..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
"Bana ev hikayesinden sz amayn. Artk benim oraya gideceim yok!" Fuzuli, Leyla ile Mecnun
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > nceleme > stanbul > enol Durmu

12 ubat 2011
Rami Semti  
enol Durmu
--sadece okey oynamakla kalmayp sessiz sinemann oynand en kral semttir. deliler de buna itirak eder.

:CIFE:
Vikipedi
-------------
Rami stanbul'un Eyp ilesine bal byk ve tarihi bir semttir. Adn Osmanl padiah II. Mustafa dneminde nce Reis-l Kttablk sonra da sadrazamlk yapan Rami Mehmed Paa'dan alr.
II. Mustafa'nn bu semtte Sadrazam Rami Mehmed Paa'ya hediye olarak verdii arazi Rami iftlii olarak anlmaya balam, zamanla semtin ad Rami haline gelmitir[1]. II. Abdlhamit zamannda birok devlet grevlisi bu semtte yerlemitir. Tarihi Rami Klas, Hac Ali Paa lkretim Okulu ve camii semtin tarihi yaplarndandr

Uluda Szlk..Yazarlar
---------------------

--semtin ou arnavut,pomak ve bonaklardan oluur... hatta semte bosnallar diye bir muhit de vardr.
(samatya, 06.05.2003 20:42

--benimde bizzat gbeinde oturduum istanbulun eyp ilesinin bir semti olan birka keba itinin kopuunun olmasa ok daha gzel olucana inadm gzel semti.
(frape, 10.08.2007 17:45...

--eski istanbullularn oka bulunduu semttir.
kapal yoldaki yeni klandrma sistemiyle ok gzel grnen bir arya sahiptir.
bjk ampiyon olduunda bu ar siyah beyaza boyanr.
(missdior, 06.02.2011 17:37 ~ 17:41

Eki Szlk..Yazarlar
-----------------
--istanbul'daki ilk rock cafe'nin (sinirsiz plak arsiviyle tantana) konumlandigi ve delilerine sahip cikan tek mahalle.
(blixa, 09.09.2002 16:27)

--sadece okey oynamakla kalmayp sessiz sinemann oynand en kral semttir. deliler de buna itirak eder. (bkz: sar recep)
(yorb, 28.02.2003 13:33)

--dedemden grendim dene bi tekmede sen vur lafin ilk uyguladgm mstesna semt
(domeyn, 28.05.2004 13:27

Tantana Mustafa---Rami semtinin babas...
--------------------------------
-asl ad ile mustafa kurtulus. 70'lerde, daha istanbul'da ilk rock barlarn aclmasna 20 yil kadar varken, rami'de tantana kahvesi'ni acti. kahvede rock plaklari calarak, 70'lerin frtnal gnlerin de mahalle genclerine rock muzik sevgisini aslad. ksa zamanda kahvesi, rock dinleyen, calan insanlarin tekkesi haline geldi. kentten kp kentli rock yapan ilk rock grubumuz saylabilecek hardal, bu kahvenin mudavimi mahalleli gencler arasndan ckt. 80'lerde kapandi kahve. sonradan dine dondu tantana..
(willy van der kerkhoff, 06.11.2002 04:53 ~ 04:54     

-tantana mustafa raminin yetitirdigi en baba adamlardan biridir.
bu abimiz rami civarnda reis diye anlr. tane birbirinden mstesna olu vardr hele biri vardr (trtl) ki kelimelerle anlatmak mmkn deildir.
bu kardeimiz slow moition hareketleriyle kaplumba ve kualalara parmak srtmaktadr.bu arada mustafa abimiz trkiyede rock mziin babalarndandr.kendisi cool hareketleriyle ve fanatik galatasaraylyla tannr.mustafa abimiz ayn zamanda harley mustafa olarakta anlmaktadr.
motor camiyasndan olanlar kendisini yakndan tanrlar.
(mydonoz, 03.01.2004 16:30)

-rami gruplar olan hardal ve meteor gruplarini elinden geldii kadar desteklemi yal kurt. mukemmel gitar calar. 12 telli efsane bir ibanez akustik gitari vardir. evinin bodrumuna studyo kurmu$ ve tum ramili rock severlere kaps acktr. sevsinler sevmesinler tum ramililer onunde saygi ile egilir, ona yillardir reis demekten vazgemezler.

(bkz: o yasayan bir efsane)

eki szlk - kutsal bilgi kayna - tantana mustafa
6 May 2006 ... asil adi ile mustafa kurtulus. 70'lerde, daha istanbul'da ilk rock barlarin acilmasina 20 yil kadar varken, rami'de tantana kahvesi'ni acti. ...
www.eksisozluk.com/show.asp?t=tantana%20mustafa

1-Prof.Dr.Cemal KAFADAR
1954'te stanbul'da dodu. Doktorasn Kanada McGill niversitesi slami aratrmalar Enstits'nde Osmanl tarihi zerine gerekletirdi. 1985-89 yllar arasnda Princeton niversitesi'nde retim yesi olarak alt. 1990'dan bu yana Harvard niversitesi tarih blmnde retim yesi olarak grev yapmakta. 1997'de kurulan Vehbi Ko Trklk almalar Krss'nn bana getirildi. 1999-2004 arasnda Harvard Ortadou Aratrmalar Merkezi'nin mdrln stlendi. Osmanl zerine kitaplar var.

