..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Roman yazmanýn üç kuralý vardýr. Ne yazýk kimse bu kurallarýn neler olduðunu bilmiyor. -Somerset Maugham
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > BÝNNUR EDÝSAN

22 Aðustos 2006
Hep Ayný Erkeði Sevmek Ýsterdim  
BÝNNUR EDÝSAN
Bir ömür boyu hiç býkmadan, coþkuyla, tutkuyla ve saygýyla…

:DJGA:
Hep Ayný Erkeði Sevmek Ýsterdim

Ahmet Altan’ýn ‘Hep Ayný Kadýný Sevmek Ýsterdim Ben…’ baþlýklý pazar yazýsýndan sonra düþündüm de ben de hep ayný erkeði sevmek isterdim doðrusu. Bir ömür boyu hiç býkmadan, coþkuyla, tutkuyla ve saygýyla…
‘…Sigara dumanlarýnýn yoðunlaþtýðý, erkeklerin sarhoþluðun gevþekliðine teslim olmaya hazýrlandýðý gece yarýlarýnda meyhanelere giderseniz, orada donuklaþmaya baþlamýþ gözlerinde tuhaf bir kederin belirdiði adamlar görürsünüz, çatallaþmýþ bitirim seslerinde bir kýrýlma duyulur, eski bir þarkýyla birlikte önce sessizleþip sonra unutulmayan bir sevgiliyi anlatmaya koyulurlar.
Sevmiþlerdir.
Hep ayný kadýný sevmiþlerdir.
Hep ayný hayali içlerinde yaþatmýþlar, hiç okumadýklarý kitaplardaki gibi bir aþk özlemiþlerdir hep.
Hep ayný kadýný sevmek isteriz biz.
Hep ayný kadýný severiz.’demiþ, Ahmet Altan. Hepimiz bu istekle yanýp tutuþurken neden acaba ayný kadýný ya da ayný erkeði sevmeyi bir türlü baþaramayýz. Doðumla ölüm arasýndaki o kýsa çizgiye kaç aþk sýðdýrýlabilir ve neden her son baþlangýç kadar iyimser olmaz ki! Gidiþler de önemlidir iþte geliþler kadar.
Eski bir þarkýyý duyduðunuzda unutulamayan sevgiliyi düþünmek ve dalýp gitmek anýlara nasýl da deðerlidir oysa. Eðer gerçekten sevmiþseniz, ayrýlsanýz da ayný berraklýkta yoklama çeker hatýralarýnýz size. Acýnýzýn bile bir asaleti, bir zarafeti vardýr. Öfkeniz, hiçbir zaman nefrete dönüþemez; siz unutmak için nefret etmeyi deneseniz de. Öyle bir aný, hem de öyle bir anda kalp omuzlarýna çöker ki gitmesini isteseniz de ‘git!’ diyemezsiniz.
Evet, düþündüm de hep ayný erkeði sevmek isterdim ve hep ayný erkek tarafýndan sevilmek isterdim ben.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Mutlu Kal... Hoþça Kal
Silmedim, beyaza boyadým
Anlatýyor Gibiydim
Gidiyor Bu Þehirden
Yokluðun Bir Ýç Deniz
Yýldýzlar Savrulurken
Eylül
Tam da Alýþýyorken
Serin Bir Ankara Gecesi
Aðzým Kanýyor

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ayrýlýklar da Þerefli Olmalý
Ýþ Yeri Kurallarý!
Ýnsan Ýliþkileri
Bir Aþk Daha Bitti
Çapkýn Erkek (Kadýn)
Erkek Kalbi
Göl Kuþlarý ve Hayat
Kadýn Çýldýrýnca
Facebook Çýlgýnlýðý
Bir Tatlý Huzur

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Aðladýðýn Gecelerin Hatýrýna [Þiir]
Merak Et! [Þiir]
Kadýn ve Saçlarý [Öykü]
Sevmeyi Öðretin! [Eleþtiri]
Ne Aydýn Bir Bilgelik! [Eleþtiri]
Teþekkürler Ebru Gündeþ [Eleþtiri]

BÝNNUR EDÝSAN kimdir?

Yazarak, konuþarak, öðrenerek, öðreterek ve susarak yaþýyor:) Daktilo þaryosundaki parmak dansýna bayýlýyor:) Bir yudum insan. Binnur Edisan :)

Etkilendiði Yazarlar:
William Shakespeare, George Orwell, Albert Camus, Henry Miller, Franz Kafka, Borges, Ahmet Arif, Can Yücel, Ahmet Altan...

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © BÝNNUR EDÝSAN, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.