..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Gzel bireyin fazlas harika olabilir -Mae West
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Gerilim
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

evirmenlik ve Tercmanlk Arasndaki Fark Nedir?
BS Tercme ve Danmanlk Hizmetleri
Bilimsel > Dilbilim

evirmenlik ve Tercmanlk Arasndaki Fark Nedir? Tm dnyada dil engelleri azalyor ve kresel iletiim artyor. Bu iletiimi oluturan nemli kiilerden ikisi evirmenler ve tercmanlardr. Bununla birlikte, iki terim sklkla birbirinin yerine kullanlmaktadr. Aralarndaki farklar sklkla kartrlmaktadr. evirmen Nedir? Metni bir dilden dierine dntrme konusunda uzmandr. Kitap, makale, internet sitesi, szleme gibi yazl

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Gerilim
 Zaman Yolcusu  (Erdem lker)

5,5 aydr gece gndz demeden alan Ekrem bilimde r aacak izahlara, pek ok icada pek ok ilime mucit olmu oktan gen yanda insan st zekasna hkmedebilir hale gelmi ve insanlk iin yepyeni rlar aacak gelimelere imza atmt. Sadece bundan kimsenin haberi yoktu.
 Gerek  (Erdem lker)

Kupasn kahveyle doldurdu ve paketinden bir sigara kard. Dzeltiyorum, bir sigara daha kard nk bir ncekini daha sndrmemiti bile ve yenisini onun ateiyle yakt. lk duman serte ekti ve ellerini klavyenin stne koyar koymaz zihninde imekler akmaya balad. Grntlerle dolu bir tnelden geiyordu sanki, ya da bilin altnn derin sularna olta atyor ve her ekiinde grntler karyordu. Hepsinde o vard. Kann, keskin nesnelerin, korkunun haerelerin ve soundtrack gibi susmayan ln haricinde deimeyen tek ey oydu grntlerde. Kz Angie Bal att GEREK
 bret  (Erdem lker)

Uykusuz bir sabahn kahvalt kokan bir evin iinde Raci 2 gndr a midesinin gurultular eliinde kararm gzlerinin kendisine gsterdii bulank odada dn gece yaadklarn dnyordu. Dn gece yaam myd, dn gne batt da gece oldu mu? st ba kan iindeydi. Sadece kan deil, et ve organ paralar da kyafetini arlatrmt. Raci baklar donuk, kollar ile kendi karnn sarm, ne doru sallanp durmakta, ibret??? bret diye sayklamaktayd. Ellerine bakt, kan iindeydi ama dokunduu hi bir yer kan lekesi olmuyordu. Bu leke sadece Raci'nin stndeydi.
 Yoksun  (Erdem lker)

Daha ok kkken tandm seni. Kat yahu sen syle 10 yanda mydm? ocuktum daha. Hep seni seyrederdim uzaktan ve merak ederdim hayatmda sen olsan nasl olur hep bilmek isterdim. lk zamanlarmz hatrlyorum da naslda iimi yakyordun...
 800 ve 1500 Metre Trkiye ampiyonuydu  (Serdar Yldrm)

800 VE 1500 METRE TRKYE AMPYONUYDU Yl 1975. Galip 800 ve 1500 metrede genler dalnda Trkiye ampiyonu olmu ve milli formay srtna geirmiti. Girdii her yarta birinci oluyordu. Galip bykler dalnda da birinciliklerini srdrd. Artk milli takmn deimez koucusuydu. Bu gzel insan, Avrupa ampiyonu olmay ok istiyordu. Trk Bayra'n gnderde dalgalandrmak en byk hayaliydi.
 Selen  (Erdem lker)

Size ok tuhaf bir ey anlatcam, bir kz hakknda ve neden artk hikye yazmadm hakknda.
 Mazi imde Yaradr  (ERDEN ERKN)

Aradan yllar geti, uzun yllar...Gen kadn u anda Trkiye'nin ok nl bir mankeni, stanbul'da yayor, dizi film yldz, her gece bir tv programnda gzkyor ve hi evlenmedi. ERDEN ERKN...
 Eski Siyah Mersedes  (sa Kantarc)

korku gerilim
 Bu Gece Ylba  (ERDEN ERKN)

