..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
"Bilmezlik ile ne hotum; hayalimde ne gzellik, ne de ak vard." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Hakan Yozcu
Hakan Yozcu - Kendi Dnyam
Site i Arama:

Ana Sayfa
  Kadirli'de Bir Gece (Hakan Yozcu) 24 Austos 2023 An 

Heduye, kaderin her turlu tokadini yemi bir insan. Doumundan beri anszlklar, talihsizlikler, kadetsizlikler onu hic yalniz brakmad. Hep onun yannda oldu...

yk Tiyatro ve Sanat zerine (Hakan Yozcu) 19 Mays 2022 Sanat ve Sanatlar 

Hakan Yozcu ile yk, tiyatro, sanat zerine bir sylei

Gzel Bir Dnya (Hakan Yozcu) 9 Nisan 2022 An 

Bu gn de ayn eyleri grmyor muyuz? Yolsuzluklar, haksz kazanlar, sahtekrlklar, ktlklar, dzenbazlk, tokatlk, adam kayrma, insan seme Peki, bu durum nereye kadar srp gidecek? Bu insan, ne zaman deiecek? Ne zaman sadece kendini dnmeyecek? Ne zaman klesi olduu paraya deer vermeyecek? Onun klesi olmayacak? Bu dnyay ne zaman gzelletirecek? Ne zaman, insan, insan insan olarak grecek?

Cassandra Hotel Bodrum (Hakan Yozcu) 8 Nisan 2022 An 

Dar sokaklardan ilerliyoruz. Minibs, yolcu alp indiriyor. Bu nedenle sk sk duruyor ve hareket ediyor. Yolcularn byk ounluu yabanc. Minibste genellikle hep ngilizce konuuluyor. Trke konuan yok denecek kadar az. ofre: - Ne kadar kald? diye soruyorum. - Daha var, gelince ben size sylerim, cevabn alyorum. Ara, devam ediyor.

Futbol Ma (Hakan Yozcu) 7 Nisan 2022 An 

Ben, her ihtimale kar, saha kenarndaki seyyar satclardan kfte de almtm. yle ufak tefek eylerle doyacak biri deildim. Sahaya erken girmemize ramen, etraf maher gn gibiydi. Saha ii seyircilerle daha imdiden dolmutu. Tm seyirciler, tezahrat ederek takmlarn destekliyordu. Ama brakn saha iini dars da yleydi. Ana baba gnyd. Binlerce insan stada girmek iin kuyrukta sra bekliyorlard. Sahann etraf kfteciler, kebaplar, apka satanlar, bayrak satanlar, kakol satanlar, forma satanlar, binlerce grevli polis, kapc, bileti, grevli ile doluydu

Iskadro (Siil) (Hakan Yozcu) 6 Nisan 2022 An 

oalyordu. Ayamn zeri kk kk noktalarla dolmutu. Zamanla bu noktalar birleiyor ve kocaman bir yumru oluturuyordu. Ne yapacam bilemiyordum. Yumru bydke, bot da ayama dar gelmeye balyordu. Iskadro denilen bu siillerin yakmakla getiini biliyordum. Erkekse geer; yok dii ise oalr, artar. denilmiti. Benimkisi oalp artan trdendi.

13. Maa (Hakan Yozcu) 6 Nisan 2022 An 

Elenecek bir yer bulamamlard. areyi kye dnmekte buldular. Kye geldiklerine kahvehaneyi ak buldular. Arabadan inip ieri girdiler. Kimileri iip sohbet ediyor, kimileri televizyon seyrediyor, kimileri de kk apl okey oyunu oynuyorlard. Arka tarafta bulunan odann kaps kapalyd. Merak edip baktlar. eri girdiler. erde bir masa kurulmu oyun oynanyordu. Oynanan oyunu izlemeye baladlar.

Ky retmenleri (Hakan Yozcu) 6 Nisan 2022 An 

Okula geldiklerinde aknlklar bin kat daha artt. Okul demeye bin ahit isterdi. Brakn duvarlarn boyasn, svalar dklyor, demirler pas tutmu, iskelet gibi grnyordu. Snflara be masa konularak bir snf havas verilmiti. Duvarda bir kara tahta bile yoktu. Kara tahta olmayan bir yerde tabii ki tebeir olmas beklenemezdi. Ne yapacaklard? Bu kadar yoklukta nasl eitim verebileceklerdi? Okul sorumlusu Koray retmenle grtler. O da greve balayal birka gn olmutu. leri ok zordu. Ama umutluydular. yimserdiler.

Hal (Hakan Yozcu) 6 Nisan 2022 An 

- Etme gzn seveyim. Onu Allah doyuramyor ki ben doyuraym. Adam, insan deil, mbarek ay. Doymak nedir bilmiyor ki, dedim. Tam bu srada dardan uzun bir korna sesi duyduk. Bir araba tam n tarafmzda durdu. Gelen Burhand: - Hocaaaaa! Diye bard. Mehmetali: - te geldi seninki hocam, dedi. Bu arada kebaplar da atmt mangala.

Iskadro (Hakan Yozcu) 6 Nisan 2022 An 

Ayamdaki kk dediim nokta, her geen gn byyor, bydke oalyordu. Ayamn zeri kk kk noktalarla dolmutu. Zamanla bu noktalar birleiyor ve kocaman bir yumru oluturuyordu. Ne yapacam bilemiyordum. Yumru bydke, bot da ayama dar gelmeye balyordu. Iskadro denilen bu siillerin yakmakla getiini biliyordum.

