..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Hemen yüzüne gül suyu seperek Leyla'yı ayılttılar." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Cengiz Arabacı

24 Nisan 2004
Böcük  
Cengiz Arabacı
Herhalde durumumuz tekrar gözden geçirilir ama Bakanlığımız dağıtıldıktan sonra şu an ki pozisyonumuz Türk Dil Kurumu Türkçe İsim Verme Komisyonuyuz.

:ECCB:
- Biliyorum hala siz de durumu idrak etmeye çalışıyorsunuz arkadaşlar ama şu andaki durum bu ve şimdilik işimizi yapmak zorundayız.
- Bööööğğğğ , (Drank) olur mu kardeşim böyle şey (kötenk)
- Sertaç Bey lütfen bırakalım kriz geçirmeyi, herhalde durumumuz tekrar gözden geçirilir ama Bakanlığımız dağıtıldıktan sonra şu an ki pozisyonumuz Türk Dil Kurumu Türkçe İsim Verme Komisyonuyuz. Sertaç Bey, rica ederim orayı burayı yumruklamayı bırakın, ayıp oluyor ama.
- (Küüt) Ulen biz okulu öteberiye isim vermek için mi bitirdik, versinler işte ne isim verirlerse, derdi bize mi düştü. (Çaat)
- Ah, abi napıyon o benim kafam
- Pardon, Ömer Bey bi an dalmışım.
- Neyse arkadaşlar, hepimiz burdan daha iyi yerlere layık olduğumuzu biliyoruz ama şu an işimizi yapmak zorundayız, eveeeet şimdi başkanınız olarak ilk dosyayı açıyorum. Eveeeet, ilk dosyamız sadece Kayseri’de yaşayan bir böcek türü, yeni keşfedilmiş ve böcekbilimciler tarafından heyecanla karşılanmış, işte kendisi de burda tanıştırayım. Yanlız çok dikkatli olun, zira nadir bi hayvan olduğu için binbir tembihle verdiler.
- Ayy, bu canlı
- İğrenç
- Bacaklarına ağda yetişmez valla
- İyyyk
- İyi but varmış, bunu şööle kömür ateşinde kızatıcan, yanına cacık ve rakı, of of of
- Ömer Bey, şu dieti biraz hafifletsek, kontrolden çıkmaya başladınız.
- Aslında arkadaşlar normal prosedür yöresel ismini akademik çevrelere açıklayıp öyle devam etmesini sağlamak ancak bu hayvanın yöresel ismi akademik bir ortam için pek uygun değil.
- Alla alla neymiş ki sayın başkanım?
- Öhm, şimdi bu böcü avlarını yakalamak için arka tarafından şekerli bir sıvı salgılıyor ve bu sıvıyı yemek için gelen diğer böcüleri bir anda dönüp yakalıyor ve yiyor. Tabi buna şahit olan yöre halkımız ona –çok afedersiniz- “Göt Yalatan” ismini uygun görmüş.
- Bence uygun
- O zaman bunu basına siz açıklayın
- Aslında başka bir isim bulabiliriz sayın başkanım, eveet fikri olan
- Hüseyin olsun, bizim üst komşunun adı, hiç sevmem adi herifi, onun gibi bakıyo
- “Hüseyin Böcüğü”, fena olmadı aslında
- Saçmalamayın arkadaşlar bir böceğe isim veriyoruz, daha yaratıcı olun.
- “Kıllı Butlu Kayseri Böcüğü”
- “İğrenç Böcüğü”
- “Böcük”
- “Kara Dondurma Böcüğü”, yalıyorlar ya, o yüzden şeettim
- “Süne Böcüğü”
- Selim Bey, öyle bi böcük var zaten
- O zaman “Süne2 Böcüğü”
- “Süne Strikes Back”
- “Süne Re-Loaded”
- Yaa arkadaşlar daha bi sürü dosya var, daha ciddi olalım
- “Komisyon Böcüğü”
- EVEEET
- Tamamdır, bu böceğin adı bundan böyle “Komisyon Böcüğü”
- Acaba kulağına üç kere yeni adını fısıldamak gerekir mi?
- O zaman önce bi abdest aldıralım….. Ayy, Selim Bey çıkarın hayvanı suyun içinden, ne abdesti şaka yaptım herhalde, boğacan böcüğü
- Ben sinirden ne yaptığımı biliyo muyum.
- Eveeet, şimdi ki dosyamız piyasalara yeni çıkan bir ürün, bir çeşit bayıltıcı sprey ama uygun miktar da kullanıldığında afrodizyak, suyla beraber kullanıldığında içki ve ateşlendiğinde maytap olarak kullanılabiliniyor.
- Leziz alevli azgın bayıltıcı sprey” ama biraz uzun oldu.
- “Azgın Hüseyin”
- “Azgın İmam Bayıldı”
- “Bayıltgaç X”
- Nası bişey acaba şu böcük üstünde bi denesek (FISSSSSS)
- Aha hakkatan bayıldı
- Nerden biliyon abi belki ölmüştür
- Yaa öldürdünüz mü onu, ben şimdi ne diyecem bu böceği verenlere
- Tamam telaş etmeyin sayın Başkanım, bakınız antenleri oynuyor demek ki yaşıyo
- O NE, alttan küçük bişi çıktı
- Demek afrodizyak olarak ta işe yarıyo
- Aslında böcek olduğunu bilmesem suratında keyifli bir ifade var diycem, yaa hakkaten zevkten sırıtıyo galiba
- Kafalarınızı çekin biraz ben de görücem
- Aklıma bişey takıldı, eğer bi kadın saldırıya uğrar ve bundan sıkarsa ve saldırganda afrodizyak etkisini yaparsa
- Doğru valla, kadın sadece cüzdanından olcakken bi de namusundan olur valla.
- Aha bakın kıpırdanmaya başladı
- Ya çekin biraz kafaları iyi göremiyom
(BÖÖDÖÖÖF)
- Patladı!
- Gitti dağ gibi yiğidim.
- Demekki maytap görevini de yerine getirebiliyor.
- Selim Bey, ağzınızın kenarında bacak kalmış galiba
- ...........(Öarrrgh)

.Eleştiriler & Yorumlar

:: :))
Gönderen: Levent Ölçer / Kocaeli/Türkiye
8 Mayıs 2006
iyi güldüm. eline sağlık.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.

İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir Issız Adaya Düşseniz Yanınıza Alacağınız Üç Bakan
Ak Kreş
Neden Ben Allahım, Neden?
Satan Satana
500 Milyar Gitti Gider
Lütfullah'ın Hakkı Üçtür
Başracon
İstanbul'a Giiiiiiiiiit!
Bono Beni!
Fotosentez

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Oyun Bitti! Tekrar Oyna?
Kabus
Bitkisel Hayat
45 Dakika
Söz
Nerdeyim?

Cengiz Arabacı kimdir?

Okur - Yazarım, Yazarım - Okursun, Yazarsın - Okurum, Okursan - Yazarım.

Etkilendiği Yazarlar:
Atilla Atalay, Aziz Nesin, Alain Paris, Amin Maalouf,

yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler

yazarın kütüphaneleri

| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2024 | © Cengiz Arabacı, 2024
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.