Bu Gece Ylba
10 
 Bir An  (ERDEN ERKN)

Topkap Eresin Otelinin restorannda oturuyorduk, internetten tantm ve yllardr ok byk bir dostum olan nl gazeteciyle. ERDEN ERKN
11 
 Reptilian 1  (Tuna M. Yaar)

Akam olmu dn melodileri balamt. nce saz bir giri yapt. Galiba Ankarann bklm bklm yollarn alyordu. Ekremin tahmini doru kt. Trk doruydu. Melodiye org aleti de elik etti.
12 
 Reptilian 2  (Tuna M. Yaar)

Akam olmu dn melodileri balamt. nce saz bir giri yapt. Galiba Ankarann bklm bklm yollarn alyordu. Ekremin tahmini doru kt. Trk doruydu. Melodiye org aleti de elik etti.
13 
 Reptilian 3  (Tuna M. Yaar)

14 
 Ressam Van Gogh le Serdar Yldrm  (Serdar Yldrm)

Ressam Van Gogh le Serdar Yldrm Zaman gezgini olarak bir araya geldik. Ben bu hikayenin yazar Serdar Yldrm ve dnyann gelmi gemi en byk ressam olarak ad anlan Hollandal Van Gogh. Paris'te bir mzayede salonunda Van Gogh'un "Kafede Akam" adndaki tablosu satld. Yzden kap ald. Yz on, yz yirmi derken, iki yz milyon dolara alc buldu. Van Gogh her pey srte vay be, vay be dedi, durdu. Ben: " Sayn Van Gogh, bu bir dnya rekoru. Bugne kadar hibir ressamn tablosu bylesine astronomik fiyata satlmad. " Van Gogh: " Arkada, bilmem inanr msn, ben birka tablomla birlikte bu tablomu da mahalle bakkalna brakmtm. Tanesine on gulden dersin demitim. O zamanlar on gulden iki dolar ediyordu. Tablolar alan olmad. Biri satlsa zeytin, peynir ve ekmek alacaktm. Zaman bana ok zalim davrand. Yetenek var ama asn, brak Van Gogh'un akl kasn. ldrmak iten deil. " Ben: " Sayn Van Gogh, siz ortaya ksanz, ben bu tabloyu yapan ressam Van Gogh'um deseniz. Tablonuzu satn almak iin, fiyat artran u dolar milyonerleri, size yz dolar ba yapmazlar. "
15 
 Bir lnn Gnl - 8 Son Blm  (mer Faruk Hsmll)

. Zaman st duygular kkrtanlardan nefret ediyordu, bu sefil yaratklarn tmne lanet etti
16 
 Reptilian 4  (Tuna M. Yaar)

17 
 Reptilian 5  (Tuna M. Yaar)

18 
 Bir lnn Gnl - 7  (mer Faruk Hsmll)

Ayn insanlar, farkl zamanlarda neden ayn deiller; konumalar farkl, glleri farkl, yryleri farkl diye dnyorsun
19 
 Bir lnn Gnl - 3  (mer Faruk Hsmll)

eytann tek amac insanlara ktlk yaptrmak mdr? Sanmyorum. yiye, gzele de gtrmeye alr insan. Her kt iinde en az bir iyi barndrr.
20 
 rpc  (Talha Yaman)

Patikadan gitmeye karar verdim. Daha uzundu ama taa taklp ayam krsam hi varamazdm. Koar admlarla yola girdim. Ay bulutlarn arkasndayd. Elimdeki titrek fenerin ysa beni yolda tutmaya anca yetiyordu. Daha yolun bandaydm. Ayakkablarm srlsklam olmutu. Ufack m rzgarda sallanan allar kocaman glgelere eviriyordu. Bu durum iimi zaptedilemez bir geriye bakma hissi dolduruyordu.

1 2 3 4 5 6  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Yoksun
Erdem lker
yk > Gerilim
Selen
Erdem lker
yk > Gerilim
bret
Erdem lker
yk > Gerilim
Gerek
Erdem lker
yk > Gerilim

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | , 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.