Adanal (Hakan Yozcu) 4 Nisan 2022 An 

yeter ki sevmesini bilsindi. Hayat daha baka gzel olurdu o zaman. Sevgi ile her ey yeerirdi...

Nur - Ik (Hakan Yozcu) 1 Nisan 2022 Toplumcu 

Evi de yoktu. Salksz, virane grnml, boyasz, svasz, rutubetli kck bir odada kalyordu. Buras bir dkkndan bozma bir meknd. Ev desen eve benzemiyor, dkkn desen dkkna benzemiyordu. Yalnzd. Yapayalnz. Kars, ocuu, akrabas kimsesi yoktu. Bu yzden gamsz, kedersiz, umarsz olmutu. Bekledii, istedii hibir ey yoktu. Nasl olsa lecekti. Niye bu dnyay kendine zehir edecekti? Bir dek, bir yastk, bir battaniyesi vard ya, ku tyl yata, yorgan olsa ne yapacakt?

ark Blbl (Hakan Yozcu) 26 Mart 2022 An 

Yal bir airin gemi yolculuu

Yozcularn Kkeni ve angaza Ky (Hakan Yozcu) 4 Mays 2021 Kltr atmalar 

angaza Ky o kadar ok ilgimi ekiyor ki aratrmadan, soruturmadan yapamayacam. Bu konuda da You Tube imdadma yetiiyor. Kadirli, gerekten okuma oran olarak belki de Trkiyenin en yksek orana sahip bir ile. O kadar ok okuyan insan var ki neredeyse btn ehir ocuklarn okutmu, niversite mezunu etmi. Yani buradan o kadar ok okumu insan km ki bunlar nemli makam ve mevkilere gelerek Trkiyenin her yerine yaylm.

Lahmacun (Hakan Yozcu) 19 Nisan 2021 An 

Cama yaklap ieriye gz attm. Kimse grnmyor. Yan tarafa doru yryp birileri var m diye bakmaya baladm. Gerekten kimse yok. Tekrar n tarafa gelip kapya yaklatm. Cama hzl hzl birka defa vurdum. Yok. Allahn bir kulu grnmyor. Bu defa biraz daha hzl vurdum. Tam umudu kesmitim ki ieriden gen bir bayan kt:

ve lk Blm Yaynland (Hakan Yozcu) 4 Nisan 2021 Gnlk Olaylar 

Dizi, daha ilk sahnelerden itibaren ilgi ekiyor. Kyde geen bir yaam, Trklerin kendine has bir yaam biimi, sevgi, sayg, huzur ve bar dolu bir yaam biimi gzler nne seriliyor. Rum komularyla iyi geinen, onlarla hibir sorun yaamayan ve hatta dn derneklerini birlikte yapan aileler olarak veriliyor. Ta ki Rumlarn Kbrsa tek bana hakim olmak istemelerine kadar. Dizide Rum Lideri Makarios bunu ak bir ekilde dile getiriyor: Kbrsta bir Trk kalmayncaadann kime ait olduu sorunu da ortadan kalkacak diyor.

ve lk Blm Yaynland (Hakan Yozcu) 4 Nisan 2021 Gnlk Olaylar 

Dizi, daha ilk sahnelerden itibaren ilgi ekiyor. Kyde geen bir yaam, Trklerin kendine has bir yaam biimi, sevgi, sayg, huzur ve bar dolu bir yaam biimi gzler nne seriliyor. Rum komularyla iyi geinen, onlarla hibir sorun yaamayan ve hatta dn derneklerini birlikte yapan aileler olarak veriliyor. Ta ki Rumlarn Kbrsa tek bana hakim olmak istemelerine kadar. Dizide Rum Lideri Makarios bunu ak bir ekilde dile getiriyor: Kbrsta bir Trk kalmayncaadann kime ait olduu sorunu da ortadan kalkacak diyor.

Olcay Kra le Kbrs Sorunu (Hakan Yozcu) 13 Mart 2021 Gnlk Olaylar 

Sayn Kra, Kbrsn Ortadouda ok nemli bir konuma sahip olduunu, bu nedenle de btn sper g devletlerin dikkatini ektiini dile getiriyor: Kbrs, Ortadounun kaps. Burada kylar var. Jeopolitik bir neme sahip. Yeralt zenginliklerini de buna eklersek sper glerin dikkatini ekiyor. Hepsi de buraya konulanmak ve buraya hkim olmak istiyor. diye gr belirtiyor.

yaar Kemalin lm Yldnm Mnasebetiyle (Hakan Yozcu) 28 ubat 2021 Yazarlar ve Yaptlar 

Kadirlide edebi etkinlikler dzenleyin. Yaar Kemal Gnleri, haftalar dzenleyin. Trkiyeden ve Dnyadan bir ok nl edebiyatlar Kadirljye davet edin. Bunu her yl yapn. eitli konferanslar, seminerler verin. Yasar Kemal roman yazma yarmalar dzenleyin. Bylece hem edebiyatmza yeni yazarlar ve yeni eserler kazandrm olursunuz. Bu sayede Kadirlinin adn bir kez daha duyurmu olursunuz.

Yreimde htilal Var (Hakan Yozcu) 25 Ocak 2021 Ak ve Romantizm 

...

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Hakan Yozcu, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 26.09.2023 18:53:38