..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþamdan korkmayýn çocuklar. Ýyi, doðru bir þey yaptýnýz mý yaþam öyle güzel ki. - Dostoyevski
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Cengiz Arabacý

7 Temmuz 2004
500 Milyar Gitti Gider  
Cengiz Arabacý
-Ýyi akþamlar sayýn seyirciler, Türkiyenin en çok kazandýran yarýþmasý "Kim 500 Milyar ister ?".... - BEEEEN, Ben isterim

:BIIJ:
-Ýyi akþamlar sayýn seyirciler, Türkiyenin en çok kazandýran yarýþmasý "Kim 500 Milyar ister ?"....
- BEEEEN, Ben isterim
-Lütfen istirham ederim sayýn yarýþmacýlar, sessizlik lütfen, evet, "Kim 500 milyar ister" yarýþmasýna hoþ geldiniz. Hemen ilk yarýþmacýmýzla baþlýyoruz, Hamdi Alper Akýn - Konyadan yarýþmamýza katýlýyor. Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
- Adým Alper, sizin ve diðer seyircilerin tüm bilmesi gereken de bu kadar, lütfen yarýþmaya geçelim, daha fazla stres yaþamak istemiyorum.
- Iýý... Peki iþte ilk sorunuz: Aþaðýdakilerden hangisi yemeðe tat vermede kullanýlan bir meyvadýr? A) Çam Kozalaðý B) At Kestanesi C)Avakado D)Meþe Palamudu.
- Aslýnda pek yemek yapmam,yapmayý sevmem, seveni döverim, o yüzden arkadaþýmý aramak istiyorum.
- Emin misiniz, bakýn daha ilk sorudayýz
Alper: Evet eminim, Emre Olgun'u aramak istiyorum, komþum olur kendisi.
- (Dirili dirili)
Emre: Aluuuuuuu
- Emre Bey iyigünler, ben Türkiyenin en çok kazandýran yarýþmasý "Kim 500 Milyar ister ?" yarýþma programýndan arýyorum.
- Tabi caným, ben de uzay mekiði Discovery'den cevap veriyorum: HAADÝ LEEEEEN
- Emre Bey, gerçekten, þu an yanýmýzda Alper Bey var, size bir soru yöneltmek istiyor
- Hah, iþin içinde Alper olacak da bu numarayý yutacam, hadi yeðenim git baþkasýylan eðlen, ver bakiim Alper'i biraz da onla laflayým.
- Naber Emre
- Ýyilik be koç, napalým be iþte, tam tuvalette yakaladýn beni, (FLOÞÞÞ) ahanda duydunuz sifonun sesini yarýþma baþladý ahý ehi, þþþþþt bak ne dicem geçen sefer hani sen yanlýþlýkla park yerinde komþunun arabasýnýn kapýsýna çarpýp göçertmiþtin sonra da kaçmýþtýn ya, hah iþte tamir için 750 milyon bayýlmýþ zavallý, ni hö hö
- Tü Allah cezaný vermesin be Emre, iki dakka sus be kardeþim baþka açýklamak istediðin sýrrým varsa çekinme 70 milyon seni dinliyo, Olum þerefsizim yarýþmadan arýyom, bi dinle ya bak soruyu söylüyom: Aþaðýdakilerden hangisi yemeðe tat vermede kullanýlan bir meyvadýr? A) Çam Kozalaðý B) At Kestanesi C)Avakado D)Meþe Palamudu
- Cevap veriyorum: Þimendifer kayýþý, ulan hakkatan çok gerçekçi yapýyon ama yemezler, sonra mahallede herkese anlatýp dalga geçecen ama sana bu fýrsatý verirmiyim be, yer mi Anadolu çocuðu
- Olum var ya geberticem seni, seni liðme liðme doðrayýp þiþe dizicem, bi Emre bi domates bi Emre bi domates aralarada defne yapraðý dizicem, seni testislerinden çengellere baðlayýp apartmanýn tepesinden bangicumping yaptýrýcam
-Maalesef süreniz doldu Alper bey
- Görüyom kardeþim, zaten sinirliyim sen de sinir katsayýmý artýrma, tamam iþte cevap veriyorum B) At Kestanesi
- Bakalým doðru mu, hayýr deðilmiiiþ, C)Avakado olacaktý
- Bi dakka kardeþim, hani son kararýn mý diye sormadýn, ben cevabýmý deðiþtirecektim belki
- Sizi ilgilendirmez beyfendi, yarýþmanýn sunucusu benim istediðimi yaparým, hadi bakiim boþalt burayý, bizden ödül olarak babayý aldýnýz, iyi günleeeeer. Evet þimdi bir diðer yarýþmacýmýzý çaðýrýyorum: Gülfem Apan
- Miriba, Kenan Bey
- Aha, iþte sonunda stüdyodaki aðýr parfüm kokusunun kaynaðýný bulduk
- Aa, üstüme iyilik saðlýk, sadece birazcýk gezdirdim
- Valla Gülfem Haným, yan stüdyodaki yemek programýndan haber geldi "döktüðünüz parfüm þiþesini hemen temizleyin diye, yaptýklarýn yemeðin kokusunu alamýyormuþ aþçý, ehi ehi ..... öhö o yüzden hemen sizin sorunuza geçiyoruz. Aþaðýdakilerden hangisi bir pide çeþididir A)Köroðlu B)Mevlana C)Dadaloðlu D)Malkoçoðlu
- Valla ne biliim, bi Bengü Su'ya sorsak, telefonla arkadaþýmý aramak istiyorum joker hakkýmý kullanmak istiyorum
- Hemen Aratýyorum (Biiip Biiip) Bengü Su Haným, iyi günler, ben Türkiye’nin en çok kazandýran yarýþmasý "Kim 500 Milyar ister ?" yarýþma programýndan arýyorum.
- Yaaaaa, ay hep televizyondan görürdük de þimdi böyle aniden insan telefon karþýsýnda sizi bulunca þaþýrýyo
- Þu an yanýmýzda Gülfem Haným var ve size takýldýðý bir soruyu sormak istiyor
- Meraba Bengü Su kýz naber?
- Ýyilik þeker, biraz yorgunum, þimdi alýþveriþten geldim de
- Ay gerçekten mi, Çarþý maðazasýna uðradýn mý, çok güzel gömlekler gelmiþ
- Hýýý, uðradým ama almadým, pek beðenmedim
- Delisin alýnmaz mý o gömleklerden
- Vaktim kalmadý, eve geç kalýyordum, anca bi kaç parça biþey alabildim
- Bari benim ayakkabýcýma uðrasaydýn, yeni sezon jelli ayakkabýlar gelmiþ hem topuða hem ayak baþ parmaðýna masaj yapanlarý çýkmýþ
- Hanýmefendi soruya geçsek
- Ay pardon, dalmýþým, Bengü Su’cum þu: Aþaðýdakilerden hangisi bir pide çeþididir A)Köroðlu B)Mevlana C)Dadaloðlu D)Malkoçoðlu
- Ha ne, çok ani sordun, bi dakka tam anlayamadým, pide çeþidi demiþtin dimi, ay ay kaç saniye kaldý þimdi?
- 15 saniye
- 15 saniye mi, ama bu çok az, ben soruyu bile unuttum, aha tamam pide çeþidiydi di mi, pide çeþidi, pide çeþidi, kýymalýsý falan olan hamur iþi olan þeydi dimi bu pide þeysi, yeniyo hani, ay ay ay kaç saniye kaldý
- Ya Bengü boþ ver zamaný sen cevabý söyle, bak 3 saniye kaldý
- Allahým allahým, yetiþemicem yetiþemicem, zaman bitti ben hala cevap veremedim, son saniyeler, Hayýýýýýýr (DANK)
- Bengü, Bengü Su noldu ses ver, yaaaa bayýldý zavallým telaþtan, o zaman ben kafadan sallama joker hakkýmý kullanmak istiyorum, D)Malkoçoðlu
-Son kararýnýz mý ?
- Uleyyyn, buyur iþte sordu ona, son kararýn mý diye sordu, ama bana sormadý, ýrkçýlýk bu, erkeðim diye bana sormadý, dava edicem sizi (DRANK) Kafanýzda kýrýcam bilgisayarlarý, (DANGADANADANK), daðýtýcam ulan stüdyoyu, ben tam avakado diyodum adam þak diye iþaretledi, Emre kaç sonra da seni bitirmeye geliyorum...

