..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bir gn karma biri kacak ve bana: "Herey olmas gerektii gibi olmaktadr, efendim" diyecektir. -A. Aaolu, Yazsonu
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Hsrev zel
Hsrev zel -
Site i Arama:

Ana Sayfa
  Tanr Dal Akkartal 4. Blm (Hsrev zel) 6 Kasm 2008 Tarihsel Roman 

- Bilim dsturu bizde iki trldr. lki, kendini tanmak, ikincisi dierlerini tanmaktr. Kendini tanmaa merak saranlarn rotas uzaklardr. Tandka herkes ve her eyden uzaklar, sonunda salt yalnzla varmak isterler, ki bu hal lm deilse bile, insana hapislik gibidir. Onun iin, yaarken, genelde lml bir tarz iinde olunur. Bu salanp, orta yol tutulunca, umumi hayat ve bunun yaanmasna dair ilkeler renilir

Tanr Dal Akkartal 3. Blm (Hsrev zel) 6 Kasm 2008 Tarihsel Roman 

Yorgo: - Ben ahsen aileden bir Ortodoks'um. Ama dostum Arpad bir istisna adeta, nk lkesinde atalarnn din ve tresi oktan terk edildii halde, o bir " Son Hunlu "dur. Akkartal bu "Son Hunlu" nitelemesi zerinde durarak Yorgo'ya: - Yani imdi Arpad dostumuz "Hun" aslndan m gelmektedir?

Tanr Dal Akkartal 2. Blm (Hsrev zel) 6 Kasm 2008 Tarihsel Roman 

Sonra geyalarn hizmetinde, muhabbet ve elence faslna geiliyordu. Geyalar, hem yerel alglaryla mzik yapyor, hem de en zarif ve kvrak danslarn bu olaanst konuklar iin sunuyorlard. Bu masals uzak dou elentisinin tam ortasnda bulunulurken, verilen bir haberle kaptan dar kyordu.

Tanr Dal Akkartal 1. Blm (Hsrev zel) 6 Kasm 2008 Tarihsel Roman 

Koca Turul, yal kl ustas, maarann sol yannda kurulu demirci ocann banda, terlemesine aldrmadan, elinde ki kl taslana biteviye eki sallyordu.

Askerlik Maceras... (Hsrev zel) 13 Austos 2007 Toplumcu 

Bir lke dnnz, (AB lkesi) sizin lkenizde cana ve mala zarar verici her trl terr destekleyerek, sizi Ermeni Soykrm ile dahi sularken, size kar ahsen, hibir hakszlk etmemi olacak ve mahkemeleri ama sizi asla haksz olarak mahkum etmeyecek. Bu mmkn deil. Bunu mmkn sayan mantk ne yazk ki ancak ve sadece Trkiye’de vardr

(Hsrev zel) 1 Nisan 2006 Politik Olaylar ve Grler 

Ademin Akbeti (Hsrev zel) 28 Haziran 2005 Srrealizm 

Bir gn Adem, Havva ile elma mevzuu yznden ksm, ayr kulvarda taklrken zgnd. Beni dert orta yapmak istercesine:

A ve Usta (Hsrev zel) 29 Ekim 2002 Toplumcu 

- Dur hele be moruk, bu adamda parann fabrikas m var, ne. Bylesi kar m hi karna bir daha? Sen fazla uzatma, biraz mangr daha tosla bakalm babalk.

Savann ntikam (Hsrev zel) 30 Eyll 2002 Bakaldr 

- Etrafna baksana, iyi bak, evrendeki altn ereveli evlerde camlar ak ve karanlkta bir kenara ekilmi olan, yarnlardan mitsiz, hedeflerini, hayatlarnn anlamlarn kaybetmi insanlar grmyor musun?

1.Blm: atal Yrek (Hsrev zel) 30 Eyll 2002 Bakaldr 

Vilayetteki sinemalara yabanc film olarak nceleri sadece Hint filmleri gelirken, sonra Amerikan ve Avrupa meneli filmler gelmee balyordu. Fakat yerli senaryolara altm iin, yabanc filmler bana, sanki tam olaylarn ortasnda bitiyormu gibi g

Zor dnceler.....

NSAN zerine....

SIR:
nce kendini bilir
baka LAH tanmaz,
zaten o bir ademdir,
hiliin ta kendisi.

Her ey hilikten doar;
Skn eder insanlk;
kendine has srlar
halis endamlaryla.

Ondan sonra bu dnya,
ona bir cennet olur,
nk kendini tanr,
btn ihtiamyla.

Hsrev zel 14.Mart 2005
http://www.youtube.com/watch?v=_rmdyPxkivU

05.04.2007 22:09:16 Kritik Gnlerimiz... 

Gemite http://www.youtube.com/watch?v=_rmdyPxkivU byle idik..

imdi zgr, ama halen tutsak gibiyiz...

alyoruz; gelecei biimlendirmek iin...

Allah kerim...

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Hsrev zel, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 06.06.2023 03:24:54