2-Erol Mtercimler..
1954 ylnda Kars'ta dodu, tm renim yaam stanbul'da geti. Liseyi stanbul Gazi Osman Paa Plevne Lise'sinde tamamlamtr. stanbul niversitesi Fen Fakltesi Fizik Blm'nden mezun oldu. Erol Mtercimler 1 Temmuz 2008 gn Ergenekon Soruturmas kapsamnda gzaltna alnmtr. Sorgusu yapldktan sonra, ayn gn gzaltna alnanlar arasnda savclk makam tarafndan serbest braklan tek kiidir.

3-MEHMET NDER..
Emekli Orgeneral...Genelkurmay 2.Bakanl yapt...Askerlik zaman gelen semt ahalisinin sk sk kapsn ald Ramiden kan en st rtbeli subay...ok sevilir.

MLLYET GAZETE PAZAR
6 ub 2000 ... Bu arada rock cafe Tantana, hala motorsikletle Rami sokaklarnda dolaan Tantana Mustafa'nn da katklaryla kuruluyor. ...
www.milliyet.com.tr/ekler/gazete_pazar/.../muzik.html - nbellek - Benzer

Semih Saygner
31 Oca 2008 ... Btn semtin Reis diye hitap ettii, bata ben olmak zere herkesin hayatnda mstesna bir yere sahip olan Tantana Mustafa, bize sabrla ...
forum.donanimhaber.com ... Dier sporlar - nbellek

Pink Floyd ve 'Tantana' abi - Kltr-Sanat Haber
25 Haz 2006 ... 1970'li yllarn yerli rock grubu Tantana kulbnde sahne alan Siyah Glgeler rock grubunun kurucusu Mustafa'nn en sevdii grubun ...
www.birgun.net/culture_index.php?news_code... - nbellek - Benzer

--------------------------------------------
stanbul'un teki yzleri
28 Haz 2006 ... Sebebi Mustafa Abi'den alalm yine: "Sinirlendim abi". Tantana mdavimleri, kahvenin kapanmasyla ilgili unlar sylyor: "Kendimi korkun ...
www.arkitera.com/news.php?action=displayNewsItem... - nbellek - Benzer

CAHT KUKUL | Facebook
Bir zamanlarn rock kafesi Tantana'nn post modern versiyonundayz. ... Rami sokaklarnda dolaan Tantana Mustafa'nn da katklaryla kuruluyor. ...
bs-ba.facebook.com/topic.php?uid...topic... - Bosna Hersek - nbellek - Benzer

Yazarlar / Sinan Doyan - Yaz 08
Eski elemanlardan Sedat Avc, yine Erkin Koray'la konserlere kmaktadr, bir ara Cem Karaca ile alr. Cahit Kukul ise Rami'de mzik savana devam eder, ...
www.birzamanlar.net/yazarlar/sinandoyan/08/index.php3 - nbellek

6 ub 2000 ... Rami'de kaybola kaybola gidiyoruz. Bir zamanlarn rock kafesi Tantana'nn post modern versiyonundayz. ... 'Nedir ya sizin bu salarnz' dedi birileri. ... Sonra 'Erkin Koray grupla olsa iyi olur. Erkin abi grup adam . ...
www.milliyet.com.tr/ekler/gazete_pazar/.../muzik.html -

erkin koray | sosyomat.com
10 Eyl 2010 ... Erkin Koray Yxexes Dergisinin Haziran Saysnda rportaj ve posteri ile yer almaktadr. ... o da rami lii! ...
papa.sosyomat.com/etiket/erkin-koray

Aye KULN ~ Biyografisi
28 Tem 2010 ... 'Yok' dedi, 'Sen getir, hi bir yazara verilmez ama yzde 12 ... Muhittin Kulin, aabeyinden 6 sene sonra 1903′te Rami'de doar. .... kamuran: dn erkin koray konserindeydim... serkan: kardeim cok gsl hazrlamssn. ...
www.metalcil.com/ayse-kulin-biyografisi

meteor
27 Eyl 2009 ... ettikleri erkin koray'n yeeni tayla koray (klavye) ile meteor'u kurdu. rami'de bir rock savas cahit kukul. ...
www.fokurfokur.com/t/meteor

.Eletiriler & Yorumlar

:: ikayeti olsam da aslnda deilim...
Gnderen: enol Durmu / , Trkiye
12 ubat 2011
Gerekten bu konuda bir hayli ansl saylrz...Mahallemizde bu insanlar ve abilerimiz bizim yaam felsemizi oluturdu diyebilirim...Yaam, hayata bak onlarn gznde bize yansd gibi...Otoriteye ve bu dzene bakaldrn ncleri onlar oldu...Bayra tama sras bizde sevgili Aysu...stmze deni herhalde yapmamz gerek, yle deilmi?Ne dersin?

:: rami
Gnderen: Aysu / , Trkiye
12 ubat 2011
ne semtmi bu sevgili enol ,epey bir bilgi sahibi oldum ,anladm ki sen ikayetisin bu durumdan ,*)

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn nceleme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Uzun nce Bir Yoldaym Gidiyorum Gndz Gece
Abilerden Ksa Dnceler

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Kurtlar Srs [iir]
Ego - [iir]
ingeneler Zaman [iir]
Am Ben [iir]
Olmal [iir]
Zaman Gesin [iir]
Hani [iir]
Konstantin Alyor... [iir]
Kuyu [iir]
Sen Gidersen [iir]

enol Durmu kimdir?

Etkilendii Yazarlar:
CERVANTES

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | enol Durmu, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.