..........................

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: BRAVO
Gönderen: emre / Edirne/Türkiye
5 Nisan 2006
BRAVOO

:: Çok güldüm.
Gönderen: Kâmuran Esen / Bolu/Türkiye
29 Aralýk 2005
Çok eðlendirici bir yazý........:)...Mizah, zor iþtir.Siz bu iþte çok iyisiniz....Yazmaya devam....Sevgiyle kalýn...Kâmuran Esen

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn gülmece (mizah) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Böcük
Bir Issýz Adaya Düþseniz Yanýnýza Alacaðýnýz Üç Bakan
Ak Kreþ
Neden Ben Allahým, Neden?
Satan Satana
Lütfullah'ýn Hakký Üçtür
Baþracon
Bono Beni!
Ýstanbul'a Giiiiiiiiiit!
Fotosentez

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Oyun Bitti! Tekrar Oyna?
Kabus
Bitkisel Hayat
45 Dakika
Söz
Nerdeyim?

Cengiz Arabacý kimdir?

Okur - Yazarým, Yazarým - Okursun, Yazarsýn - Okurum, Okursan - Yazarým.

Etkilendiði Yazarlar:
Atilla Atalay, Aziz Nesin, Alain Paris, Amin Maalouf,

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Cengiz Arabacý, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.