulunan, naçar kaldığım feryadımdır... Bir duruşu olmayanlara isyanımdır... Himmeti, hizmeti, külfeti, nimeti karıştıranlara, suizan edenlere reddimdir... Konuşmak, koklaşmak, barışmak, yarışmak kaygısıyla gafletimin yansımalarıdır... "Aşkların örüldüğü, sırların gömüldüğü mezarlarda geceler gibidir" Tespitinden hareketle, efkârı umumi yemin malum olmasını dilememdir... Manasını kaybetmiş bir beden, mekanikleşmiştir. Mekanikleşen bedenler, mezarlara manzara keyfiyetiyle bakarlar. Oysaki mezarlar, zahirin bittiği mekânlardır... Bu ahval üzerine, hali lisanımla paylaşmak, paslaşmak ve anlaşmak beyanı halimdir...
 ‘gerçekler Romanda, Hakikatse Kur’an - I Kerimdedir’  (YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR)

TYB Kırklar Meclisinde Mustafa Özel ile yapılan etkinliğin değerlendirme metni
 Mahsun Galata Köprüsü  (Metin TUZCU)

İstanbul’u İstanbul yapan bazı mekanlar vardır. İçi yaşanmışlıklarla dolu, eski ve yeni İstanbul’un tanığı olan bu mekanlar tam anlamıyla keyif için yaratılmıştır. Bu “dolu dolu” mekanlara bir de enfes İstanbul manzarası eşlik ettiği zamanlarda her şey tam kıvamında olur.
 Yaşam  (Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri)

Sızlanmayacaksın bu hayatta arkadaş sızlanmayacaksın , Ya yaşamakla uğraşacaksın , ya ölmekle ama sızlanmayacaksın ... Atakan Korkmaz
 Roman Okumaları  (YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR)

2019 yılında yayınlanan birkaç romanla ilgili kişisel değerlendirmeler
 Suskunlar  (aslınur büyüközelci)

2007 Oğuz Atay roman ödülüne layık görülen İhsan Oktay ANAR’ın Suskunlar romanı 17.yüzyıl İstanbul’unu ve çevresini anlatmaktadır
10 
 Babil'de Ölüm İstanbul da Aşk  (Fikri Kaştaş)

Fuzuli'nin Leyla ve Mecnun mesnevisi romanın kurgusu içine iskelet olarak yerleştirilmiş adeta.Leyla'nın elleriyle yaptığı kağıda Fuzuli^nin yazdığı beyitler... Roman bir papirüs kağıdının ağzından anlatılıyor.Fuzuli'nin kölesi, Leylâ'nın aşığı olan bu kağıt zaman zaman kendini Kays yerine koyuyor, zaman zaman da Fuzili'nin kölesi. Kimlerin eline geçmiyor neler görmüyorki bu köle. Önce Fuzuli'nin
11 
 Uluslararası H. S. Arel ve Türk Müziği Sempozyumu’ Nun Düşündürdükleri:  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Batı ve Türk müziklerinde teksesli ve çoksesli olarak 2000 kadar eser bestelenmiştir. Türk müziğinde çoksesli olarak yazdığı parçalar, bu yeniliğin ilk eserleridir. 51 Mevlevi ayin-i şerifi, 108 durak, 88 ilahi, 23 peşrev, 108 saz semaisi, 45 oyun havası, 19 tasviri saz eseri, 20 taksim, 52 gazel, 130 şarkı, 200 çoksesli oda müziği eseri, pek çok polifonik parça ile, Türk bestekarlarının en büyüğü sayılmasına hak kazandıran çalışmaları vardır. Bu birbirinden güzel eserler, bestekarın tamamen şahsına mahsus bir özellik taşımaktadırlar. Bu müzikolog için düzenlenen sempozyum ile ilgili naçizane şahsi düşüncelerim sunuluyor...
12 
 Tefrikasız Bir Türkiye  (Metin TUZCU)

“ Girmeden Tefrika bir Millete, Düşman giremez, Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”
13 
 Göğsündeki Gökyüzü - Sevgili Büşra Ay'a Teşekkürle...  (leyla karaca)

Leyla Karaca’nın ayrıntılı anlatımı, karakterleri canlandırmadaki yaratıcılığı, titiz tasvirleri, zaman ve mekân konusunda doğruyu yakalama ustalığı esasında Karaca’nın şiirden romanına taşıdığı vazgeçilmezi.
14 
 Ücretsiz 3 Kitap  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Evet, bu üç kitaba sadece kargo bedelini ödeyerek sahip olabilrsiniz... *Bu kampanya 31 Temmuz 2012 günü sona erecektir.
15 
 Anamdan İnciler Kitabı Hakkında  (Necmettin Yalcinkaya)

Yalçınkaya kitaptaki kahramanın attığı her adımı değerlendiriyor, öyküleştiriyor. Kahramanını müthiş derecede konuşturuyor. Keza genç Anadolu kadınına misyonunu hatırlatıyor.
16 
 Zararına 3 Kitap (Roman) Sadece…. ,  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kitaplar:1-Mağaranın Kamburu (133 Sayfa-Roman) 2-Memleketimin Delileri (160 sayfa-Roman) 3-Nifak… (132 Sayfa-Roman)
17 
 Hangi Mutsuzluğun Gölge Ağacıyım?  (ishak)

Sen düşüme gerçek katan bir zamanın, dönüm noktası olmuştun ayrımında olmadan.. Basmakalıp bir hikaye değildi bizimkisi... Gözlerinden hiç uzaklaşmayan hüzün; gri bir gecenin koynunda dişlerinin minesine yansısa da ay ışığında gülüşün eksikti..
18 
 Yeni Hayat  (Baki Demirtaş)

“Yeni Hayat”, bazen benim planını yaptığım bir hayatın nasıl olacağını gösteriyor. Özellikle bir kazıdan diğerine giderken otobüs terminallerinde, mola yerlerinde kapıldığım duyguları bana bir kere daha hatırlattı.
19 
 Sokrat Kapınızı Çalarsa  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Emekli Felsefe Öğretmeni Ömer Faruk Hüsmüllü’nün yazdığı Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı kitabı, P-Kitap Yayınevi tarafından yayımlandı. Tüyap Kitap Fuarında okura sunuldu. (Ömer Faruk Hüsmüllü’nün 9 Kasım 2013 günü Kitap Fuarında P-Kitap standında imza günü var.) Ayrıca kitap, internet satış noktalarından da temin edilebiliyor. “Ben kitabı ücretsiz okumak istiyorum.” diyen okurlar olursa, onlar da bu isteklerine internet üzerinden ulaşabilirler. Çünkü çeşitli sitelerde bu eser bölümler halinde yayımlandı.
20 
 - Psikolojik Baskı -  (merve mutlu)

son eklenenler
Kör Baykuş
Aysel AKSÜMER
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Vefa Arayan Şair’den
Hakan Yozcu
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Roman Okumaları
YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Yaşam
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Sokrat Kapınızı Çalarsa
Ömer Faruk Hüsmüllü
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Yeni Hayat
Baki Demirtaş
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Ücretsiz 3 Kitap
Ömer Faruk Hüsmüllü
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Mahsun Galata Köprüsü
Metin TUZCU
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Tefrikasız Bir Türkiye
Metin TUZCU
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Babil'de Ölüm İstanbul da Aşk
Fikri Kaştaş
Roman > Görüş ve Eleştiriler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.