..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Avukatlar da bir zamanlar ocuktular herhalde. -Charles Lamb
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Politik Olaylar ve Grler > FATH TANER VURAL

29 Ekim 2022
Demokratik Cumhuriyet Hareketi  
Demokratik Cumhuriyet Hareketi

FATH TANER VURAL

Merhaba. Demokratik Cumhuriyet Hareketi balkl yazm grlerinize sunuyorum, yorumlarnz beklerim.

:BIF:
DEMOKRATK CUMHURYET HAREKET

Merhaba. Evet, DEMOKRATK CUMHURYET HAREKET, neden balamal, nk bizim cumhuriyetimiz demokratik deil, hibir zaman da olmad, delillerim nedir, misal Almanya Babakan , savclk tarafndan ifadeye arld ve gidip ifadesini verdi, bizde byle bir ey mmkn m, deil en st yneticinin, sradan bir memurun bile , savclka ifadeye arlmasnda, o memurun st amirinin msaadesi yoksa, o memur ifadeye gitmez, peki hadi o st amirin de ifade konusunda dahli varsa ne olacak, ABD eski Bakan Trump seildiinin ilk zamanlarnda, baz lkelerden ABDye girii bir Bakanlk kararnamesi ile yasaklamt ve yetkili bir mahkeme bu kararnameyi iptal etti ve Trump hi bir ey yapamad, bizde yetkili bir mahkeme, bir Cumhurbakanl kararnamesini iptal edebilir mi, ne dersiniz, ABD eski Bakan Clinctonun skandal olaynda savclar Beyaz Saraydaki yatak odalarna kadar aramalar yapmlar ve Clincton ses bile karamam, ne dersiniz bu konuya, evet eski Bakan Clinctonun bu skandalndan sonra ABD Senatosunda Clincton iin AZLEDLME OYLAMASI YAPILDI ve kar parti olan Cumhuriyeti Parti senatrlerinden birisi , Demokrat Partili Bakan Clincton LEHNDE OY KULLANDI, evet bu konuya ne dersiniz, ve bu senatre sordular, bu durumda Cumhuriyeti Parti Bakanyla ters dmez misiniz diye, adam dedi ki, ne mnasebet, ben bamsz bir senatrm, istediim ekilde oy kullanrm, bizde byle bir ey mmkn m, deil byle bir ey , tm partilerde , liderlerin grlerinin kl kadar dna klsa, bunu yapanlar kesin ihra istemiyle disiplin kuruluna sevk edilirler, sadece ABD askerlerinin Trkiye zerinden Iraka sevkiyle ilgili TBMMde bir teskere oylamas yaplmt ve AK Parti milletvekillerinden bir ksm , Erdaoana ramen aleyhte oy kullanmlard, ama o zaman da halkn nemli bir direnci olumutu, demekki halk isterse baz eyler deiebiliyormu, ite yukarda aklamaya altm konular zerine diyorum ki, lkemizde artk bir DEMOKRATK CUMHURYET HAREKET balamaldr, Allahn izniyle bu hareket balayacak ve tm lkeye yaylacaktr, bunu belki ben gremeyeceim ama vakti gelince bu olacaktr Allahn izniyle, Cumhuriyet Bayramnz kutlar, en ksa zamanda DEMOKRATK CUMHURYETE GEMEMZ ALLAHTAN DLERM, vesselam.
Fatih Taner Vural / naat ( Medeniyet Civil ) Mhendisi / vuralfatihtaner@gmail.com

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn politik olaylar ve grler kmesinde bulunan dier yazlar...
Asgari cret Gerek Asgari cret mi?
Uyuyan Uyandrrsn Ama Uyuma Numaras Yapan Uyandramazsn
Cumhurbakanl Kararnamelerine Yarg Yolu Ak m?
Promter ve Bakan Erdoan
Gelimi Demokrasilerde Nasl Oluyor?
Amasra Kmr Oca Faciasnda Son Durum : Bir Mhendis Btn Gn Oturduunu Sylemi ve Ynetim Sistemi Nasl Olmal
Demokrasi : Onlarda Neden yle, Bizde Neden Byle
demeler Dengesinde Ciddi Sorunlar Varm ve Gelimi Demokratik Yap Nasl Gelecek
Amasra Faciasnn Sebebi Korona Pandemisiymi
Zarretler / htiyalar zm Yollar Domasna Sebep Olurlar ve Gelimi Demokrasi

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Said Nursi ve Fet Gerei [Deneme]
Ateist Delikanldr, Siz Asl Mnafktan Korkun [Deneme]
Allah'n pine Sarln Ayeti ve Gnmzde Olanlar [Deneme]
Aratrma Yapmadan Karar Vermemek [Deneme]
Kuran' Anlayarak Okumak ve Mehmet Akif Ersoy [Deneme]
Asl Zikr Kuran' Anlayarak Okumaktr [Deneme]
ocuk Tecavzcs ve Katili Birini ocuk Parkna Beki Yapmak [Deneme]
Kuran'n Anlayarak Okumak ve Mslman Olan Hollandal Faist Bir Siyaseti [Deneme]
Anlayarak Kuran Okumamamza Basit Bir Delil [Deneme]
slama Sonradan Sokulan Baz eyler Olabilir mi? [Deneme]

FATH TANER VURAL kimdir?

Merhaba. Ben Fatih Taner Vural, inaat mhendisiyim, Ankara'da yayorum. Toplumsal ierikli genel konularla ilgileniyorum, siyasetten dine, iktisata / ekonomiye dair genel manada tm toplumsal konularla ilgili aratrmalar yapyorum ve yazlar yazyorum, yorumlarnz iin vuralfatihtaner@gmail. com adresine yazmanz rica ederim, teekkrler.

Etkilendii Yazarlar:
Pek ayrt etmem, toplumsal ierikli yazlar okumaya alrm.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | FATH TANER VURAL, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.