..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Tarih, hibir zaman orada bulunmam kiiler tarafndan anlatlan hibir zaman olmam olaylarla dolu bir yalan. -Santayana
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Anlar > ERDEN ERKN

30 Haziran 2004
Ne Olur Gitme! Kal... Bitmesin Bu Masal...  
ERDEN ERKN
Bilmiyorum imdi kiminlesin, nerde? Eer dmeseydim ayrlklarla derde, seninle ok mutlu olurdum, olur olmaz her yerde... Ne olur gitme! Kal...Bitmesin bu masal... ERDEN ERKN...

:BFFCB:
Kumsaldaym yine, dalgalarn kumsal pt yerde; senin gittiin ve benim dnmeni beklediim yerde.

Bir gizdin, bir derince iz. Sen benim ok zelim, ok gzelim, g aldm gizli elimdin; unutulmazm, vazgeilmezimdin.

Geceleri dnyay aydnlatan ay' n, ulalmaz sandm yldzlarn bir ta ve kum yn olduunu; gzel gsteren aynann arkasnn katranl katla kapl olduunu; sadece tel rgye taklanlarn pantolonunun yrtldn, atlayabilene birey olmadn biliyorum artk.

Gkkuann renklerini grebilmek iin yamurlarda slanmak; kar' n saf beyazln grmek iin ayaz gecelere katlanmak zorundasnz.

stelik, kumsalda akkpkl dalgalara yalnzlm yazmak; mart kanatlarna adn yazmak, sonra uularn seyretmek uzun uzun, iimde derin bir hzn...

Tarifsiz aclar, derin kederler iindeyim bugn, denize bakp gzyalarm tutamamak, mart lklaryla birlikte alamak da faydasz.

Hadi gel, gzlerin bir sevgiseli, salarn bir kseli, gel otur yanma, yle uzansan. Krieklerinden ta yapp bana taksam; saatlerce sen bana, ben sana baksam; zaman dursa, hayat dursa, sen dursan, beni de alsan yanna; uzaklasak buralardan, bilmiyorum geldik nesine; yle bir dnya ki bu, pis ve rezil ylesine...Al gtr beni de lacivert denizinin derinliine, seninle bir geceyars serinliine, sevilerin zgr olduu yere, yakamozlarn parldad, sevdallarn akd, denizlerin kirletilmedii, insanlarn ihanet etmedii, dostluklarn olduu yere gtr beni. Hadi gel, tut ellerimden beni gtrver, lacivert denizinin derinliine batrver, btn ektiklerim stmden aksn, acm dinsin.

Bir gitar mrlts inledi uzaklarda, dalgalar yine kumsal pyordu usulca, ben kumsaldaydm martlarmla, senin gittiin ve benim dnmeni beklediim yerde...

Bilmiyorum imdi kiminlesin, nerde? Eer dmeseydim ayrlklarla derde; seninle ok mutlu olurdum; olur olmaz her yerde...

Ne olur gitme! Kal...Bitmesin bu masal...

ERDEN ERKN ...

.Eletiriler & Yorumlar

:: Balk bile yeterdi........
Gnderen: Kmuran Esen / Bolu/Trkiye
21 Ocak 2006
ok romantik, ok duygusal ve ok karamsar.Ama bu zellii, yaznza yle gzel ilemisiniz ki!iirsel sylemler ieren yaznz ok gzeldi....Okuyucuyu etkileyecek tarzda yazyorsunuz....rnein, terkedilen- bekleyen kii, benmiim gibi hissettim.Yazdaki duygularn ve olaylarn iinde buldum kendimi...Devamn dilerim...Sevgiyle kaln....Kmuran ESEN

:: ne olur gitme kal !bitmesin bu masal!
Gnderen: zeliha gkkan / Urfa/Trkiye
29 Temmuz 2004
deneme diye yazdnz iirsel yaznzda melodiler duydum ve yazm eklinizin ritmine hayran oldum.mkemmel ..tebrik ederim

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn anlar kmesinde bulunan dier yazlar...
Severek Ayrlmak
Nariei Yere Dt

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Bitmeyen Dans...
Akta nc Kii Olmak...
Ak Nedir?
imdiki Aklm Olsayd...
Olmuyor Ak!
nternet Arkada
Benim Burada Ne im Var?
Araylar
stanbul'da Son Dm (Romance)
Hzn Srtm Svazlad

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Seninle Akmz [iir]
Karanln Gzleri [iir]
Son Blm [iir]
imdeki Frtna [iir]
Yalnzlk [iir]
Sen de Gittin Oldun El [iir]
Armaan [iir]
Mutluluk Masallar... [iir]
Sabah Saat Beti [iir]
Doann Deien Dokusu [iir]

ERDEN ERKN kimdir?

Bilmiyorum imdi kiminlesin, nerde? Eer dmeseydim ayrlklarla derde, seninle ok mutlu olurdum, olur olmaz her yerde. . . Ne olur gitme, kal! Bitmesin bu masal. . . ERDEN ERKN Uluslararas Turizmci

Etkilendii Yazarlar:
Ak, mart kanadnn denize dedii andr; yitirilen, kumsalda beklemekle geirilen zamandr. ERDEN ERKN

yazardan son gelenler

bu yaznn yer ald
ktphaneler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | ERDEN ERKN, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.