..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Mzik sylenemeyeni, ama sessiz de kalnamayan anlatyor. -Victor Hugo
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Tp
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Beyaz Melek 4. Blm
Timur KOHEN
Roman > Fantastik Roman

4. Blm Yaam destek nitesinin olduu yerden ktm. Odama uradm ve eve gitmek iin hazrlandm. Hastaneden kmak zereydim. Mrnav koridorlarda gezintiye kmt. Grmediim bir varln peine koar gibi hzlca komaya balad. Hemen ardndan bir anda durdu ve patilerini yalamaya balad. Kedilerin tuhaf varlklar olduunu duymutum ve Mrnav sayesinde bunu gzlemleme ansm da olmutu. Mavi ve kehribar rengi gzleriyle bana bakyordu. T

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > Bilimsel > Tp
 Gn Barsak Mikrofloras zerindeki Etkileri: Suriyeli Gmenler rnei  (Yaver ARANCIOLU)

Suriyeli gmenlerin barsak mikroflorasnn ve salnn nasl etkilendiini aratran bir almadr. Gmenlerin barsak mikroflorasnn eitlilii ve bileimi ile beslenme alkanlklar, yaam tarz, stres dzeyi ve salk durumu arasndaki iliki incelenmitir. Gn barsak mikrofloras ve salk zerindeki etkilerine dikkat ekmektedir.
 Guatr (Tiroid bezi bymesi)  (Levent mit Temiz)

Boynunuzun n ksmnda sizi rahatsz eden bir dolgunluk mu var ?
 Virs Sonras nsan Tipleri  (Ahmet Zeytinci)

ki ve sigara satan esnaf kardelerimiz virs tehlikesi getikten sonra drt ke be ke ve hatta alt ke bile olabileceklerdir. Parasz ve de pulsuz kalan millet kendini iki ve sigaraya adeta vermekle kalmayacak, gmecektir... Hatta iki ve sigara alabilmek iin bankalardan kredi bile ekilebilecektir...
 Diabetes Mellitus (eker Hastal)  (Levent mit Temiz)

tahnz fazla, ok su iiyor ve aznz kuruyorsa bu yazya bir gz atmanzda fayda var.
 Alnt (Bilim ve Teknik Dergisi)  (.Gkhan Ergven)

Bir Yalnzlk Oyunu Otizm...
 nsan Beyni Nasl alr?  (Taner SARGIN)

Siber bilincimiz doduumuz andan itibaren aldmz tm iletilerin depoland yerdir.
 ok zel nsanlardr Onlar  (Ahmet Zeytinci)

Sen al al herkesten fazla, Tp Fakltesini kazan, alt sene oku, sonra uzmanl kazan, Dahiliye Uzman ol, Kalp Cerrah ol, Beyin Cerrah ol, Psikiyatr ol, bunlar olmak iinde o alt senenin stne drt be sene daha oku... Sonrasnda doent ol, profesr ol... Sonrada bir densiz kp sana silah ile ya da yumruklar ile saldrsn, seni yaralasn ya da hayatna son versin... Yok byle bir ey, kabul etmiyorum ben byle hadsiz, apsz, dengesiz davranlar...
 Osteoporoz ( Kemik Erimesi )  (Levent mit Temiz)

nsan mrnn uzamasyla birlikte, osteoporoz (kemik erimesi) nemli bir salk sorunu haline gelmitir
 "Hipoksi Nedir?" Bilinlenmek Zorundayz!  (Aysun GL)

Yeni doan bebekler hastalklaryla dnyaya geliyorlar. Bebeksi bnyelerine ramen, ameliyatlardan kmyorlar ve buna dayanamayarak len bebek says gnden gne artyor.
10 
 Hipertansiyon  (Levent mit Temiz)

Tansiyonunuz 140/90 n stnde mi ?
11 
 Her 3 Kadndan Biri Migren  (Hikmetullah Yetkin)

yle ki her 3 kadndan biri bu hastala yakalanyor. Bunun nedeni ise strojen hormonunda yaanan deiimler. zellikle regl dnemlerinde hormonsal etkilerin beyin duyarlln artrmas sonucu ou kadnda arlar daha belirgin hale geliyor.
12 
 Hiperlipidemi  (Bilge KAN)

13 
 Mucize Buluma  (Fuat Trker)

Ayn elektrik ykleri birbirini iter, farkl elektrik ykleri ise birbirini eker bildiiniz gibi. te yumurtack da bunu biliyormucasna, iine bir sperm girer girmez elektrik ykn deitirir ve dardaki spermlerle ayn elektrik ykne sahip olur. Bylece dier spermler yumurtaya yaklaamaz.
14 
 Lekesiz Zihnin Sonsuz I ve Propranolol  (Duygu Biricik)

Bu galiba benim en sevdiim yazm
15 
 Aloe Vera Samal  (muRRaTTi)

Tarm Bakanl, Salk Bakanl raporuyla aloe veral gdalar toplatyor. En byk ithalatnn stanbul'daki rnleri yeddiemine teslim edildi
16 
 Tanr Grd Beni  (Duygu Biricik)

"Evreka! Evreka!" dedi doktor.
17 
 Sonbahar ve Bunalm  (Ayhan Kanat)

Sonbaharda bunalm takntlarmzla ilgil bir yazdr
18 
 Nefes nemlidir  (Ayhan Kanat)

Nefes almakla ilgili bir yazdr

son eklenenler
Mucize Buluma
Fuat Trker
Bilimsel > Tp
Aloe Vera Samal
muRRaTTi
Bilimsel > Tp
Hiperlipidemi
Bilge KAN
Bilimsel > Tp

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.