..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir þey insan kadar yükselemez ve alçalamaz. -Hölderlin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Günlük Olaylar > Tayyibe Atay

29 Mayýs 2024
Ýlahi!.  
Tayyibe Atay
ben gittim oldum be oðlum!..gerisini sen düþün e mi!.:))

:CA:
erken seçim mi; ilahi!..

kim kimi seçecek ki; ilahi!..

seçenlerin seçtikleri ne yapýyor peki;ilahi!..

seçtiklerimiz seçilenlere ne yapýyorsun diyor mu; ilahi!..

bi susun allasen!..dört yýl daha batmaya, pardon uçmaya devam edelim oðlum!.iyice uçalým ki; yerine gelsin aklýmýz!..

sahi!.nerededir bizim aklýmýz oðlum?!.nereye gitti de gelmez geri beh!.

bak vergiler de arttý durmadan!.onlar da gidiyor arþ-ý aleme!..cebimizde ne var, ne yoksa gözler dikilmiþ üstüne!.ceplerin aðzýndan, yanýndan, altýndan mý girsem içine diye hesaplar yapýlýyor durmadan!..sadece adý bilinenler deðil, yeni yeni vergi türleri icat ediyorlar oðlum!..mübarekler, tuhaf bir bilim dalý adamlarý sanki!.ben adýný “vergisizm”bilim dalý koydum!bu dalla ilgilenen, ihtisas gören bilim adamlarýna da “vergisist” dedim!

yani diyorum ki; durmadan sist’ leniyoruz be oðlum!.😀

ilahiii!.herhal de sýyýrdým kafayý! ne dediðimi kendim anlamadým ki; okuyan ne anlasýn, de mi oðlum!..

þimdi aklýma geldi, yazmadan edemeyeceðim. bu vergi konusunda biraz daha üfüreyim olur mu? bence vergi türlerinin sayýsýný artýrmasý lazým, seçenlerin seçtiklerinin!.

mesela: gülme vergisi!..
den den: aðlama vergisi!.
den den: yan baktýn vergisi!.
den den: yutma vergisi!.
den den: yýrtma vergisi!..
den den:dudak araladýn vergisi!.
den den: diþlerini gösterdin vergisi!.
den den: gözlerini süzdün vergisi!.
den den: býyýk altýndan sýrýttýn vergisi!.
den den: saç vergisi!.
den den: güneþe baktýn vergisi!
den den: aþk vergisi!.

:)))

daha daha sayacaktým ama, üþendim be oðlum!.

hadi bakalým, gerisini sen düþün!.ben, iþte gittim, iþte gidiyorum þunun þurasýnda!. yani bu vergiler kabul edilirse, ben yýrttým sayýlýrým valla!.

sana kolaylý gelsin oðlum!..

😀

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn günlük olaylar kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Seçimin Þeyleri
Vakfým
Lale Soðaný
Putin'e Mektup

Yazarýn eleþtiri ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Pes Yani
Tüpe Bak Tüpe
Dört Biçükk
Aðdaki Kýzlar
Kerrat Cetveli
Þimdi Efendim
Oy Anam Oy
Çeþitleme Aþk
Baþý Örtük Eþek
Ispanak

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Tavþan [Þiir]
Semazen [Þiir]
Aylan’a [Þiir]
Damlacýklar 4 [Þiir]
Peynirli Aþk [Þiir]
Damlacýklar 3 [Þiir]
Nanelim [Þiir]
Havan [Þiir]
Damlacýklar 1 2 3 4 5 [Þiir]
Makas [Þiir]

Tayyibe Atay kimdir?

Yeni þiirin,uzun yýllar yazmama raðmen yeni þairiyim. Ýnternet ortamý sayesinde okuyucu önüne çýktým henüz. Ne kadar þair olduðumun yanýtýný ise okuyucuya býrakýyorum. Bayan yazarlarýn çok az olduðu bir ülkede,duygu ve düþüncelerimi,þiirin ruhu okþayan ,elleyen tarafýyla anlatmaya çalýþýyorum.

Etkilendiði Yazarlar:
Ahmet Arif,Behçet Necatigil,Nihat Behram...

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Tayyibe Atay, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.